Pohřeb - musím vyhovět přání zemřelého?

Od: Datum: 07.01.13 18:20 odpovědí: 8 změna: 07.01.13 19:31

dobrý den,

můj otec se při vyřizování dědictví v rámci dědění rodinného hrobu dohodl s ostatními a přidal si, že chce být v tomto hrobu také pohřben. Tento úpis má doma, ale zůstal také na úřadě.

K mé otázce: Je opravdu mojí povinností mu po smrti vyhovět a nechat ho pohřbít do tohoto hrobu i za cenu, že si sám na pohřeb nenašetří? Moje finanční situace není nikterak růžová a dost možná bych si musela vzít půjčku, proto jsem uvažovala o pohřbu žehem. Z případného dědictví také moc platit nemohu, otec má dluhy a majetek takřka žádný.

Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.13 18:24
avatar

Nevím,mělo by se vyhovět,ale zda je to 100% závazné asi ne.Několik let z5 to dokonce bylo v TV (šlo nevím o koho ale známější osobnost a taky ho nepohřbili dle jeho požadavků ale úplně jinde)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.01.13 18:24

Když nebude majetek, tedy se nevyplatí dědit vzhledem k dluhům, tak dědictví odmítněte, co jinak chcete dědit? Hradit dluhy?

doplněno 07.01.13 18:37:

Co kolem toho se podívejte na OZ - Dědění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 18:25

pohřeb žehem ale také není zdarma

zda mu vyhovíte je na vás - vždy se snažíme poslední přání člověka vyplnit...i když se nám třeba příčí, či jakkoliv nelíbí nebo nevyhovuje

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.01.13 18:54

Jestli si dobře vzpomínám, zpopelnění stálo něco kolem 10-15 a klasický pohřeb 20-25 což zas není o tolik větší částka. Samozřejmě nejlevnější varianta. Zašel bych se zeptat nějakého notáře či advokáta, popř. se zeptat v pohřební službě na "ceník".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pohrebzesnuleho
Datum: 07.01.13 18:30

Dědictví se samozřejmě s největší pravděpodobností zřeknu. Pohřeb mu samozřejmě nějaký v rámci možností vystrojím, ale přecijen pohřeb žehem vyjde levněji, pohřeb do země je vpodstatě nejdražší. Pokud si otec našetří, tak jeho přání ráda splním, ale jinak to bohužel v mých silách nebude.

Datum: 07.01.13 19:31
avatar

Dobrý den. Ne, nemusíte tento otcův požadavek splnit, pokud to bude nad rámec Vašeho finančního rozpočtu. Zde je to jen na Vaší vůli a Vašem uvážení. Udělejte to tak, jak to cítíte a jak je to pro Vás možné. Sluší se ctít poslední přání zesnulého, to je pravda, ale situace to opravdu někdy pozůstalým nedovoluje ...Až ta chvíle přijde, uvidíte sama, zda je pro Vás možné, či nemožné, vyhovět a podle toho se zařídíte. Věřím, že pokud by to jen trochu šlo, vyhověla byste otci ráda.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.01.13 18:35

Nechte ho pohřbít tam kde si přeje...asi má k tomu důvod a proto jeho přání splňte...co se týče ceny pohřbu...vyjde to stejně draho, jako kremace, pokud to nebude jenom kremace bez obřadu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 07.01.13 19:21

Dobrý den.

Váš otec má jistě důvod, proč si přeje být pohřben do rodinného hrobu. Toto přání pro Vás závazné není, ale co Vaše svědomí? Nebudete si nesplnění jeho přání později vyčítat? Takové prosbě bych se snažila vyhovět. Klasický pohřeb není o moc dražší než kremace. Takže moje odpověď: vyhovět nemusíte, je to věc svědomí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.