Řešení měsíční výpovědní doby, OK?

Od: ® odpovědí: 6 změna:

Ahojte. Mám v úmyslu předložit k podepsání rozvázání prac poměru dohodou ke 31.7.2018. Jsem tam krátce a bohužel ve smlouvě nemám zkušební dobu, protože jsem tam chodil na brigády. A došlo k jistým neshodám. Jako páku a projev dobré vůle navrhnu, že mi nemusí proplácet tyto 1,2,3? svátky. Totiž, nechali by si pro pětník vrtat koleno. Dík

6 odpovědí na otázku

 

 


3x

@skolak - Mám v úmyslu předložit k podepsání rozvázání prac poměru dohodou
Jak uvedeno, i když předložíte, nemusí vám to být nic platné

ZP § 49

(1) Dohodnou-li se zaměstnavatel a zaměstnanec na rozvázání pracovního poměru, končí pracovní poměr sjednaným dnem.

Mýlíte se i v tom, že: "Jako páku a projev dobré vůle navrhnu, že mi nemusí proplácet tyto 1,2,3? svátky."
Svých zákonných práv se totiž vzdát nemůžete - i když tedy netuším, o jaké svátky jde.

 


3x

Ne, takhle se opravdu rychlý odchod ze zaměstnání neřeší. Nehledě na to, že taková dohoda, že vám zaměstnavatel nemusí proplatit svátky, ani není možná. Většinou se při odchodu zaměstnavateli neprojevuje žádná "dobrá vůle", ale naopak se vyhrožuje odchodem na nemocenskou apod. ;)

 


3x
avatar iz

Rozvázat pracovní poměr dohodou lze jenom v případě, že s návrhem dohody souhlasí i druhá strana. ("Dohodu nelze předložit k podpisu".) Svátky Vám zaměstnavatel proplatit musí, nemůže se s Vámi dohodnout, že je nezaplatí.

Ledaže byste se dohodli na ukončení zaměstnání před svátky.

 


2x
avatar kapkanadeje

S ukončením pracovního poměru dohodou by musely souhlasit obě strany. Takže na Vaše úmysly a projevy "dobré vůle" zaměstnavatel přistoupit nemusí a může klidně trvat na výpovědi a dodržení výpovědní lhůty.

 


0x
avatar magdon

Obávám se, že máte smůlu. Pokud zaměstnavatel nepřistoupí na ukončení poměru dohodou (což pochybuju) a jestli máte podepsanou (a tudíž platnou) smlouvu bez zkušební doby, platí pro Vás běžná výpovědní lhůta 2 měsíce od následujícího měsíce od podání výpovědi a protože už to asi do konce června nestihnete, začíná běžet až od 1. srpna. Takže volný budete od 1. října. Váš "projev dobré vůle" nikoho zajímat nebude.

 


0x

Proplacení svátků nezáleží na tobě. A které svátky jsou 1,2,3?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]