Práce formou výpomoci

Od: Datum: 29.11.12 20:50 odpovědí: 2 změna: 30.11.12 16:01

Dobrý den.

Slyšel jsem od osoby, že pracoval formou výpomoci u jiné osoby za dohodnutou částku za dílo. Co to znamená? Je to oficiální název? Jaké podmínky musí taková forma výpomoci splňovat, např. při zhotovení díla? Jaké má rizika osoba, která práci provádí a druhá osoba, které práci provádí?

Děkuji.

doplněno 29.11.12 21:47:
Smlouva o dílo proběhla ústně, telefonicky a emaily. Zhotovitel je žalovaný dle § 633,§ 420. Brání se tím, že postup prací navrhl objednavatel (žalobce) a i když ho upozornili, že postup není správný, tak na postupu objednavatel trval. A tak mu vyhověli. Svědci jsou jeho spolupracovníci _ vykonavatele díla. Objednavatel tvrdí, že na nic upozorněn nebyl, že se zdálo, že vše probíhalo jak má a že není odborník, postup nenavrhoval. Svědka má člena rodiny. Kde je pravda? Jaký bude výsledek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.12 16:01
avatar

Dobrý den,

v tomto případě doporučuji se s veškerými podklady (e-maily, SMSky, ...) obrátit na právníka. Na dálku nikdo neposoudíme smlouvu ani předmět sporu.

Problém podle mne může být s prokazováním upozornění (nemáte-li pro ně písemný podklad). Právník by měl poradit i s případným svědectvím rodinného příslušníka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.