Jak najít koníček?

Od: odpovědí: 15 změna:

Dobrý den, tak nějak nemám žádný koníček. Vyzkoušela jsem hodně věcí od sportů až po šachy a tak, ale pořád mě nic nezaujalo ani nenadchlo. Ráda bych se něčemu věnovala, ale nic mě nebaví. Co byste mi poradily?

15 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar babkazov

Můžeme ti napsat návody kam a s kým máš chodit, ale bylo by to zbytečné. Pokud tě samo něco neosloví, je to marné. *nevi*

Souhlasím s babkou. Ale zeptám se: neočekáváš od koníčku moc? Koníček není něco, co člověk začne dělat a sleduje, jak ho to baví. A když nebaví, tak toho zanechá. Opravdový koníček se rozvine v koníčka sám. Jdeš jednou, chceš jít zase, těšíš se, znovu a znovu, a najednou po nějaké době zjistíš, že máš koníčka... nechtěj se hned upíchnout u jednoho, zkoušej dál, nic neočekávej, buď tam, kde chceš být, choď tam, kde se ti líbí, dělej to, co dělat chceš. Přijde to samo.

 


3x
avatar ben

Dobrý den, hodně již bylo vyzkoušeno a nic Vás nebaví - není Vám dáno mít koníček, tak se nepokoušejte o něco, na co nemáte schopnost (koníček musí dobrovolně a nevynuceně bavit). Mít koníček není povinnost. Zdravím!

 


3x
avatar jenyk
Můžu, nebude vadit, že jsem chlap, když se ptáš holek?
Každýho baví něco jinýho. Co baví mě, nemusí vůbec bavit většinu lidí okolo.
Co třeba geocaching? Často si doma trochu procvičíš šedou kůru mozkovou a venku na vzduchu si protáhneš celý tělo.

 


2x

Měla jsem dobrého kamaráda a ten měl velkého koníčka - lenošení. Každý mu pořád domlouval, ať si najde nějakého koníčka - turistiku, zahrádku, šachy... A on odpovídal :"Proč? Já jsem takhle spokojený". A měl pravdu :) Proč by měl někde chodit, zahradničit a být nespokojen, když byl takhle šťastný.

 


1x
avatar magdon

Parašutismus. Nebo háčkování deček ;)

 


1x
avatar jabraka

Nu a co SEX?

JB

 


0x
avatar maky

Každý člověk má pro něco předpoklady, již na základí škole na sobě pozorujeme, co nás víc přitahuje, není potřeba to zde jmenovat, každý to sobě ví, co mu sedí lépe a co nesnáší. Vzpomente si na školní léta, v čem jste byla dobrá a co byste nejraději zrušila. To by mohlo být pro vás vodítko, my vás neznáme a to je těžko radit.Píšete o sportu a co nějaká výtvarná činnost, něco kolem přírody, organizátorská činnost tř. pro děti.

 


0x

Zkoušet dál - nebo vás vůbec nic nebaví? Co děláte, když "nemáte co dělat?

 


0x

To snad podle podmínek, jaké jsou v okolí. Jestli máte zahradu, tak něco pěstovat nebo chovat. Třeba mečíky a pár slepic. Pokud je blízko do přírody, tak chodit sbírat a pak sušit byliny a dělat čajové směsi nebo zavařovat houby. Jestli u Vás funguje pěvecký sbor nebo taneční či turistický kroužek. Jestli máš kolo nebo blízko bazén. Nebo zkus něco vyrábět. Známá /mladá/ si natrénovala jeden jediný dort a dovedla ho k dokonalosti! A teď ho peče a vytváří každému ze vsi, kdo ji požádá.

 


0x
avatar still10k

Nevzdávat to. I hledání koníčka může být koníček :)

31.05.18 06:32
Jak najít koníček?

 


0x
avatar magdon

Tak jsem si vzpomněl na jednu písničku, končící slovy: "...a je jejím koníčkem, podvádět mě s Toníčkem". Takový koníček ovšem patří k adrenalinovým sportům, jestli nemáte pevné nervy, tak nedoporučuju ;).

Zmiňovaný Toníček rovněž "nemá žádný koníček" - a jak vidno, vůbec mu to nevadí *smich*

 

 


 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]