Přítelkyně mě nechala z ničeho nic

Od: odpovědí: 18 změna:

Ahoj, jmenuji se Petr (25 let) a poprvé a snad naposled se uchyluji k tomu, že se svěřuji takto na internetu. Proto jsem si také zvolil vymyšlené jméno a většina údajů bude vymyšlená. Podstata však zůstane stejná.

Před nedávnem se se mnou rozešla přítelkyně (22 let). Popíšu vám lehce náš vztah od začátku, abyste vše pochopili. Začali jsme spolu chodit, když byla docela mladá, byl jsem její první kluk, ona neměla moc kamarádů takže byla první 3 roky na mě extrémě závisla. Byla to taková dětská zamilovanost. Poté jsem získal práci a musel jsem na půl roku odjed na školení. Myslel jsem, že nám to nevydrží, protože už jsem do ní tak po těch 3ch letech zamilovaný nebyl tak jako ona do mě. Takže jsem si myslel, že jí to přejde, přestaneme si psát a vztah se rozpadne. Nastal ale pravy opak, psali a skypovali jsme si pořád, já si úvědomil, že je to moje životní láska a že o ni nechci přijít, chyběla mi. Jak jsem přijel změnilo se to, z mého pohledu mi přišlo, že jsme se posunuli na další úroveň vztahu, kdy já znám ji a ona zase mě, milujeme se a poté co jsme vydrželi pul roku bez sebe jsem myslel, že vydržíme už všechno. Je pravda, že v tom období jsme přestali používat slovo miluju tě ale nahradili ho mám tě rád, ale tehdy mi to nepřišlo divné, protože až na toto jsme se chovali stejně. Občas jsme se hádali ale dokázali jsme se rychle usmířit a zase jsme se chovali jako normálně, drželi za ruce, mluvili spolu, žádne ticho, žádna uraženost. Všechno bylo v pohodě. Plánovali jsme si koupit byt, první z mých prostředků, protože ona ještě studovala. Poté, jakmile začne pracovat rychle ho splatíme a pujdeme na barák, děti, psa atd. Jenže pak to přišlo, měla zrovna důležité zkoušky ve škole, bakaláře, takže psala práci a musela se učit. Tak jsem si řekl, že ji dam k tomu prostor, jelikož jsme si psali 6 let v podstatě 200 zprav denně přes fb, začal jsem hrát hry (ale nic extrémního) abych to psaní malinko omezil a ona měla prostor se učit. Když chtěla ven byl jsem parkrat naštvany, že se misto toho radši neučí, ale i tak jsme spolu byvali 2x tydně v podstatě a ostatní dny jsme propsali. (za 6 let vztahu nebyl ani jeden den, kdy jsme si nepsali, nebo vůbec nekomunikovali). Škola pro ní byla hrozně důležitá a já si to uvědomoval. Pořád bylo z jeji strany vše v pořádku. Plánovali jsme si dovolenou kam bychom jeli, planovali jsme si vybavit ten byt a podobně. Poslední tyden, kdy jsme spolu chodili jsem začinal pociťovat, že není něco v pořádku. Řekla, že byla s kamaradem venku a že si s ním rozuměla. Přidala na instagram fotku úplně vyfintěnou (většinou mi posilala fotky, které dava na instagram jestli se mi líbí, tentokrát ne) jako by se chtěla někomu líbit ale né mi. Pak jsme byli venku, tehdy u mě spala a ja ji řekl, že žárlím. Řekla mi, že to trožku přehnala jak mluvila o tom že si s ním rozuměla, že jen chtěla abych žárlil. Tehdy jsme měli sex, a ja si řikal, že je asi vše v pohodě. v té době nedala dost zkoušek a musela prodlužovat studium o rok. pak o 3 dny později, kdy jsme spolu nebyli venku mi napsala, že má krizi, jestli to zvládneme a jestli ji miluju, ja že ano. jenže pak další 3 dny psala divně. takové to kdy si s někym píšete 6 let a poznáte z psaní, že se něco děje. tak jsem ji napsal aby mi to narovinu napsala, že nebudu čekat a nespat další tyden než spolu budeme venku. Napsala mi že chce pauzu, že neví jestli ten vztah ma perspektivu atd. od te doby asi 3 tydny mi furt psala, že potřebuje klid než uběhne zkouškové a že ji ted nemam psat ani se s ní vídat.Samozřejmě jsem měl tendenci ji alespon jednou za den napsat at mi da šanci. po 3 tydnech jsem ji napsal at mi to napiše definitivně, žádne pauzy, prostě ano nebo ne. napsala že ne. Od té doby uběhli už 3 tydny. Já se z toho nemůžu pořad vzpamatovat. a přemyšlím, kde byl ten zlom. Nevím jestli v tom byl ten kamarad, protože mi přísahala že ne, že chce byt jen sama ted, pry i matce jak jsem se ptal říkala, že v tom nikdo není. tak se chci zeptat, je to sice těžké z toho něco usoudit z toho co jsem naspal, co si o tom myslíte? vrátí se? nevrátí?

