Zázraky naší ortopedie

Od: Datum: 28.11.12 19:55 odpovědí: 20 změna: 05.01.13 18:07
avatar

Už mě to fakt štve a ani nevím co mám dělat. Prostě nechápu systém našeho zdravotnictví. Může mi ho někdo osvětlit a poradit mi?

Začala mě bolet noha. Nuže objednal jsem se k ortopedovi. Doba čekání 3 měsíce. Budiž, asi je dobrej, řekl jsem si. Pak mi manželka vysvětlila, že musím mít doporučení od obvoďáka, takže jsem za ním šel, vyplázl 30 kč za nic a nechal si napsat doporučení. Proč sakra, když vím že mě bolí noha? K zubařce jdu taky sám.

Nadešel den D. Objednán jsem byl na 16 hodin. Čekárna narvaná k prasknutí. Čekal jsem 2,5 hodin. Za 30 kč mi řekl ať si zajdu nejdřív na rentgen. No to mi mohla obvoďačka taky zařídit ne? No naštěstí jsem to zvládl za pár dní a objednali mě znovu za týden. To bylo dnes. Přišel jsem opět v 15 30, /abych dlouho nečekal/, jenže jsem byl 36. a bralo se jak kdo přišel a ne jak je objednán. No nic, řekl jsem si. Ordinuje se do 19, tak přijdu v 18 30 a bude. MNo co vám budu povídat, Byl jsem 43. tak jsem to zabalil a šel domů na večeři.Nejsem blázen trávit ještě noci u doktora. Navíc vstávám ve 3 ráno do práce. Je tohle normální? Co teď mám dělat? 60 kč v tahu, rentgen v ruce a doktor nikde...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.12 20:56
avatar

Ano je to normální, u nás tedy jistě, já si vždycky říkám, že ta čekací doba je proto, že spousty pacientů umře a zdravotnictví ušetří. Znám zákon a vím, že 30kč jen 1x ale mamka platila i každou návštěvu rehabilitace kam byla lékařem odeslána a ruka ji bolí dál. Zkuste to rozchodit, doktoři vám stejně nepomohou a ještě ztratíte nervy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.11.12 21:43
avatar

"lidus",to se divím, za rehabilitaci se přece neplatí. A to, že "ringo" má nohu "rozchodit", to také není řešení...

"ringo", pokud jste nebyl ošetřen, ten lísteček za 30 Kč Vám platí i na příště. V nemocnici Motol to tak alespon je, nevím samozřejmě, jaká je praxe u Vás. Jinak Vámi popsaná situace mi připomněla ortopedii na Zbraslavi. Naštěstí tam již nebydlím, a tak jsem si našla ortopedii, kde jsou kratší intervaly objednání a hlavně když jsem objednaná na 13 hodin, tak mě v těch 13 hodin pan doktor opravdu vezme. Takže Vám doporučuji, pokud je to ve Vašich možnostech, si najít jiného ortopeda.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.11.12 09:23
avatar

limosta to je přece vtip, že to má rozchodit. Zákon znám ale druhá věc je, že na vás sestra u okýnka těch 30kč chce, maminku "léčení" stálo na poplatcích 120kč a mast si musela zaplatit a třeba v mém případě nikoho nezajímá, že automat na poplatek je na druhém konci areálu a já tam nedojdu. Hlavně, že nám Ústava zaručuje bezplatnou zdravotní péči!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 29.11.12 06:07

Zkuste to u zvěrolékaře. Objednání netřeba, rentgen, diagnózu, operaci i vydání léku zařídí sám, a když se sousedův pes porval, tak zvěrolékař přijel provést ošetření na místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 06:30
avatar

To s vámi cítím. Je to k pláči a k vzteku. Poohlédněte se po soukromém ortopedovi. Ti nebývají v nemocnicích a na poliklinikách. Ordinují v malých ordinacích, v domcích, v přízemí bytového domu. Všichni lékaři ze špitálů takovou ordinaci mají. Ordinují tam odpoledne a po večerech. Nečeká se, protože objednávají přesně.*palec* Mám několik kamarádek, které takto chodí třeba k lékaři, ke kterému já chodím do fakultky a tajně ho miluji. Ony navečer do soukromé ordinace. Jedna kamarádka takhle chodila k jinému doktorovi a ten ji poslal na na výměnu kolena. A to tak, že rentgeny se žádankou ji udělali na poliklinice a přeposlali z pc na pc, krev na vlastní infuzi ji udělalo krevní centrum na fakultce, předoperační obvoďák. On ji přijal večer v nemocnici ve Vsetíně, tam ji odoperoval a předal do péče vsetínské nemocnice. Odtud ji osmý den, jako všechny pacienty, odvezli sanitou do lázní v Klimkovicích, kde jí vytáhli stehy a rozpohybovali. Po nějakém čase šla na kontrolu a dohodli se na druhém koleně. Operoval ji navečer v sobotu v Novém Jičíně. Všechny platby měla jako já ve fakultce, za krev v krevní bance 300 + poplatky, které jsou pro všechny stejné. Všechno ostatní platila pojišťovna.*placni* Tihle lékaři jsou kryti pojišťovnami, se kterými mají smlouvy, takže žádná riskantní černota. Sály si najímají po večerech, kdy je už nemocnice nevyužívá. Takhle fugují všechny obory. Jen v soukromé ordinaci nečekáte a sestry jsou tam laskavější. S těmi platbami, abych nekecala, asi nějaký vstupní poplatek za 300-500kč asi bude.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: koukolik
Datum: 29.11.12 07:45

