Jak získat peníze od dlužníka

Od: odpovědí: 9 změna:

Zdravím,

poradil by mi prosím někdo, jak dostat peníze z dlužníka, který mi více než 3 měsíce slibuje, že mi vrátí peníze, ale neustále to protahuje a hrozně si vymýšlí a to i tak, že se do těch lží úplně zamotá.

Někde jsem slyšel, že je možné požádat o elektronický příkaz. Má s tím někdo zkušenost? Jedná se o částku 6 000, což pro někoho nemusí být moc. Jako důkaz mám záznam v internetovém bankovnictví, že jsem mu částku poslal a hromadu zpráv na Messengeru, kde jsou všechny jeho sliby a lži.

Předem vám děkuji za rady.

9 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar dabel
Pokud máš doklad žes mu ty peníze pučil obrat se na nákou firmu co se zaobírá vymáháním pohledávek oni si stim poradí
search.seznam.cz/...

Vymahačské firmy nejsou charita. Soudně neuznanou pohledávku ve výši 6tis kč ti "vymůže" max. nějaká firma za poplatek min. 7 tis. kč, které platíš ty. *smich*

Tudy opravdu cesta nevede.

 


0x
avatar magdon

Kontaktovat právníka. V případě, že vyhrajete, zaplatí ho on (a bude to možná víc, než ten dluh). Sám to asi nezvládnete a radit, že na něj máte poslat hrubou sílu, se tady podle pravidla poradny Z7 nesmí ;).

 


0x

Zřejmě máte na mysli "elektronický platební rozkaz", ale k tomu byste mimo jiné potřeboval mít zaručený elektronický podpis.

Jina u klasického platebního rozkazu jde o řízení ve zkrácené době, na jehož základě je žalovanému (dlužníkovi) zadán příkaz k platbě pohledávky+nákladů řízení do 15 dnů od doručení. Pokud se PR nezdaří doručit nebo žalovaný podá odpor, je nařízeno klasické soudní jednání.

Jak výše uvedeno - obraťte se na právního zástupce.

 


0x
avatar ben

Dobrý den, půjčil jste málo - částka 6.000,- Kč je dnes nezajímavá pro soud i pro vymahače. U advokáta zase něco zaplatíte a on Vám řekne také, že se to nevyplatí a jestli na tom trváte (platit jemu, platit soud a platit exekuci). Advokát by mohl napsat dopis (předžalobní výzvu) a třeba by to dlužník vzdal a zaplatil. Takže, snad raději dále dlužníka upomínat (dopisem s dodejkou) a doufat. Také je možnost i dodatečně sepsat uznání dluhu u notáře. ale to by s tím musel dlužník souhlasit - potom je to vymahatelné i bez soudu. Zdravím!

 


0x

Toto má prakticky dvě řešení.

1. Uznání dluhu, nejlépe u notáře, kde bude přesně vyznačen datum vrácení. S tím se pak dá dále pracovat.

2. Osobní návšteva, kdy dlužníkovi bude jasně vysvětleno, že peníze chceš vrátit.

Na nějakou žalobu bez písemné smlouvy či kontaktování vymahačské firmy rovnou zapomeň.

 


0x

Podle vzoru z internetu si sepište předžalobní výzvu, kterou pošlete doporučeně s dodejkou. Pokud to nezabere, tak bych se s penězi rozloučila. Je zbytečné podávat žalobu na tak malou částku. Budete lítat po soudech a možná se peněz nedočkáte nikdy.

 


0x
avatar milancukrar

Elektronický příkaz Vám nikdo nevystaví na sdělení, že Vám někdo něco dluží. Musíte mít uznání (přesně slovně popsané) od dlužníka, ža Vám něco dluží. Pak s tím k soudu, kde ho odsoudí a nařídí mu, zaplatit. Pokud ale nebude mít prachy, bude to hrozně složité.

 


0x

Také jsme řešili takovýto případ, jen s půjčkou /zálohou na materiál/ ve výši 15.000,-Kč. Měli jsme v ruce i potvrzení o převzetí s razítkem firmy -OSVČ. Ač jsme to řešili osobní domluvou, před policii, podání u soudu, přes vymáhačskou firmu, peněz jsme se ani po cca 5 letech nedočkali. Jen vymáhačská firma si ještě řekla o 3.000,- Kč jako náhradu za náklady, které s tím prý měli! Tak pozor na ně! Dotyčný všechen majetek přepsal na rodinu a údajně nic nevlastní. A zřejmě je někde z obliga vysmátý.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]