Pronájem domu a výdaje za podnikáni

Od: odpovědí: 3 změna:

Zdravím , mám na Vás jednu otázečku , protože jsem na internetu nic o tomto nenašel.

Máme v pronájmu velký dům kde bydlíme , platíme měsíčně 21 000 Kč + si sami platíme el. + plyn + vodu ( máme na sebe ).Teď mám ale otázku. Podnikám na vedlejší činnost při práci v prodeji zboží přes Eshop , skoro celé horní patro domu využívám pro podnikání ( uskladnění zboží v regálech v jedné opbrovské mnístnosti + místnost na balení balíků a skladování obal. materiálu. mám otázku , jestli si mohu dát alespoň nějakou část nájemného do výdajů , protože pro bydlení využívám pouze 1/2 domu. Od pronajímatele mám přímo dodatek podepsaný že souhlasí s podnikáním v této nemovitosti na moje jméno.

Moc děkuji za rady.

3 odpovědi na otázku

 

 


5x
avatar milancukrar

Velice nerad dávám v poradně odkaz na jinou poradnu, ale snad mi všichni odpustí, páč se jedná o velmi specifikovaný dotaz, který potřebuje doplnění. Já se s podobným dotazem obrátím na specialisty, kde mi vždy poradili.

business.center.cz/...

 


0x

Pak ovšem musíš dát do podnikání i polovinu energií, které tím pádem budou podstatně dražší, musíš mít dům nahlášený jako místo podnikání nebo provozovnu a další s tím spojené věci. A to jsem to napsal hodně stručně.


doplněno 04.06.18 16:24:

Raději se na podmínky zeptej na živnostenském úřadě a finančním úřadě, tam by ti měli poměrně přesně říci, jak to udělat.


Děkuji za odpověď. Ano , dům mám nahlášen jako místo podnikání i provozovnu pro osobní odběr když není někdo z daleka , s těmi energiemi to trošku nechápu , jak mohou být podstatně dražší? S energiemi jsem ani nekalkuloval , stačilo by pouze dát alespoň část toho nájemnho , jelikož kdybych nepodnikal tak bych si našel nějaký menší a tím pádem i levnejší pronájem , tady jsem ale potřeboval prostor , proto jsem musel do tohoto domu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]