podepisuji se pod to co napsala babkazov. Jestli máte tu možnost, jděte tam, kde si váží vašeho času, nebo jsou jinak motivovaní.. V nemocnicích ne. Tam doktory nikdo nenutí, aby objednávali v reálných termínech. Oni mají peněz stejně ať je čekárna prázdná nebo narvaná. A pořád se ještě někteří cítí být pány nad naším životem a smrtí. Čest výjimkám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 08:17
avatar

Já právě v nemocnici nebyl. Tam nechodí nikdo z našeho města, neb je to tam nejhorší. Tento má soukromou ordinaci jinak pracuje v jiném městě. Ještě je tu jeden a ten ordinuje jen ve středu. Když jedu odpoledne do práce, je tam plno a v noci se třeba vracím po 23. hodině a je to stejné. Je to prosklená čekárna. Kam jsme to dopracovali, že se musí ordinovat v noci?

Od: taktojo
Datum: 29.11.12 08:46

Nikdo v noci v ambulanci ordinovat nemusí, a tak buďme rádi, pokud se tak děje. Horší bude, když se ordinovat nebude vůbec nebo jen výjimečně a jak to vypadá, tak ta doba se blíží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 10:21
avatar

ringo, vždyť to je jasné. Sám píšete, že "do nemocnice nechodíte, že tam nechodí nikdo, že je to tam nejhorší"... Takže chudák pan soukromý ortoped musí ordinovat až do noci, aby zvládl všechny ty pacienty, kteří by jinak šli do nemocnice, protože to tam mají blíž a patří tam... A kdo je na vině? No přece naše zdravotnictví, které špatně platí nemocniční doktory, neplatí jim (anebo špatně) předsčasy, atd., atd. - nebudu už psát co všichni víme a rozčilovat se po ránu...*ee* Mějte se hezky a ať Vás noha přestane brzy bolet :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 11:58
avatar

Kdysi jsem podobné peripetie velmi podobné těm nejen ringovým prožíval i já... až mi došla trpělivost a změnil jsem zdravotnické zařízení.
Dnes se objednám na přesný čas, kolikrát ještě ani nestačím zasednout v čekárně a už mne sestřička volá... v recepci mne objednají třeba i na více odborných vyšetření nebo kontrol na jeden den a pokud možno za sebou, abych dlouho nečekal... to samé i manželce, dokáží zkoordinovat 5-6 vyšetření během jednoho dne dopoledne pro nás oba. Čekací doby jsou zatím velmi krátké, zohledňují i naše volné termíny. Všichni doktoři, teda všeobecný, zubař, gynda a ostatních 23 specialistů, jsou na jednom místě, jejich služby mohu využít v sedmi zařízeních po celé republice...
Karty máme elektronické, každý doktor má možnost nakouknout do vyšetření ostatních odborných lékařů, samozřejmě i všech výsledků z labáku a pod., nemusím nosit papíry od Šavla do Pavla. Objednat se mohu i telefonicky či přes internet, den dopředu mne SMS upozorní na zítřejší vyšetření...Doktoři s námi jednají jak s lidmi, podají ruku, mají dost času na vyslechnutí našich stesků a potíží, je vidět, že jsem pro ně opravdu klient, kterému chtějí pomoci. I sestřičky se usmívají, nervozitu není vidět. Případné recepty mohu vyměnit hned v budově, nepotřebuji k nim už ani hledat kartičku pojišťovny. Před budovou dostatečně velké parkoviště...
Zní to jako pohádka... je to ale opravdu rozdíl proti těm zkušenostem se státními zařízeními. Je také ale pravdou, že si za to musím zaplatit, momentálně okolo 150 € ročně. Při deseti návštěvách ročně (tohoto roku jsem jich zatím absolvoval asi 13) to vyjde tak na 15 € za jednu. Ovšem když jsem se kdysi objednal na přesný čas za peníze, tak jsem zaplatil kolikrát i stejně a i tak jsem musel čekat, protože unavený, vynervovaný pan doktor stejně nestihal... a já seděl od půl sedmé ráno do jedenácti, dvanácti hodin, protože vždy se někdo našel, kdo mne předběhl, většinou tlačenka sestry či doktora, kamaráda, nebo nějaký cesťák v lécích, který dokázal doktora také pěkně zdržet. A nejhorší byly ty plané řeči čekajících pacientů ...
Poradil bych ringovi, kam přejít, ale bohužel, musel by se přestěhovat na Slovensko... takže snad poradí jiní, kteří znají podobné zařízení v Čechách.

doplněno 29.11.12 13:45:

nejen pro michalku odkaz

http://www.procare.sk/individ…inika-procare/procare-kosice/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 12:22
avatar

Hejkálku, můžu se zeptat, co to je za nemocnice? Slyšela jsem o těhle "pilotních" nemocnicích, ale u nás zatím nic není.

