Jaká je nejlepší zdravotní pojišťovna?

Od: Datum: 26.02.10 09:08 odpovědí: 19 změna: 26.02.10 23:12

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, která je podle Vás nejlepší zdravotní pojišťovna, já jsem u revirní bratrské a zdá se mi hodně malá a špatná, uvažuji o tom, že bych přešel... Jaký máte názor vy?

Poradíte mi někdo? Co třeba VZP?
Děkuji Kája


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 26.02.10 09:28

Jsem u OZP a jsem spokojena. Od VZP jsem utekla uz pred lety, to kdyz mi par doktoru reklo, jestli bych si nechtela zmenit pojistovnu, ze VZP jim proplaci ukony s dost velkym spozdenim.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: madla*
Datum: 26.02.10 09:44

doktoři mají tuto pojišťovnu rádi, protože jim proplácí úkony včas

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaja22
Datum: 26.02.10 10:32

Myslíte tu OZP? Jinak má někdo nějaké další zkušenosti s pojišťovnami? Díky

Od: hella*
Datum: 26.02.10 10:40

Já rovněž potvrzuji dobrou osobní zkušenost s OZP (i lékaři se na ni tváří dobře). Nicméně manžel je u Vojenské zdravotní pojišťovny a říká, že doktoři ji také "mají rádi". Kamarádka a její celá rodina zase propagují jejich ZP Ministerstva vnitra (prý více bonusů pro pojištěnce než kdekoliv jinde). VZP bych každopádně určitě nezvolila.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.02.10 10:42
avatar

léta jsem u poj. min. vnitra, ale bohužel od letošního roku moc bonusů nemají :( asi začala pojišťovna šetřit, nevím, jestli je to jen tady nebo i u ostatních?

doplněno 26.02.10 13:19:

jen pro doplnění, s ZPMV problémy žádné nemám, jen od letošního roku méně bonusů

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lujs®
Datum: 26.02.10 10:47
avatar

Já jsem u ZPMV už 17. let a po zdravotnické stránce jsem žádné problémy neměl.

Přispívali na plavání, různý vitamíny a podobný věci.

Akorát jsem se minulý týden vyděsil když jsem uviděl jejich poslední buletin a uviděl v něm ,,KRÁLE KOŽICHŮ MAREŠE".

Takovouhle reklamu snad nepotřebujou... :(((

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pavka76*
Datum: 26.02.10 11:04

Taky jsu od roku 93 u ZPMV a nikdy jsem se nesetkal s nějakým problémem. Další plus mají za to,že po mě nikdy nechcou žádny penále. (zálohy se snažím platit pravidelně,ale někdy to a 1/2roku ujede :) )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.10 11:02
avatar

taky jsem u ZPMV a spokojenost, u lékařů žádné problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.10 11:18
avatar

A proč si to myslíte? Jsem u 213 Bratrské revírní mnoho, mnoho let. Snad stále, jen chvilku, ze začátku, jsem byla u Všeobecné. *hi*Mám za sebou mnoho operací, léčby rakoviny, stentů, rehabilitací. Stálý dozor na onkologii, revmatologii a ortopedii, na cévním, očním, zubaře a kožním a nikdy, vůbec nikdy jsem neměla sebemenší problém. Ba naopak, pojišťovna na mě chtěla hodnocení nemocnice a taky mě upozornili, že jsem nebyla dlouho u ženského. Své pojišťovně dávám fakt zabrat! Ale jsem s ní velice spokojená.;) Jen dejte pozor, ať se nenachytáte na med kolem pusy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: amlim*
Datum: 26.02.10 11:52

Jsem u OZP a jsem spokojená, nikdy nebyl problém. Od VZP jsme s manželem odešli, když mu napočítali penále.Bylo to z důvodů neznalosti. Stačilo upozornit a nedošlo by k finanční ztrátě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucinkaf*
Datum: 26.02.10 12:47

jsem u OZP, před osmi lety jsem přešla od VZP. OZP byla perfektní pojišťovna, teď mi z ní moc výhod neplyne, když zjistím, na co mám a nemám nárok, tak u téhle pojišťovny se mají nejlíp těhotné, děti a důchodci. Průměrný obyčejný pracující člověk ocení možná tak 500Kč na vitamíny a plavání...Pryč jsou doby, kdy mi přispívali aspoň na kontaktní čočky, byť dost chatrnou částkou...Naopak jsem přemýšlela, že bych přešla někam jinam...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kaja22
Datum: 26.02.10 14:42

Tak teď jste mi zamotali hlavu a já nevím co je pro mě nejlepší a zda mám přecházet z RBP?

