Pojištění domácnosti-je to promlčené?

Od: Datum: 06.11.12 22:59 odpovědí: 5 změna: 07.11.12 10:44

Ahoj všem.V roce 2007 manžel uzavřel pojistku domácnosti,s ročním placením.Mezitím jsme se rozvedli,oba přestěhovali a já ted vyhrabala tu smlouvu a ted se bojím průšvihu protože se na tu pojistku dávno zapomnělo,jak on tak i já.V březnu už to bude vlastně 6 let.Oznámila jsem mu to a netuším co s tím udělá,je psána na něho a já s tím nemůžu disponovat.Chjo.Myslíte že dorazí exekutor?Nemůže to být už třeba promlčené?Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 06.11.12 23:17
avatar

Ne, nebojte, pojištění domácnosti není ze zákona povinné. Pojišťovna pravděpodobně už dávno vypověděla smlouvu z důvodu neplacení pojistného, k termínu, který byl naposledy zaplacen, žádné pohledávky mít nebude. Zaplacení pojistného na další pojistné období pojišťovna avizuje s dostatečným předstihem, a pokud se zpozdíte s platbou, pojistná smlouva končí a pojišťovna už nemá odpovědnost za případné škody. Exekutor tím pádem nedorazí, není důvod!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: knopka*
Datum: 06.11.12 23:32

Hopíku kuju *pusa*,kouřím ted u netu jednu za druhou a pídím se po info.Ted čtu že smlouva je na dobu neurčitou,jenže netuším jestli býv.manžovi něco posílali či ne nějakou upomínku nebo tak,netuším jestli on rušil smlouvu či ne a on si sám taky prd pamatuje,já jen jestli to třeba nebudou chtít doplatit či tak když by třeba zítra poslal jim ukončení smlouvy.Ono je to vlastně i logické že jim žádná škoda nevznikla a událost se taky neodehrála...Jenže v dnešní době člověk nic neví.Ale mockrát děkuju za odpověd!

Datum: 06.11.12 23:53

Jestli nikdo pojistku neplatil, tak ji pojišťovna ukončila pro neplacení. Jenže...Pojistka pro neplacení se neukončí k výročnímu dni, ale podle zákona, který platil v době uzavření 37/2004 Sb. paragraf 20. Za toto období u pojišťovny je dluh. Doporučuji zavolat na infolinku pojišťovny a informovat se na datum ukončení a zda na této smlouvě je evidováno dlužné pojistné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: knopka*
Datum: 07.11.12 05:50

Děkuju za info.Určitě se pozeptám tak jako tak.Doufám že pojištovna nebude vymáhat peníze za každý rok tzn.třeba 6 let když smlouvu zrušila třeba před 5 lety.

Datum: 07.11.12 10:44
avatar

Knopko, za každý rok určitě ne, ale určitě tam budou naskočené nějaké úroky, příp. penále...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.