Nadýmání u luštěnin

Od: odpovědí: 16 změna:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda si trávicí trakt dokáže zvyknout na luštěniny, kdybych je častěji zařadila do jídelníčku.
16 odpovědí na otázku

1x

Chce to připravovat luštěniny s bylinkami, které to nadýmání eliminují - třeba majoránka nebo oregáno.

rafn
02.06.18 17:49

Kmín.

Jo, kmín. Na ten jsem zapomněla. *palec*

Když dojde na nejhorší, pomáhá fenykl. Rozkousat pár zrnek, chutná trochu jako pendrek - nebo předvařit čaj . Do luštěniny se dává čerstvý fenykl - - může být dobré - nevyzkoušeno: fresh.iprima.cz/...

1x

Jen se zeptám...a proč mermomocí chcete zařazovat do jídelníčku to co vám nedělá dobře?

0x

Pokud se je naučíte chutně a dobře připravovat, neměly by být pro trávení prolémem.

0x

Ahoj, jak u koho, já díky svým střevům nemůžu luštiny vůbec. Mají dost vlákniny, nadýmají mě a prohání, ať je kdo uvaří sebelíp. Ani by se na to zvyknout nedalo, protože kdo by třeba vydržel měsíc v kuse mít každý den zažívací obtíže, nadýmání, bolesti břicha, lítání na záchod?

bylinky, namáčení.. nic mi nepomáhá.

Zkuste kaši - pokud možno propasírovat, aby byla bez slupek.

0x

naseinfo.cz/... Mám odzkoušeno: Namočím a několikrát vodu sliju. Pak jsou poživatelné bez rizika. ;)

0x
Ahoj.
Luštěniny se namáčí většinou přes noc.
Druhý den se voda z nich slije a dá se nová.
Posléze by nadýmání způsobovat neměly.

A sakra...Kmín !
Ten mi vypadl z hlavy.
Přitom ho dávám i do těstovin

0x

Dávám za pravdu Sisi, takyčesnek, a hlavně je předem namáčejte a vodu před vařením slijte a vyplatí se zpočátku aspo%n chvilku vařit bez pokličky

0x

Mám takovou zkušenost, že do jisté míry si podobným způsobem zvyknout lze. Zvykla jsem si tak na čočku - ale např. na hrách ne, tam to nějak nefunguje.

0x
Tusim, ze v poradu Pod poklickou na CT mluvili prave o tom, ze pokud se lusteniny konzumuji casteji, telo si zvykne a posleze tolik nenadymaji. Ale samozrejme dodrzet vyse zminene rady neni take od veci:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]