Pošta - kontrola obsahu

Od: odpovědí: 14 změna:

Zdravím všechny rádce a rádkyně. Chtěla bych si přes internet objednat jednu věc z druhé ruky, kde je cena něco přes 2000. Jde o chytré hodinky. Ale mám nějaké nejistoty ohledně tohoto nákupu a osobní převzetí není možný.
Neví někdo, jestli je možné při dobírce nějak otevřít balíček a když zjistím, že hodinky jsou nefunkční, nebo tam vůbec nejsou, nějak balíček reklamovat? Aby ty peníze mi neodešly? Přeci jen zaplatit třeba nějakému člověku 2000 za podvod... Jen dodám, že s naši doručovatelkou si rozumíme, známe se, takže jako svědek by případně mohla být, ale jak potom postupovat dále? Má někdo zkušenosti? Díky všem a hezkou neděli. :)

14 odpovědí na otázku

 

 


2x

Ne, to se nedá.

Otevření balíčku se většinou pozná a jedná se o porušení listovního tajemství.

Doručovatelka jako svědek nebude figurovat, protože Vám balíček předá až po zaplacení. Z její strany by to bylo bráno jako závažný přestupek. Nechtějte po ní.

Máte pochybnosti a přesto chcete objednat?

Tak se přemožte a neobjednávejte.

Porušení listovního tajemství? Vždyť to na poště otevře adresát! Jak jsem psal, peníze za dobírku se nechají zablokovat, pokud se jedná o podvodné jednání!

Sice je již vyřešeno, ale musím reagovat na danyse -Tazatelka píše o poštovní doručovatelce /tedy ta osoba, která donese balíček k ní domů/ ne o rozbalení na poště.

Reklamace na poště se přijímají v důsledku poškození obalu balíku /zásilky/, nebo kvůli úbytku /změně/ hmotnosti. Ne kvůli tomu, že přišlo něco jiného, nebo něco nefunkčního. S tím nemá pošta, jako přepravce nic společného.

Tazatelka formulovala dotaz tak, že s poštovní doručovatelkou zásilku otevřou a po zjištění nefunkčních hodinek, případně neexistujícího /zaměněného předmětu/ by zásilku nepřebrala.

Což píši, že nelze.

Vyjadřovala jsem se pouze k otevření balíčku před zaplacením.

Doručovatel již dříve před pochůzkou nejdříve zkontroluje zásilku, jestli je nepoškozená, u adresáta vybere peníze, nechá potvrdit a zásilku bez dobírkové poukázky odevzdá adresátovi. On si ji otevírá a teprve potom kontroluje obsah, pokud není spokojen, jedná dále s policií ČR.

Doručovatelka by měla po odevzdání balíčku + vybrání peněz pokračovat v další pochůzce, doručovat a ne čekat, až ,,nikola,, hodinky zkontroluje, jestli jsou funkční, či ne. Ale jestli se s ní zná?velmi? dobře, tak je všechno možné. Jsme jenom lidi. A dnes, když to vidíte, jaké podvody se dějí ...Píšu ze své zkušenosti poštovní doručovatelky, že bych tedy čekala u kohokoliv, až co rozbalí a dělala svědka, co v balíku bylo a fungovalo, tak to nee.

---------------------------------

Jednání policie je již další krok, to Vám nerozporuji, ale k tomu jsem nevyjadřovala.

oprava ... k tomu jsem se nevyjadřovala...

 


0x

Domluvte se s prodávájícím, ať to zabalí do průhledného balíku, obsah tak bude vidět a koza zustane v celku.

Jen pro inspiraci, kdysi dávno jsem na sbazaru koupil na dobírku blinkry na starou motorku a přišla plesnivá kniha. Nebylo to moc peněz, ale rozzlobený jsem byl pěkně, hlavně kvuli tomu, že s tím "nejde nic dělat". Na policajtech jsem samo sebou byl, ale ukázalo se to být ztrátou času.


Tak to si myslím, že by mi asi neprošlo. Už hlavně proto, že by měl prodávající pochybnosti a myslím si, že by se i urazil, že ho takhle nařknu. Ale nápad to není špatnej! *smich**palec*

 


0x

Pokud už lehkovážně chcete něco takto koupit, tak si vyhledejte reference. Jestli prodává pravidelně, má třeba někde hodnocení. Pokud ne, je to další důvod k opatrnosti.


Má hodnocení akorát na tom internetovým bazaru s tím, že jedno hodnocení ze tří mi přijde dost pochybné. Zrovna tento pán, co mu tam to hodnocení psal, si sám na sebe napsal také hodnocení a to kladné.

 


0x
Uvedu příklad, jak to v životě občas chodí, ale nedávám tím nikomu na nic návod. Je jistá obrovská firma zabývající se prodejem čehokoli přes internet a tam je zaměstnanec/zaměstnankyně, který může pronést domů určitou věc menších rozměrů zdarma. Hodí to přinesené zboží na internetbazar za poloviční cenu a spokojení jsou všichni. Chybějící věc se odepíše jako "rozbitá".

Olini: pronést domů ... zboží ...zdarma. Myslím, že tato dvě slova jsou v rozporu.

Pronést - jako na černo /ukrást/.

Zdarma - s vědomím podniku. Nebo se na tom podílí více zaměstnanců? Potom je více zaměstnanců opravdu spokojeno. tratí ale podnik.


No takhle.. Jestli tím myslíte to, proč si myslím, že je ta věc podezřelá, že je to kvůli ceně, tak ne. Spíše mě překvapilo to jedno hodnocení (píšu o tom nahoře) a to, že to má být rok staré a přitom na fotkách to vypadá, jak kdyby to bylo úplně nové, včetně vrchní fólie. Hlavně jsou na obrázku vyfocené dva kusy, což mě taky trochu udivuje. Je třeba možný, že to je tak, jak popisujete, ale proč tedy bych dostala info, že zboží bylo zakoupeno minulý rok jako nevhodný dárek a to oba kusy? Napsat email o vyfocení účtenky mi taky přijde blbé, člověk si to může vyložit fakt špatně, ačkoliv to tak není.

 


0x
Pokud vám přijde šutr místo hodinek, věc nahlaste na policii a je možné peníze z dobírky nechat zablokovat a oni je nevyplatí

 


Tak nakonec po slušném zeptání se o vyfocení faktury pan napsal, že už jsou prodané a pan si pro ně jede. Tak nevím, jestli to je výmluva, ale řeší to i mou obavu. :D díky moc všem!

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]