Nejste přihlášen/a.
Ptát se, jestli v několikasettisícové metropoli průmyslové základny Itálie je nějaká práce nebo úřad práce, je poněkud mimo. To je jako se ptát, jestli je v Brně práce.
Pětina obyvatel Brescie jsou imigranti, nejvíce Rumuni, Pákistánci, Ukrajinci, Moldavci, Číňani, Albánci a Indové. Za celý kraj se pak do popředí dostávají ještě Maročani a Senegalci. To je teda pěkná společnost.
Čechů tam ve městě žije 18 (osmnáct!), Slováků 17, v celém kraji pak 112 a 127, přičemž žen je tam 5x více než mužů (už jsem si toho výrazného nepoměru všiml dříve v jiných místech v Itálii).
No nevím - připadá mi to, že ta dotyčná to bere přesně za opačný konec. V Itálii jsem pracoval, dnes už žiju v ČR, ale pro tu firmu nadále dělám. Jenže - prvotní byla nabídka zaměstnání - prostě firma mě oslovila, jestli bych u nich nechtěl pracovat, takže jsem měl zajištěnou dobře placenou práci a částečně i bydlení. Ale přihrnout se do Itálie stylem ,,tady mě máte, kde je tu pracák? ´´ mě přijde poněkud pofiderní až zavánějící průšvihem.
Takže bych neteři poradil ať to zklidní, napřed si sežene jistou práci a pak se dá leccos řešit.
Promiňte, ale připadá mi to jako ten film..."Blbý a blbější".
Byt odhlásila, práci nemá, zná tam nějakého Itala..má tam odjet...ale co tam bude dělat.
Tohle by snad nenapsala ani sebelepší pisataleka telenovel z Brazílie.
Já bych ten její postup nijak neshazoval. Je skoro nemožné získat práci na dálku (jak byste se díval na životopis zaslaný k vám do firmy z Jordánu?), takže ušetřit, sbalit se, odjet, levně se tam ubytovat a začít hledat práci na místě je běžný postup. Zjevně to jde, když tam na každé 4 Italy připadá 1 imigrant, často z úplně kulturně odlišné země. Nedělám si iluze o úrovni vzdělání a znalostí většiny z nich.
Spíše bych řekl, že měla více gůglovat tamější inzertní weby s nabídkami ubytování, prací, dále jak fungují tamější mobily (+datové plány), veřejná doprava, jak se přihlásit k pobytu, aby mohla legálně získat práci apod. Také co nejvíce zapracovat na italštině. Výzkumy z jiných zemí ukazují, že nejúspěšnější imigranti jsou ti, co mluví (dříve či později) místní jazyk a dokáží se zapojit do běžného běhu společnosti místo existence jen v rámci jejich imigrantské komunity. Takže umět alespoň základy jazyka a vědět, jak ho tam dále zlepšovat (čistě odposlouchat, učebnice pro samouky, kurzy online - Youtube, oficiální vládní kurz (asi na RAI) nebo místní vládní nebo soukromé kurzy v učebnách - ty soukromé bych osobně nedoporučoval).
Podle mě bude muset začít na nějaké asi mizerné a špatně placené práci, kde italština nebude nutná (první práce, na kterou narazí, kde ji vezmou - dát si inzerát na tamější inzertní web zdarma, reagovat na inzeráty, ptát se známých a lidí kolem, všímat si nabídek práce na letácích - např.nástěnky obchodú, knihoven, kult.center apod., posílat životopisy, docházet do denních zprostředkovatelen práce typu Pracuj dnes, dostaň peníze dnes atd.) a jak se postupně za 1, 3, 6, 12 měsíců bude zlepšovat její jazyk, tak si bude hledat lepší a lepší práce směrem k tomu, co ji zajímá nebo co umí.
Osobně ji fandím, ale spoléhat se přitom 100% na někoho jiného, že mě dotáhne za ruku až k blahobytu, je dost krátkozraké. Příští rok až dva to bude pro ni těžký boj a musí ho bojovat nejvíce ona sama.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.