Kam mám vložit peníze?

Od: odpovědí: 4 změna:

Je mi 11 let a našetřil jsem 2000 kč.Chtěl bych vydělat,tedy chci zdvojnásobit nebo zvýšit částku o 50 %. Nechci jako moje vrstevníci je prodělat na bonbony, jídlo atd. Jenže nevím kam je mám utratit, abych měl dobrou návratnost. Poraďte co takovému malému kluku by pomohlo vydělat. Ale musím říct,že dál šetřit nepůjde,protože rodiče mi žádně kapesné vůbec nedávali a nedají,prachy mám od babičky,které mi penize už asi taky nedá.

4 odpovědi na otázku

 

 


4x

Je hezké, že se chceš k penězům chovat zodpovědně. Ale jistě chápeš, že kdyby to bylo tak jednoduché, nikdo by nepracoval ..

 


1x
avatar suzymon

Vlož si je do obálky a tu zalep, když už dopředu víš, že další nepřibydou ;). No a čekej, až ti bude víc let a pak obálku rozlep a možná, že v tu dobu už budeš moudřejší a budeš vědět jak s nima naložit...

 


0x

Já jsem to měl tak, že mi rodiče dělali "banku", čast peněz jsem měl na termínovaných vkladech, část na běžném spořícím účtu a když jsem si kupoval první motorku, měl jsem půjčku ;) . Podmínky služeb byly hodně hodně dobré. Zkuste toto navrhnout. Jediná nevýhoda je, že člověk později nechce, aby rodiče věděli o úplně všech nákupech, takže si nechává něco stranou.

 


0x

Kdyby někdo věděl jak dosáhnout 50% úrok nebo dokonce 100% (zdvojnásobení) tak je z něj brzy miliardář. Jak tu někdo radí schovat to do obálky, tak to je nejhloupější rada, nejen že ty peníze nezhodnotíš ale za pár let budou mít poloviční hodnotu. Co se týče bank je u tak malé částky v podstatě jedno kde si založíš účet, rozdíly v úrocích budou max v jednotkách korun, takže bych si projel webové stránky bank a jejich akční nabídky, občas některé banky nabízí i 1000Kč možná i víc za otevření nového účtu nebo získání nového klienta.- třeba MBank momentálně nabízí až 300Kč za otevření dětského účtu - podmínky tady mbank.cz/...

Takže už jen tím bys dosáhl zhodnocení 15% (300Kč z 2000Kč) víc nikde na úrocích nevyděláš, pokud někde nemají taky nějakou akci.

Nebo investuj do kolečkových bruslí nebo kola a rozvážej letáky, uděláš něco pro své zdraví a vyděláš i víc než 2000 :) Ale nevím jestli to nejde až od 15ti, jinak leda přes někoho.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]