Od: lujs®
Datum: 26.02.10 15:05
avatar

Však to taky není záležitost která by se neměla promýšlet ... *zed*

Máte internet tak zkuste i někde jinde sehnat info. Já bych se taky třeba poptal někoho ve vašem okolí na jejich zkušenosti..

I když dneska můžete pojišťovnu měnit myslím 1x za 3 měsíce...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.10 15:15
avatar

Jsem u Metal alianz. Spokejen jsem já i lékaři. Vzhledem k tomu, že jsem dárce krve, tak mají nejlepší program právě pro nás dárce. Lékařům platí včas, což se nedá říci o jiných pojišťovnách. Potom je důležité že mají pobočku i v našem městě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jinysvet*
Datum: 26.02.10 19:34

Pozor na bankovní pojišťovnu (OZP)!

Dokud jsem byla zdravá a platila vysoké odvody z vysokého příjmu, bylo všechno v pořádku.

Potom jsem dostala rakovinu a OZP odmítla proplácet drahé zahraniční infuze, tak jsem musela

prestoupit k VZP.

OZP to dělá chytře, proto má takové zisky!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: repak*
Datum: 26.02.10 19:53

Pojišťovna dobrá pro lékaře nemusí být dobrá pro pojištěnce. Skutečnost se pozná až v praxi. Jsem od začátku u VZP. Rodiče byli chvíli u bývalé železniční. Poté, co železniční odmítla proplácet léky, se kterými nebyl u VZP problém (bylo třeba schválení revizního lékaře) a vymlouvala se na to, že dle vyhlášky nelze, na MZ jsem si ověřil, že lze, přešli zpět k VZP. Závěr z toho pro mne: nikdy k žádné rezortní pojišťovně. Všechny byly založeny za účelem zisku jiných osob než pacientů (sice nemají generovat zisk, ale dá se dostat "ven" různými způsoby). VZP je založena ze zákona a nevím o tom, že by platy jejích manažerů závisely na zisku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gigi*
Datum: 26.02.10 21:51

Pro pojištěnce. je Metal alianz nejlepší. Hradí různe nadstandarty pojištěncům. Lékaři ji mají rádi protože včas platí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 26.02.10 22:33
avatar

Jsem u VéZetPéčka od dob, kdy pod tuto pojšťovnu ze zákona "spadli" skoro všichni, protože jiná zdravotka "nebyla"...

Jsem spokojen, protože mám kartu, a v těch vyjímečných případech kdy vyhledám lékaře, tak nemám problém a doktor pomůže.

Ale upozorňuji, že nejsem v tomto ohledu řadový pacient, protože s menšími zraněními (jako třeba se zlomenou klíční kostí či s pořezanou ruku motorovou pilou) naše zdravotnictví vůbec neobtěžuji a úspěšně se léčím sám... Pomohli mi, když mě "kousnul mafl", díky úspěšnému zásahu jsem se už 4 hodiny po sešití pazourky opět mohl účastnit pracovního procesu.

Ale vážně, možná mám štěstí, ale na naše zdravotnictví si fakt nemůžu stěžovat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.10 23:12

Odpovím jako zdravotník, který pojišťovnám zpracovává vyúčtování péče.Přestup od jedné pojišťovny k druhé lze jednou za rok. Výhody pojištění má každá ZP nastavené dle počtů klientů. Co se týče vyúčtování a následnému proplácení výkonů, není to vůbec problém, pokud mají lékaři internetový Portál ZP. Tam je zaplacení péče cca do 20 dnů.Lékaři pošlou údaje přes internet, ZP to do týdne zpracuje a odešle vyúčtování.Spousty lékařů ale nechce nové metody a potom opravdu dochází k dlouhému a složitému zpracování péče a proplácení. Nemám ráda jednotné pojišťovny, ale pravda je ta, že VZP má každý lékař a ošetří vás v každém zařízení.Také se liší skladba pojišťoven dle místa. Např. ZP Škoda je hodně rozšířena v Mladé Boleslavi,ale třeba v Liberci najdete složitě lékaře, který má s touto pojišťovnou smlouvu.Pokud nevíte, kde vás ošetří, dojděte si na vaší pojišťovnu a oni vám musí vydat seznam smluvních lékařů.Teď byl veliký problém s náborem klientů ZP Média.Přetahali klienty od jiných ZP, ale skoro žádný lékař neměl s touto pojišťovnou smlouvu. Mohu-li posoudit: není problém s VZP,MVČR,VOZP,OZP.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.