Starobní důchod a přivydělek

Od: Datum: 29.11.12 20:27 odpovědí: 6 změna: 11.01.13 10:27

Zkuste mě vypočíst kolik asi budu platit soc. nebo zdravotního pojištění při příjmu 55 000 Kč za rok jen vím, že daň je pro letošek ještě 0 Kč( od příštího roku 15% z každého příjmu důchodce) - jsem starobní důchodce a nejsem osvč - budu přihlašovat jen příjem. Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 29.11.12 21:44

Dobrý den.

Odvody za zaměstnance: z příjmu (vyměřovacího základu) 6,5 % sociální pojištění, 4,5 % zdravotní pojištění.

Pokud byste pracoval na dohodu o provedení práce a měsíční výdělek by činil méně než 10.000 hrubého, sociální a zdravotní pojištění by se ze mzdy neodvádělo.

Ohodnoceno: 0x

Od: atila*
Datum: 29.11.12 22:16

Provedl jsem práci včetně faktůry za 16 360 Kč v období září říjen- musím podat daňové přiznání a co socianí a zdravotní pojištění z toho příjmu?

Od: uska®
Datum: 29.11.12 22:35

hmmm - nejste OSVČ tak jak můžete něco fakturovat? Asi jsem zaspala dobu. To lze?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.11.12 22:59

ok - omyl, faktůru vystavil živnostník a vyplatil mě odměnu za provedenou práci no já když budu podávat přiznání za rok 2012 celkem 55 000 Kč včetně prodeje staveb. materiálu - daň bude 0, a co zdravotní a soc. taky 0? jsem důchodce starobní

Datum: 08.01.13 05:07

Jestli jste pracoval na základě DPP nebo PDČ, nemusíte podávat daňové přiznání. Požádejte písemně zaměstnavatele o roční zúčtování daně z příjmu (je nutné u něj podepsat prohlášení k dani). Doručíte-li mu žádost do 15. února 2013 včetně, musí zaměstnavatel žádosti vyhovět.

Protože byl Váš příjem vyšší než 48.000 Kč, můžete slevu na poplatníka uplatnit za celý rok 2012.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.13 10:27

Přesněji řečeno -Prodal jsem vytěžené dřevo z lesa za cenu 55 000 Kč. Faktůra byla vystavena na moje jméno. Jsem důchodce , šlo o jednorázový prodej, ale mnoho let se podílím spolu se synem, který je nyní vlastník, o údržbu lesa( sazení, vyžínání atd.) Takže ty náklady jsou vysoké. Musím podat dańové přiznání, anebo jak postupovat, abych ještě nemusel platit daň či zdravotní pojištění?

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.