Výše silniční daně?

Od: Datum: 03.12.12 18:00 odpovědí: 5 změna: 04.12.12 11:00

Dobrý den. Do 15.12.2012 mám dle FÚ zaplatit silniční daň za říjen a listopad bez podání přiznání. Přiznání mám podat až do konce ledna 2013 s další platbou. Auto, které mám v podnikání má objem 1360 ccm. Dle internetových kalkulaček mi vychází výše částky 2400 kč. Tzn. 200 kč za měsíc. Za říjen a listopad tedy zaplatím 400 kč. Jsou mnou nastudované informce správné? Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.12 20:16

To, co máte zaplatit do 15.12., je ZÁLOHA na silniční daň. Tyto ZÁLOHY platí ten, kdo používá automobil k podnikání a uplatňuje si náklady na jeho provoz. ZÁLOHY jsou splatné k 15.4. (za tři měsíce), 15.7.(za tři měsíce), 15.10. (za tři měsíce) a 15.12. (za dva měsíce). Poté do konce ledna následujícího roku (ledna 2013) podáte DAŃOVÉ PŘIZNÁNÍ, kde vypočtete daň za celý předešlý rok (2012), odečtete si zálohy a zbytek doplatíte (pokud jste používal auto po celý rok 2012 a máte správně vypočítané zálohy, doplatíte pouze prosinec).

Zda máte dobře vypočítané zálohy nelze odpovědět, protože neuvádíte dostatek informací. Zda se jedná o osobní nebo nákladní vůz, dále je potřeba znát datum první registrace a dalši fakta - slevy na dani mají např. auta na plyn či elektřinu, hasičská auta, sanitky, atd.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.12.12 20:24

Děkuji.

Jedná se o osobní vůz. První registrace: říjen 1999. PHM - benzín.

Četl jsem o tom, že vozidlo přestavěné na E85 je od daně osvobozeno. O té přestavbě jsem uvažoval a při ceně 2400 kč/rok by se ta přestavba celkem vyplatila - myslím si.

Datum: 03.12.12 21:26

Pokud se Vás netýkají žádné další slevy a vozidlo jste používal k podnikání pouze v říjnu a listopadu, zaplatíte do 15.12. na účet FÚ zálohu 400,-Kč, poté do konce ledna podáte daňové přiznání, kde Vám vyjde nedoplatek 200,-Kč (za prosinec). Ten zaplatíte a zároveň si vypočtete zálohy, které budete platit v r.2013.

Vozidlo přestavěné na E85 je skutečně osvobozeno od sil. daně. Musí jít ovšem o oficiální přestavbu s homologací a zápisem do TP vozidla.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.12.12 21:34

Děkuji za jasné a stručné odpovědi.

Od: sanda*
Datum: 04.12.12 11:00

Jedná se o osobní auto (M1) anebo nákladní auto (N1)?

Na stránkách www.business.center.cz najdete šablonu jak na výpočet zálohy, tak samotné daňové přiznání, které je pro jedno auto zdarma. Dále tam najdete také silniční zákon, který doporučuji pročíst a řídit se jím při stanovení daňové povinnosti

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.