Daň z nemovitosti - metrហbytu

Od: Datum: 04.02.13 12:04 odpovědí: 10 změna: 05.02.13 20:46

Zdravím všechny.

Vyplňuji Daňové přiznání k bytu (brzo, že?) a samozřejmě vyvstal problém. Při výpočtu je potřeba zadat rozměr podl. plochy bytu. Plus nějaké ty koeficienty - znáte to. Jenže nikde jsem se nedočetl, jestli ta plocha má být nějak zaokrouhlená, já mám totiž byt 27.75m2 V tom geniálním přiloženém návodu (to byla těžká ironie) to napsáno není, až potom u nějaké jiné kolonky, že se to má zaokrouhlit, ale to je už výpočet, který je samozřejmě ovlivněn tou předchozí metráží. Vím, řeknete si, půjde v konečné fázi o pár kaček, ale nedělám si iluze o snaze českých úředníků šikanovat za kdejakou hovadinu.

Jak to tedy je, ví někdo? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uskaŽ
Datum: 04.02.13 12:25

Taky jsem se s tím prokousávala a bylo mi sděleno na FÚ (ale u nás!), že m2 se nezaokrouhlují, zaokrouhluje se jen výpočet v Kč.

Ohodnoceno: 0x

Od: tomasgulas
Datum: 04.02.13 12:38

Díky za odpověď, ale odpískávám to. Další problém je se zápisem parcely dle nového značení. Já mám pouze byt na parcele 754, všude je to uvedeno, i na katastru, ale tam chtějí (a zdůrazňují) podle nového značení ze dvou částí. No nic, půjdu tam zítra a nech si to vyplní sami, zmrdi úředničtí.

Od: au1
Datum: 04.02.13 12:43
Ja to vyplnil online,zadate jen udaje z katastru,ktere najdete tez na netu.uz si nevzpomenu na okdaz,ale zkuste pohledat.vyplnite,ulozite,vytisknete,podepisete,zanesete na urad. Koeficienty se vyplni samy,dan se spocita automaticky.

Datum: 04.02.13 13:39

No to jsem právě zkoušel, ale je tam parcela ze dvou čísel dle nového značení. Nikde na katastru ani v papírech nemám parcelu ze dvou čísel.

Od: au1
Datum: 04.02.13 13:50
Ja tam napsal jednu,a v katastru mam 3. Vzali to,nic nerikali, je to 2 tydny,a jeste nevolali nepsali,ze je neco blbe :-D

Od: karjala*
Datum: 04.02.13 18:28

Když k nim budete přistupovat takhle, tak pozor, abyste nesplakal nad vejdělkem. Dle zákona je ve věci plátce, aby si daňové přiznání vyplnil. No a když je plátce blbej, tak se může plácnout přes kapsu a zajít za daňovým poradcem, který mu to jistě rád pomůže vyplnit.

Datum: 04.02.13 19:10

Nad tím vejdělkem jsem již splakal, takže žádný strach, pokud jste úředník. Ještě by bylo dobré si uvědomit, KDO koho platí. Nevím o tom, že by mě platil nějaký úředník a pokud jsou tady úředníci z jiného důvodu než k pomoci občanům, tak mě, prosím, poučte.

Od: bussŽ
Datum: 04.02.13 13:31

Něco je tady,http://www.cuzk.cz/Dokument.aspx?PRARESKOD=998&MENUID=0&AKCE=DOC:10-FORMULAREale existu on-line formulář, hledal bych to přes vlastní FÚ. Též na měšci jsou formuláře.

Ale > nemovitosti na MF

Datum: 05.02.13 06:26

Daňové přiznání se podává až po koupi nemovitosti.Už v kupní smlouvě jsou a musí být uvedeny všechny tyto údaje,aby šlo nemovitost zaregistrovat do katastru.No a do daňového přiznání se napíše jen to,co už je výše uvedeno.Stačí to opsat.

JABRAKA

Datum: 05.02.13 20:46

Není to tam uvedeno, mám před sebou darovací smlouvu. Navíc prostě nejsem schopen přijít na to, jak zapsat číslo parcely na dvě čísla. Jinak mě formulář na netu nepustí dále. Výměru bytu mám 27.78, potom 28.53 (všechno v původních papírech), tak jsem napsal 29.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.