Žena v domácnosti - dítě ve školce déle než 4

Od: Datum: 23.11.12 11:41 odpovědí: 3 změna: 23.11.12 19:18

Neví někdo, co prosím riskuji, když jsem oficiálně vedena jako žena v domácnosti a mé dítě by ve školce bylo denně déle než 4 hodiny. Na ZP mi říkali, že dítě nesmí tuto dobu překročit. Ale stejně na přihlášce MŠ jsme vyplňovali celodenní pobyt, v praxi dosud bylo jen cca 3 hodiny denně vě školce. Teď bych potřebovala jej tam mít na pár měsíců déle. Co mi hrozí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.12 11:57

Dluh na zdravotním pojištění plus penále plus případně pokuta za neohlášení změny z osoby, za kterou je plátcem pojistného stát na samoplátce.

Jiná věc je, jestli to pojišťovna zjistí, protože školka nic nikam nehlásí a nakolik si pojišťovny dělají namátkové kontroly, to netuším. Kamarádce na pojišťovně říkali, že kontroly dělají, jiné kamarádce na jiné pojišťovně zas říkali, že oni tohle nekontrolují a svým klientům důvěřují.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: obzp
Datum: 23.11.12 13:19
Dobrý den,
kontroly dělají a hodně, zvlaště v součastnosti, když je málo prac.míst, tak většina maká, aby něco vykázala. Opravdu pozor, kontroly jsou hodně aktuální a nikdo s pokutou nebude otálet...tak to je.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.12 19:18
avatar

Bude-li dítě ve školce déle, přestanete být rodičem pečujícím celodenně o dítě.

Podle mne by bylo nejlepší se na zdravotní pojišťovně přihlásit jako OBZP a po dobu, po kterou bude dítě ve školce déle, si sama hradit zdravotní pojištění (1.080 Kč měsíčně). Pak se znovu můžete u zdravotní pojišťovny přihlásit jako rodič pečující celodenně o dítě.

Zdravotní pojištění si člověk musí poprvé uhradit za měsíc, v němž nebyl po celý měsíc zaměstnán, nebo rodičem pečujícím celodenně o dítě. Tzn., že pokud byste nechávala ve školce déle až třeba od 5. dne v měsíci a v posledním měsíci skončila před skončením měsíce, nemusela byste zdravotní pojištění za první a poslední měsíc hradit.

Jde-li o krátkou dobu - např. týden v listopadu a dva až 3 týdny v prosinci, nemusíte se ničeho Bylo by však dobré se i o tom se zdravotní pojišťovnou dohodnout. (Přihláška jako OBZP a zpět jako rodič pečující celodenně o dítě podle mne bude nutná i v případě, že byste pojištění hradit nemusela.)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.