Proč se takhle měním? Chci být jako dřív

Od: odpovědí: 4 změna:

Ahoj, nevím proč, ale poslední dobou jsem se strašně změnil a nevím čím to je :/. Dřív jsem byl extrovert, vždycky jsem byl v super náladě i když se děli špaté věci, byl jsem obrovský optimista, strašně rád jsem si povídal s lidma a rád nový lidi poznával, byl jsem otevřenej člověk, měl jsem taky strašně obrovskou sebejistotu a do všeho jsem si věřil a nikdy jsem se nějak neklepal stressem nebo tak, nebál jsem se mluvit před hodně lidmi atd. a to jsem byl velice nízký na svůj věk, to byl jediný problém který mi vadil ale i tak jsem ho nějak neřešil a nestyděl se za to.

Teď jsem sice povyrostl, což jsem za to rád, ale zase se mi změnila nálada a všechno... přestal jsem rád chodit ven, či bavit se s lidma, jsem uzavřenej, chovám se divně, jsem uzavřenej a nemám ani nějak sebejistotu a často jsem ve špatný náladě.. A to k tomu vypadám vzhledově o dost líp, což byl jedinej dřívější prlbém. A to se mi nic velkého nestalo, proste jsem se z ničeho nic začal měnit.

Je to hodně špatný? Už jsem si zvykl že prostě takový teď jsem. Ale rád bych se změnil zpátky.

Děkuji za rady.
PS: Je mi 15 let teď.

4 odpovědi na otázku

6x

Puberta není jen o tělesných změnách a lamentujících rodičích. Puberta je o nekontrolovaném, nárazovém přílivu hormonů, které z mladého člověka udělají něco, co je poměrně obtížné definovat. Odtud pramení tvá změna. *hej* Nauč se ovládat a dělat to, co si myslíš, že je správné a ne to, k čemu tě podvědomí žene. Snaž se kontrolovat výbuchy emocí jakými jsou vztek, lítost, nadšení, rezignace. Kontroluj své chování a buduj volní (vůle) vlastnosti. A také nezaměňuj sebevědomí za aroganci, zvláště pak směrem k lidem kteří tě mají rádi. *hej* Je to nesmírně náročné období a tobě přeji, ať ho ve zdraví přežiješ bez ztráty těch, koho máš rád.

2x

"Nemoc", zvaná puberta. Projde si tím každý, ale na každého to působí jinak. Lék neexistuje, chce to jen čas a pevné nervy (nejen Vaše :-D). Tahle nemoc je dlouhá a na rozdíl třeba od chřipky se musí přechodit.

2x

Měj se sebou trpělivost, ono to povolí, nyní v tobě intenzivně pracují hormony a to se časem uklidní, opravdu bud trpělivý a mej se rád takový, jaký jsi. Nevyčítej si to, zase bude dobře.

0x

Souhlasím s radami výše.

Puberta - dospívání. Člověk se mění nejen fyzicky, ale i povahově. Každý jsme si tím museli projít. Někdo s výraznějšími projevy, někdo skoro bez povšimnutí.

Co jste dříve přecházel bez povšimnutí, to Vás nyní nutí k pozorování, pitvání, přemýšlení. Uvažujete o sobě, jak vypadáte, jak se chováte, co cítíte, jak se chovají lidé okolo Vás, v rodině, ve škole, kamarádi.

Někdo se stane netrpělivý, impulzivní, někdo přemýšlivý, stáhne se do sebe.

Nedá se to moc ovlivnit, ale časem všechno přejde a usadí se.

Samozřejmě hodně závisí na okolním prostředí, ale i sám pro sebe můžete udělat dost. Hodně pomáhá zdokonalovat sám sebe. Jak v učení, četbou klasiků, odbornou literaturou, poslechem různých žánrů hudebních děl, tak je dobré se naučit různé meditační techniky - zklidnění, správné dýchání, jógu, nebo i vstát ráno o chvilku dříve a zacvičit si pár vybraných cviků na protažení a probuzení těla /najdete na internetu/. Ta ranní, každodenní péče o těla vrátí opět ztracenou sebedůvěru, že něco děláte pro sebe, celkově se narovnáte a jak se říká, ve zdravém těle, zdravý duch, tak je na tom něco pravdy.

Naučte se radovat z maličkostí, neberte všechno se samozřejmostí. Všechno okolo Vás museli vytvořit a vyrobit lidé, je za tím práce celých generací. Pomáhejte lidem okolo sebe i drobností, lidé ocení i úsměv u pokladny, pokud jezdíte dopravními prostředky, pouštějte s grácií sednout starší lidi, maminky s dětmi. Ta dobrá nalada všech, se odrazí i ve Vás. Chovejte se slušně k sobě i o statním, jistě se z těchto špatných nálad brzy dostanete a budete opět ve své kůži. Někdy změna přijde sama, ani to nepoznáte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]