je pravda, že mi parkrat i řekla, že takového chlapa jako já nechce, jelikož jsem flegmatik a často věci, které mi přijdou zbytečné neřešim. například, byli jsme na dovolene na penzionu, jak jsme přišli majitelka nebyla. tak jsem chtěl prostě počkat a kdyztak za 20 minut zavolat. ona šílela že mam zavolat hned. ale ja si řikal, je naštvaná, prostě plácla nějakou hloupost a pak byla zase v pohodě zbytek dovolené. je typ člověka, kterého když něco štve tak mlčí ale když je v pohodě tak je hrozně ukecaná, což byla. nadruhou stranu vše plánovala, neústále se mě ptala jestli jí mám rád, že jí chybím, a že mi bude kupovat talíře do nového bytu, že se těší jak mi ho vybaví podle sebe.

jak říkam, byli jsme fajn pár i podle kamarádů. parkrát hádky ale do par hodin jsme byli v klidu. a pak během tydne bum prásk a všechno se mi zhroutilo.

18 odpovědí na otázku

3x
Psát si denne tolik zpráv tak se nemuze nic jineho stihat, to neni normálni, oba patrite na psychiatrii, jen lečeni snad pomuze *jasne*

2x

@petrvagner - je pravda, že mi parkrat i řekla, že takového chlapa jako já nechce, jelikož jsem flegmatik
To je u pánů dost obvyklé, že neslyší, co se jim říká - respektive dokud všechno šlape jak má, tak tyhle informace řadí do kolonky "nezajímavé" a pak se diví.

Ale vaše slečna může mít X jiných důvodů - a dokonce i když se jí zeptáte, nemusíte se dozvědět ten pravý.

2x

Zdravím. City se nedají vynutit. Respektujte její rozhodnutí, že Vás za partnera nechce. Zřejmě v tom má jasno. Žije si po svém, Vy udělejte totéž. Nepitvejte se v tom, nevnucujte se. Je třeba tuto životní kapitolu v sobě uzavřít a jít dál.

2x

Vždycky a všem říkám, že by pracujicí člověk neměl chodit se studentkou. Jsou to dva odlišný světy a je téměř jistota, že to skončí. A další věc, co vždycky říkám je, ať se všichni vykašlou na to, co padlo při rozchodu. Ve většině případů to není pravda. A je zbytečný pátrat po skutečných důvodech. Nic se tím nezmění.

Takže jdi dál, věnuj se sám sobě a časem to přebolí a najdeš si jinou.

Držím palce a přeju hodně štěstí.

