Nejste přihlášen/a.
Dobrý den.
Budu moc ráda, když mi objasníte tuto záležitost. Dnes jsem dostala předepsaná antibiotika na 5 dní plus kortikoidy na 3 dny po tom, co mi propíchli bubínek. Jako malá jsem toto prodělala asi 4× a žila jsem s představou, že po propíchnuí je hotovo, možná pár dní poležet.
Fascinuje mě, že mám brát antibiotika, i když mi nikdo nebral žádný vzorek nebo krev. Prostě jsem dostala v úterý teplotu a včera v noci to vyvrcholilo uchem.
Jako malé mi dávali tyto prášky skoro na vše, od té doby, co za sebe rozhoduji, jsem je měla asi 2×. Nechci je jíst zbytečně, dělám si čaje a po propíchnutí ucha se mi samozřejmě ulevilo od bolesti.
Musím na kontorlu v úterý, tak jsem si řekla, že do té doby mohu počkat, než se začnu ládovat těmito jedy (které mají své místo v medicíně, ale rozumíme si). Práci mám z domova, takže není třeba se hroutit.
Jste také toho názoru, že s tím mám počkat?
Hledala jsem na internetu, ale vše se týká informací o dětech, jelikož v dospělosti je tato nemoc méně častá.
Díky Vcelicka
Dobrý den, ATB doktor předepsal jako prevenci. Vím o člověku, který předepsaná ATB po větším zákroku u zubaře nebral a skončil v nemocnici s nějakou infekcí v hlavě. Ovšem, rozhodnutí je na Vás - jen si potom nestěžujte. Zdravím!
P.S. Do té nemocnice to byl potom "fofr", protože krom bolesti a otoku ztrácel i vědomí.
@vcelicka - Z toho důvodu mě překvapilo, že se to bude v mém případě řešit antibiotiky (navíc lékařka ani nemůže vědět jakými, když mi nebrala krev a byla jsem u ni poprvé
"Antibiotická clona" se tomu říká - většinou se používá jako prevence před zákrokem, což ve vašem případě nebylo možné. Lékařka zřejmě vybrala lék první volby, kdy odběr není nutný, a teprve kdyby nezabral, hledala by dál.
Teda to je zase dotaz.
Zdalipak vy pilná včeličko víte, že takto těžce zkomplikovaný zánět středního ucha se musí léčit všemi možnými dostupnými prostředky a tak rychle, jak jen to jde? Jinak se vám díra do bubínku bude hojit celé týdny či dokonce měsíce a místo sluchových buněk se vytvoří jizva. Výsledek je ten, že se vám se zhorší sluch. A tato změna je nevratná, protože není způsob, jak zajizvený bubínek opravit.
Už ta antibiotika berte.
Četla jsem o studii s dětmi, kde části dali placebo a druhé části dětí antibiotika. Vyplynulo, že stačí děti pozorovat a se zánětem si obvykle tělo poradí samo (jen to déle trvá). Ve výsledku třeba propíchnout. A nezatěžovat střeva antibiotiky, protože naopak z toho jsou pak horší následky. Jednalo se ale o malé děti... V dospělém věku může být třeba riziko větší. Netuším. Proto jsem se ptala, zda někdo nemáte přímou zkušenost. Také jsem se dočetla, že je spoustě lidem předepisováno po různých druzích kapek do uší. Z toho důvodu mě překvapilo, že se to bude v mém případě řešit antibiotiky (navíc lékařka ani nemůže vědět jakými, když mi nebrala krev a byla jsem u ni poprvé - to je pak vyloženě takovéto - předepíši druh antibiotik, jakou mám zrovna náladu).
Ale už je mám v sobě...
vcelicka dnes 18:05
Četla jsem o studii s dětmi, kde části dali placebo a druhé části dětí antibiotika. Vyplynulo, že stačí děti pozorovat a se zánětem si obvykle tělo poradí samo
Ale váš organismus si s tím zcela sám neporadil, když vám museli propichovat bubínek, tedy řešit infekci v těle. Proto ta antibiotika. Jinak souhlasím, často jsou předepisována zbytečně, ale tohle nebude ten případ.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.