Sociální dávky, okruh spol.posuzovaných osob

Od: odpovědí: 9 změna:
Dobry den. Jsem samozivitelka, od kvetna se sestehovam s pritelem, cili bude v okruhu spolecne posuzovanych osob.Na socialkach po me chteji uz ted v kvetnu jeho vyplatu, co dostal v dubnu a kvetnu.Proc tu dubnovou? Doplatek do zivotniho minima se bere zpetne a doklada se predchozi mesic.Myslela jsem, ze budu v cervnu dokladat jeho kvetnovou vyplatu, kdyz spolu bydlime od kvetna a ze ted v kvetnu mi prijde jeste davka jako samozivitelce (za duben).Jak to prosim je? Dekuji
9 odpovědí na otázku

0x

Je potřeba odlišit dávky státní sociální podpory (např. příspěvek na bydlení), jež se vyplácejí měsíčně pozadu a pro jejichž přiznání se dokládají příjmy a výdaje za předchozí kalendářní čtvrtletí, od dávek pomoci v hmotné nouzi, jež se vyplácejí na aktuální měsíc a dokládají se aktuální příjmy. S přítelem bydlíte od května, výplatu za duben obdržel v květnu.

Tak tomu rozumím já. Ale přeptejte se ještě na kontaktním místě úřadu práce.

doplněno 23.05.18 16:36:

Viz zákon č. 111/2006/...

Dekuji.Mozna jsem to napsala nesrozumitelne. Chteji dolozit vydelek za brezen a duben, tedy vyplaty obdrzene v dubnu a v kvetnu

Nemění se náhodou i počet společně posuzovaných osob pro dávky státní sociální podpory? Tam by bylo nutné doložit příjmy z předchozího čtvrtletí.

Odhaduji, že pobíráte státní sociální podporu i pomoc v hmotné nouzi (dávky hmotné noutze se přiznávají až v případě, že státní sociální podpora nestačí).

Přesně by Vám měli odpovědět na kontaktním místě ÚP → tam, kde o dávky žádáte.

To ano. Ale to mam pry dokladat az v cervenci za druhe ctvrtleti.Jsem z toho uplne zmatena, proc chteji jeho dubnovou vyplatu k dopl.do ziv.minima.Hlavne mi jde o to, jestli ted v kvetnu dostanu jeste doplatek do ziv.minima za duben, kde nebude posuzovany pritel. Dekuji za odpovedi, kazdopadne se jeste jednou zeptam na urade.

Doplatek do životního minima se vyplácí za aktuální měsíc (nyní za květen), nikoliv měsíčně pozadu. nyní máte obdržet dávku na květen, nikoliv za duben. Váš partner obdržel výplatu za duben v květnu, proto se započte do aktuálních příjmů. (Viz má první odpověď).

A dekuji take za odkaz na zakon. 44/5 je popsano, ze pri zmene spolecne posuzovanych osob se zmena podava nasledujici mesic, v mem pripade tedy v cervnu a doklada se fin.situace za predchozi mesic ( kveten)

Kdy přesně došlo ke změně?

Až půjdete příště na kontaktní místo, nechte si vše vysvětlit pracovnicí oddělení dávek. Máte-li dojem, že nepostupuje správně, obraťte se na jejího nadřízeného.

Ke zmene doslo 1.5.

jestli je ta změna od začátku měsíce, mohl by podle mne být postup úřadu v pořádku (začátek dalšího měsíce bych viděla v případě, že ke změně došlo později v měsíci). Ale zkuste se na to ještě jednou zeptat na ÚP.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]