To je podle mě důvod, proč pracující lidi moc nechodí k doktorovi. Prostě si nemůžem dovolit seďět celý den v čekárně...

Můj gyndař teď zavedl novinku - za poplatek 200 Kč ročně mi na zavolání zašle recept domů poštou, mám v tom zaplacenou cytologii a jednorázová zrcadla... Když jsem spočítala, že potřebuju cca 4-5 ročně a pro každý "projedu" na dopravném 60 Kč, tak se mi to vyplatí. A mám to bez starostí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 12:57
avatar

Vy si ze mně děláte srandu... ale já vím že už dlouho chodit nebudu...

Od: ladaadal*
Datum: 29.11.12 13:12

Pak by bylo vhodné porozhlédnout se po lepších berlích, kolečkovém či elektrickém křesle, eventuelně zajet do Pelhřimova mrknout do krematoria, abys věděl, do čeho jdeš:)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.12.12 18:55
avatar

Tak jsem dnes strávil 3 hodiny v čekárně u ortopeda. Mrknul na rentgen /popis rentgenu byl : drobné artrotické změny, nic vážného není vidět/. Prohmatal mě, zjistil že neví co mi je a objednal mě na operaci. No ona to není ani tak operace, jako spíš že mě uspí, laparoskopicky se mi koukne do kotníku aby byl chytřejší a pak se uvidí. Jenže předpokládaná doba neschopnosti jeden měsíc. Tak nevím... nemá s tím někdo zkušenost?

Datum: 12.12.12 19:02
avatar

Ringo zkušenost mám pouze z rozdrceným hleznem oboustranně a za sebe bych na žádnou operaci jen tak nešla., chápu, že se chcete zbavit bolesti ale drobné změny a hned operace? Já bych se poohlídla po jiném a nejlépe někoho známém lékaři aby se rovněž vyjádřil, no a když by i on viděl jen tu operaci tak bych to zvážila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.12 19:05
avatar

No jo, ale já mám zítra volat ohledně objednání do nemocnice.

 

Datum: 12.12.12 20:55
avatar

úplně normální. Nechoďte k doktorovi pokud vyloženě nemusíte, protože se tak leda naserete.

Měl jsem bolavé oba nárty a taky jsem šel ke své doktorce, ta mě poslala k ortopedovi. Ortoped mě vyšetřil a poslal k revmatologovi, revmatolog byl ženská, poslala mě nejdříve na krevní rozbor, pak na rentgen a objednala mě na další návštěvu. Na té mi zakázala cigarety i když nekouřím, pit pivo i když ho nepiji a jíst tučná jídla i když je nejím a s výsledky krevního rozboru a rentgenu mě poslala ke specialistovi. Specialista mi řekl, že mám sklerotické změny a výrůstky v nártních kůstkách způsobených dlouhodobou nadměrnou zátěží a že se s nimi nedá nic dělat.

Naštěstí jsem měl kliku. Mám známého fotbalového kondičního trenéra. Ten se mi podíval na nohy a na to, v čem jsem chodil a povídal : Kup si pořádné boty.

Koupil jsem si pořádné boty a nárty přestaly bolet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 05.01.13 08:44

Musím se kapku zastat doktorů. Vím, že naše zdravotnictví není extra super zážitek, ale pořád ještě tady máme dost vyhlášených kapacit. Po bouračce mi oznámili, že mám nohu na padrť a už nikdy s ní nebudu hýbat. Nechal jsem se převézt do špitálu v místě mého bydliště, kde mě sešroubovali tak, že s ní hejbu jako dřív a už skoro nekulhám - ještě cvičím, protože svalstvo se za tu dobu někam ztratilo.

Takže ne všude člověk musí dopadnout špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.13 11:58
avatar

To je pravda, kapacity tu jsou, ale taky je tu bordel a hlavně špatná organizace jejich práce. Navíc nechápu, proč mám přispívat svými 30 kč doktorovi k platu. To se fakt nepovedlo!

Datum: 05.01.13 18:07
avatar

Doktorovi 30 kč, to ještě, jakž takž, chápu. Vybaví si za to svou ordinaci. Ale lékárny? To nechápu vůbec. Za to že vyhledá a podá mi lék a opíše dávkování z receptu. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.