1xNové zaměstnáni bez smlouvy?

Od: Datum: 07.01.13 18:15 odpovědí: 8 změna: 08.01.13 14:35
Zdravím chci se zeptat .Zena došla do nového zaměstnáni.S tím , ze ji nedali smlouvu a zacala tak vykonavat danou cinnost .Kdyz se zeptala na smlouvu, tak ji bylo od pověření, ze ji budou testovat osm dnu.Pokud se osvědčí .No a co když se neosvědči tak tam bude zadarmo.to se mi vůbec nelíbí, tak se chci zeptat jsou takovéhle nemorální praktiky schudne co si o tom myslete jak vy jste reagovali?dekuji za odpovědi
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 07.01.13 18:19

Já bych se okamžitě otočil a odešel. Co když se jí něco stane? Bez smlouvy nemá nárok na nic. Co když se neosvědčí? Bude dělat zadarmo? Do toho bych teda nešel.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.01.13 18:21
avatar

Pkd ji to takto řekli,tak ojebávají! I zkušební lhůta je zakotvena smlouvou! Nekompromisně chtít smlouvu nedají,okamžitě jít pryč a podat na ně stížnost!.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.01.13 18:22
avatar

Smlouva se podpepisuje v každém "slušném" zaměstnání před nástupem. Takže Vaše žena narazila, bohužel, na nějakého neseriozního zaměstnavatele, a měla by raději hned odejít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 18:31
avatar

Také zdravím. Nedivím se Vám, že se Vám to nelíbí. Mně by se takovýto přístup také nelíbil. Vaše žena není přece žádný pokusný králík. Proč by pro někoho měla dělat zadarmo? A kdyby se jí stal úraz, tak je jště malér. Bez smlouvy tam nemá co dělat. Další den už bych tam nešla a hledala opravdu solidní zaměstnání, kde zaměstnavatel dodržuje zákoník práce. Je to lumpárna, nic jiného!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 18:57
avatar

Tyto tzv. "předzkušební doby" bohužel praktikuje stále více malých soukromých zaměstnavatelů.

Procházet jim to bude tak dlouho, jak dlouho na to budou zaměstnanci přistupovat.

Vaše žena by měla trvat na uzavření písemné pracovní smlouvy. Tu jí zaměstnavatel "nedává", jde o pracovně právní vztah, který obě strany uzavírají dobrovolně.

Přistoupí-li Vaše žena na "osmidenní testování", bude pracovat na černo. Hrozí jí pokuta až 100.000 Kč a zaměstnavateli od 250.000 do 10.000.000 Kč.

Vaše žena by nebyla nemocensky pojištěna, ...

Takže: Buď platná pracovní smlouva nebo okamžitě skončit!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 07.01.13 19:03

Pracovní poměr se zakládá pracovní smlouvu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Pracovní poměr vzniká dnem,který byl ve smlouvě sjednán. Z toho vyplývá, že žádný pracovní poměr ani nevznikl. K "testování" Vaší manželky měl zaměstnavatel využít zákonné zkušební lhůty. Zaměstnavatel jedná v rozporu se Zákoníkem práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 08.01.13 12:26
avatar

Tak mjestli se neosvědčí a nedostane smlouvu, tak si okamžitě stěžujte na pracáku, na živnosťáku a všude, kde to jde.V této zemi se všude dějou věci, že už pomalu nevěřím, že je to možný a žijeme asi v džungli.lidi si už nesmí nechat líbit podobné věci, jinak ničemu nebude nikdy konec.Držím Vám palce a řešte to, pro svůj pocit , že se nebojíte a pro to, aby se konečně něco začalo dít...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 14:35
avatar

Takhle to fungovat nesmí. Před započetím zaměstnání je nutno uzavřít pracovní smlouvu. Kdyby se stalo cokoliv a paní odešla třeba už po 1 dnu práce, ať už z vlastního rozhodnutí, či na popud zaměstnavatele, má nárok na to, aby jí i tento jediný den byl zaplacen.

Asi narazila na nějakého kujóna. Znala jsem případ, kdy majitel restaurace takto bral servírky - na zkoušku na týden. Že si vybere, až je okoukne. Děvčata se činila, ale nevybral si žádnou. Nechal je jít a nabral nové. A když to takhle otočil 4 x za měsíc, nemusel platit žádnou výplatu. Je to ale všivárna, že? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.