Nejste přihlášen/a.
Tady snad nejde primárně o rozvod, ale o to být z dosahu takového člověka. Proč na něj nezavolá policii? V sousedství taky žije schizofrenička, která si tu schizofrenii vyfetovala, mimochodem nikdy nepracovala a furt někde chlastá, pobírá na svoji nemoc invalidní důchod, který bude pobírat z našich daní hodně dlouho, protože je jí 35. No a na tuhle nádheru volá její rodina záchranku nebo policajty tak 2x do měsíce, kdykoliv se s nimi jen trochu pohádá. On schizofrenik může tu a tam někoho taky zabít. Tu student, tu tuším dvouleté dítě... No zkrátka pokud nedodržuje léčbu a navíc začne být nebezpečný sobě či druhým, okamžitě volat policii.
@margot - Může někde (a kde) zažádat o soudní léčbu atp?
Nemůže - o uložení ochranného opatření by musel rozhodnout soud a to jen v případě, že
tr. z. § 99 Ochranné léčení
2) Soud může uložit ochranné léčení i tehdy, jestliže
a) pachatel trestný čin spáchal ve stavu vyvolaném duševní poruchou a jeho pobyt na svobodě je nebezpečný, nebo
b) pachatel, který zneužívá návykovou látku, spáchal trestný čin pod jejím vlivem nebo v souvislosti s jejím zneužíváním; ochranné léčení však neuloží, je-li vzhledem k osobě pachatele zřejmé, že jeho účelu nelze dosáhnout.
Dokud tedy nespáchá, nelze uložit a to ani podle § 100 Zabezpečovací detence.
S ošetřujícím lékařem to paní konzultovala? Tam by měla začít.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.