Kvalita vína, vinotéka vs. sklípek

Od: Datum: 28.11.12 19:10 odpovědí: 4 změna: 29.11.12 06:25

Dobrý večer,

v blízkém městě je několik vinoték s víny z jižní Moravy,občas vidím v "zákulisí" i ty soudky.

Zajímalo by mě,jestli někdo máte zkušenost,či dokážete porovnat,nakolik kvalitní víno pouští vinaři na prodej do vinoték,zda je srovnatelné nebo totožné s tím,co člověku nabídnou ve sklípku.

Osobně víno nepiju,jen to nějak přišlo na přetřes,snažím se synovi rozmluvit výlet do sklípku,ať si skočí nechat načepovat.

Díky za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 28.11.12 19:19

Zaleží na vinotece u nás ve městě vinoteku vlastní přímo vinař takže kvalitu máme stejnou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 19:30
avatar

Chce-li syn koupit víno domů, může je klidně koupit ve vinotéce (v kvalitě rozdíl asi nebude). Jde-li ma ale o návštěvu, pak doporučuji sklípek.

doplněno 28.11.12 19:37:

Oprava: Jde-li mu ale ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 28.11.12 20:32

záleží na vinotéce, já mám v okolí domu 3, ale beru jen z jedné. z ostatních dvou mi to přijde nějaké...čudné :D ale samozřejmě nejlíp chutná ve sklípku .)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 06:25
avatar

Můj názor vychází z vlastní zkušenosti.Díky povodni z roku 2002 jsem se seznámil s jednou rodinou,které jsem pomáhal s rekonstrukcí.Paní měla podnikatelskou činnost - prodej vín.Je několik typů těchto podnikatelů.Jedni prodávají víno jen v lahvích,společně s jiným alkoholem.Tam nevidím problém,víno odpovídá tomu,co je na etiketě.Druhá sorta vinařů - prodejců jezdí náklaďáčkem na Moravu,u prodejce,který se zdá nejlevnější,nakoupí do kanystrů víno a ve sklepě baráku ho nabízí k prodeji,většinou pod značkou BÍLÉ - ČERVENÉ.Prodává se až na dno kanystru.

Známá paní prodává víno v přestavěné garáži,kde jsou podmínky i na stáčení do přinesených lahví PET.Stáčení probíhá z nerezových soudků,které přiváží přímo známý vinař,odrůdová pestrost znamená tři druhy bílého značkového vína a dvě odrůdy červené.Víno se přetlačuje pomocí dusíku z nerezového soudku do lahví.Kvalita je touhle technologií po celou dobu naprosto stálá.

Nakupují zde jen znalci vína.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.