Co to je na noze a co s tím?

Od: odpovědí: 6 změna:

Před asi 2 dny (nepamatuji si už přesně) mne asi něco štíplo do levé nohy z boku pod kolenem. Kůže kolem je trochu začervenalá, místo kolem je trochu tvrdší a od včerejška z toho vytéká mírně nažloutlý hnis. Občas mám pocit tak jako by to trochu i pobolívalo a také mne to občas i trochu svědí. Zajímalo by mne co to asi může být a co s tím. K doktorce se mi s takovou asi blbosti nechce příliš chodit a snad se to s časem po několika dnech samo zahojí a ztratí. Hlavně mne příliš nebaví časté utírání toho hnisu.

Co to je na noze a co s tím?
6 odpovědí na otázku

3x

Tyhle věci úspěšně léčím propolisem. Vypadá to dobře, žádné velké zarudnutí, v té tekutině jsou bílé krvinky, co za Vás válčí proti vetřelcům. Máte- li doma mast Betadine, tak přilepit náplast s tou hnědou antibakteriální mastí. Nebo jodovou tinkturu.

Doporučil bych mast "sulfathiazol", nebo "framikoin", ale jsou bohužel na předpis.

1x

Zkusila bych Ichtyolovou mast, vytahuje hnis a dezinfikuje.

ceskyprehled.cz/...

0x

To se zahojí, normální ďobanec. Můžete na to dát pytlík heřmánkového nebo řepíkového čaje - působí antibioticky. Nebo jitrocel.

0x

je to alergie ... pouzit aerius , mame zkusenosti z indie

Já si spíše myslím, že je to štípanec od komára nebo nějaké podobné havěti. Prozatím na to nic nepoužívám a po těch několika dnech to vypadá, že to pomalu ustupuje. Ten vytékající hnis mi zaschnul a vytvořil malou skvrnku. Nyní musím dávat pozor abych si to třeba nechtěně neseškrábnul, protože by to pak asi mohlo zase začít hnisat nebo i slabě krvácet.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]