Nejste přihlášen/a.
Zde je jedna z možných příčin:
Plochy se zakrývají betonem, voda se namá kam vsakovat. Developery nikdo nebrzdí a pro zisk se zničí vše. Pak jen vznikají další a další titulky, že je sucho, neúroda např. brambor, které byly osázeny na menší rozloze..., což je zdražuje a tak dokola.
Toto jsou skutečné problémy a nikoliv tlupy utečenců, kteří jsou pro Evropu jen skáza. Tak jako v místě jejich původního bydliště.
K tomu kácení resp. vypalování pralesů, které drží vodu a odpadama zanesená moře... Lidstvo si podřezává větev.
Ono je právě hodně těch utečenců z míst, kde už voda došla.
Je to tak, páni co o tom rozhodují se neptají, kam budeme utíkat my nebo naše děti, až dojde voda i ve střední Evropě?
Utečenci jsou obvykle ne z míst, kde došla voda, ale kde se násobně zvýšil počet lidí a přitom vody zůstalo stějně. Podívejte se, jak narost počet obyvatel Afriky google.cz/.... A přitom v šedesátých letech tam byly hladomory -v Sahelu pomřel milión lidí hlady, zatímco dnes je situace podstatně lepší.
U betonu se sice voda nemá kam vsakovat, ale na druhou stranu ani odpařovat, takže pod betonem zůstává vlhko. Jinak vody je u nás dostatek, stačí, když se podíváte, kolik vody od nás odtéká. Při troše snahy se dají vybudovat další nádrže. Vodu z krajiny odvádějí dlouhodobě meliorace, protože nikdo nechce bažinu - třeba celé třeboňsko bylo odvodněno člověkem už před pár stoletími trebonsko.cz/.... Dále narovnané a prohloubené vodní toky, protože nikdo nechce periodické záplavy. A odvodům trochu pomáhají i všechny ty skvělé věci okolo čističek a kanalizací, kde se špinavá voda odvede někam pryč a nenechá se využít a vsáknout v místě čerpání.
A zemědělských plodin se pěstuje méně, protože jich je nadbytek a nebyl by odbyt. Proto se vymýšlejí nesmysly, na co zemědělskou půdu ještě využít (řepka), aby neležela ladem.
A pokud náhodou dojde na globální oteplení, tak bude jak víc dešťů, tak i vyšší úroda. Prostě ke skepsi není důvod, máme se stále lépe.
A skupiny choromyslných "Dětí Země"šílí a kopou kolem sebe a zakazují veškeré možné stavby.Včetně nádrží na vodu,jezů i přehrad.Kromě dálnic.Kdyby zelení mohli,zakáží i výrobu aut.Já bych to asi udělal také.Ale co naše hospodářství?
JABRAKA
rv, tak to fakt nevím, jestli se máme stále lépe. Nevím, co budeme za pár let jíst. Jak se zdá, naše hospodářství je zřejmě minulostí: seznamzpravy.cz/...
U každé zprávy se musíte zamyslet, kdo ji říká, proč ji říká a proč právě teď. U těch katastrofických obvykle zjistíte, že se jedná o způsob, jak z někoho vytáhnout peníze. Proto doporučuji kritické myšlení a ověřování si informací i jejich interpretaci z různých zdrojů. Že jsme na tom lépe vidíte třeba na paritě kupní síly, která roste google.cz/.... A co se týká zemědělstí, tak Česko je průmyslový stát, kterého HDP je tvořen hlavně průmyslem a službami. Nejsme žádná zaostalá zemědělská země.
HDP podle sektorů: zemědělství: 2,4 %, průmysl: 37,7 %, služby: 59,9 % cs.wikipedia.org/...
