Životu nebezpečné je za jednu hodinu vypít 3 až 4 litry vody. Přebytečná voda je z těla vylučována pomocí ledvin. Ty jsou u normální zdravého člověka v klidu schopny vyloučit 0,8 až 1 litr moče. Logicky by tedy náš příjem vody za normálních okolností neměl tuto hodnotu překročit. voda-a-hydratace.zdrave.c/...
Kde jste na to přišla? To já bych musel být mrtvý denně třikrát, někdy i čtyřikrát. Problém ale může nastat, pokud je to voda destilovana nebo prohnana přes reverzní osmózu.
Děje se to na základě osmotickeho tlaku. Hypotonicky roztok zavodnuje, buňky saji vodu a můžou praskat. Pokud není člověk vegetarián a nemá dostatek minerálů, osmoticka nebo destilovana voda může dělat problémy. Pokud přijdou je dobré okamžitě organismus zasolit roztokem soli. Hypertonicky roztok naopak odvodňuje, vysává z buněk vodu, buňky se smršťují . Je to jako byste pila mořskou vodu, vysuší tělo zevnitř. Izotonicky roztok pak neprovádí žádnou výměnu látek, tlak je na obou stranách stejný.
Nic se nemá přehánět, proč bičovat ledviny?! Takové dvě malé vážící dohromady 30 deka přes den přefiltrují až 15 hl krve.. Krev, co koluje v těle, se v nich totiž pročistí asi 80 x za den. Ano, pít se má, ale s mírou, nanejvýš do těch 3 litrů denně, když není vedro ani fyzická námaha.To Vás propláchne až až. Běžně lidi pijí 1- 1,5l.
Je velmi obtížné říci, kolik vody je třeba k nebezpečné otravě. Jde o celkový stav organizmu, věk, funkční kapacitu ledvin a rychlost pití vody. Obecně řečeno by měl být organizmus dospělého zdravého člověka schopen se vyrovnat s příjem i více než 15 litrů vody denně, ale už jde v takovém případě nepochybně o hazard.
V praxi je nejčastější příčinou otravy vodou nadměrný přísun vody bez minerálních látek (zejména bez kuchyňské soli, ale i draslíku) v průběhu extrémních vytrvalostních výkonů, provázených ztrátami tělesných tekutin, zejména pocením, ve velkých výškách i dýcháním. Další nejběžnější příčinou jsou průjmová onemocnění. Bez stanovení koncentrace sodíku v krvi je nebezpečí záměny s dehydratací, úpalem, podchlazením a nízkou hladinou cukru v krvi... Proto je tak důležitá prevence: nepít více než ½ až ¾ litru vody za hodinu.
Voda je také jed. Vypijeme li ji naráz příliš velké množství, dochází k poklesu hladiny chloridu sodného, porušení osmotické rovnováhy a zvětšení objemu vody v buňkách, zejména v mozku, což vede k otoku mozku, což může skončit až smrtí.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.