Fotka a facebook

Od: odpovědí: 5 změna:

Mám takovy dotaz.Vyfotila me jedna nejmenova osoba a fotku umistila na facebook a k fotce pridala docela nevhodny komentař a poškodila me jmeno.Nevím jestli se mam soudit a požadovat odškodné.Jak k tomu nahlíží gpdr?

5 odpovědí na otázku

 

 

gurubhagavan*
03.06.18 12:28

3x

Dej odkaz

*ua*

 


1x
Nevím, jak GDPR,ale doporučuji se soudit! Ve všem a hodně dlouho! Připravte si korunky, zadarmo to nebude! :-D

 


0x
avatar iz

Proč se necháváte fotit nejmenovanými osobami? Nikdo Vás nesmí vyfotit bez Vašeho souhlasu. A další souhlas by ta nejmenovaná osoba potřebovala ke zveřejnění Vaší fotky. Soud nemá smysl. Vyzvěte ji, aby fotku okamžitě odstranila (ale počítejte s tím, že už si ji mohl někdo dtáhnout.

Pokud tak neučiní, nahlašte ji Facebooku.

No jo... ale jak můžeme vědět, zda je na fotografii jen jedna konrkétní osoba, nebo se jedná o fotku, která by mohla spadnout do tzv. reportážní fotografie? Když si fotíte kašnu na náměstí, taky neobcházíte všechny, kteří na té fotografii jsou také.

Geotreku z informace o Facebooku a nevhodném komentáři k tazateli odhaduji, že nešlo o reportážní fotografii. S reportážemi to zdaleka není tak jednoduché, jak si spousta lidí myslí...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]