Proto pro nás ani nepravděpodobné úplné zrušení zemědělství neznamená katastrofu - ty 3 % jsme schopni si vždy nakoupit. A pokud bychom místo polí vše zastavěli a věnovali se jenom průmyslu a službám, tak na tom jenom vyděláme.
rv: S tou Třeboňskou rybniční soustavou se Vám to zrovna moc nepovedlo. Jistě, Jakub Krčín i Štěpánek Netolický s vodou zde pracovali a dělali velmi razantní zásahy do krajiny...Jenže ty zásahy jsou promyšlené (velmi promyšlené) a DODNES funkční. Třeboňská rybniční soustava za velkých povodní v roce 2002 zadržela více vody, než Vltavská kaskáda a to od sebe tyto stavby dělí 500let.
Špinavá voda z ČOV, se opravdu nedá vsakovat tam, kde byla vyčerpána (už proto ne, že často je místo čerpání a ČOV mnoho kilometrtů od sebe, ale jsou i jiné důvody).
Ne, že se nemá voda kam vsakovat, ale ono vůbec NEPRŠÍ ! Sluneční kolektory prý ideálně využívají ze sluníčka asi 1 kW na metr čtverečný, takže i jen hala 20x50 metrů, tedy 1000 m2 vyzařuje do prostoru zpět 1 MW energie. To tedy sálá hodně hodně.
Když se podíváte tam kde haly rostou, například u Horních Počernic, Jiren, Mstětic , u Zdib, u Hradce Králové a kde,koliv jinde, tak horký sálající vzduch svým prouděním vůbec nedovolí studenějším dešťovým mrakům, aby se jen přiblížily, natož aby sprchlo. V místech s halami, parkovišti a silnicemi se sluníčko opírá do lesklých ploch a ohřívá vzduch a stoupavé proudy zabrání normálním mrakům aby se vůbec přiblížily a tak tam prakticky vůbec v posledních letech neprší. Podívejte se na mapu sucha.
Je zajímavé, že když se měly stavět haly jedné věhlasné firmy u Horních Počernic, tak se o tom debatovalo tak dlouho, že tam opravdu nestojí, postavili ji jinde, ale místo ní stojí a rostou další a další a další a k nim vedou rozpálená parkoviště a rozpálené silnice.
K čemu jsou průzkumy vlivů a dopadů na životní prostředí EIA, když starostové obcí, ministerstva, ochránci přírody i obyvatelé jen přihlížejí na agresivní přeměnu české krajiny, polí, luk rozpínavými developery na haly, haly a zase haly a kdoví, co v nich vůec je?
Další důvody proč je málo spodní vody je, že se v zemi voda nedrží. Je uválcovaná těžkými traktory, roste na ní kukuřice, která neumožní aby se voda vsákla a odteče po povrchu nebo se odpaří a také zářezy do krajiny/..., silniček, cest i dálnic, kde bokem ze země nebo i z lesů vsáknutá voda odteče do příkopů a pryč. A také nejsou žížaly. Bez legrace.
Nevypadá to na zlepšení - viz " Katastrofa, s níž/..."
Haly nikdo nezboří nebo nepřestane stavět. Nikdo nezruší a opět nezalesní sjezdovky a holiny v lesích, nidko nepřestane pěstovat kukuřici a místo ní vojtěšku a nidko nepřestane používat těžké traktory a jedovaté postřiky polí. A vůbec, do dělají zelení a ochránci přírody a ministři a další kteří to mohou odvrátit?
Největší sucho je za doby ledové. Tehdy byla i u nás skoro poušť. S oteplováním se do atmosféry dostává více vody a tedy i více prší - teplá období byla vždy vlhčí, než ta studená. Nějaký krátkodobý výkyv ve srážkách nemá na dlouhodobý trend žádný vliv. I takový krátkodobý pohled ale třeba ukazuje, že srážek spíš přibývá infodatasys.cz/... a tedy že pravděpodobně lidská mysl je omylná, pokud se někdo domnívá, že je srážek méně, než před padesáti lety.
Jednu z příčin úbytku vody v krajině uvádí jenda2, tady píší o dalších příčinách: forum24.cz/...
A všechno dohromady je to průšvih.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.