2x

Ona zamilovanost trvá rok dva, pak zákonitě přechází v to, cos nazval máme se rádi. To je normální. Ale musí se pořád něco společného dít. Př.: cesty, společné podnikání, budování bydlení, svatba, dítě,... Vztah, když se nevyvíjí, tak hyne. Jak tu někdo napsal: je přechozený. Je až s podivem, kolik let to bylo a jakou jalovou činností byl vyplněn.. Zůstat s první láskou do smrti, to je vzácné a spíš divné, a ani bych to nedoporučovala. Člověk se ve vztazích učí toleranci, trpělivosti, vzájemné komunikaci, spolupráci, hledá společný životní styl.. Po několika vztazích můžeš porovnávat a budeš vědět, co chceš. Jste mladí, nelituj, k něčemu to bylo. Zůstanou Vám vzpomínky. Časem příjde jiný vztah. Tak to prostě chodí.

1x
Je mladá chce si asi užívat a vy ste se jí už omrzel
Je třeba to brát jako chlap takovej je už život svět se nezboří
Najdi si jinou a na tuhle vzpomínej jen v dobrém

1x

@petrvagner - měli jsme konečně po 5ti letech začít spolu bydlet. a v podstatě 1-2 měsíce před tím, než to mělo byt mě nechala
Slečna si asi uvědomila, že pokud chce odejít, má nejvyšší čas.

Buďte rád - ušetřila vám dost starostí.

abych ještě dodal, mezi důvody proč se se mnou rozešla bylo i toto, už asi nemá v sobě žádné city ke mě, neměli jsme společné cíle. vždy jak ji něco štvalo tak to jen přecházela a dusila v sobě. a pak si na to najednou vsechno vzpoměla a prasklo to. bojí se že budu jako můj otec (moc příjemný není) atd atd.

0x

"Nikdy nevstoupíš do stejné řeky..."

I kdyby se vrátila, už to nikdy nebude jako dřív. A zůstanou pochybnosti. Jestli jste její první láska, tak se to dalo asi i očekávat.

Netlačila bych na pilu, nechala bych tomu volný průběh, jak se to vyvine. Jste oba mladí, ještě hodně vás toho čeká. Ale toho společného nejspíš ne.

je pravda, že ted, jak nad tím uvažuji, jsem měl tydle věci brát važněji. :/ Ale ona se nikdy nechovala tak, že by to mohlo dospět až k rozchodu. Nikdy o tom nemluvila vážně. Todle konkrétně (že takového chlapa jako já nechce) prohodila jen asi 2-3x a to když byla naštvaná. nikdy jsme si v klidu o tom nepromluvili. když byla v klidu davala mi najevo, že jsem ten, koho miluje. a jelikož mluvila i o budoucnosti tak ten, se kterým chce stravit život.

0x

1. Nechtěj, aby prvnička byla tvoje láska na celej život.

2. Tyhle mladý to ještě nemají v hlavě v pořádku. Bude mít, než se zklidní, ještě hromadu chlapů. A jestli se nezklidní, v padesáti bude muset brát, co je.

3. Prostě se s tím smiř, tohle je normální v tomhle věku.

0x

sundej růžové brýle, váš vztah byl prostě přechozený. Nechápu dnešní lidi napíši si 200 zpráv denně a ani pořádně na čem jsou. Jeden hraje hry a druhý posílá nesmyslný fotky na instragram, k čemů? Dnešní dobu moc nechápu. Docela by mě zajímalo, jestli ty jsi napsal 100 a ona na oplátku taky 100, anebo jsi psal jen většinou ty. Dále chtěla studovat a neměla na to, když se pořád učila, a rok prodlužovala, anebo ti lhala?

samozřejmě jsme si psali oba furt. to nebylo jen že bych psal ja, nebo jen ona. pravě taky mi to vrtalo hlavou, že jsem ji daval prostor k tomu aby se učila, ale stejně ty zkoušky nedala. nevím. to fakt nevim jestli se učila. nadruhou stranu musím řict, že ma fakt těžkou školu, kde nevyužiješ logiku a podobné věci, ale musiš se to fakt nabiflovat.

vím že ten vztah byl stereotyp, že se vztahy rozpadají třeba protože se neposunou dál. ale pravě ono posunutí nas čekalo. měli jsme konečně po 5ti letech začít spolu bydlet. a v podstatě 1-2 měsíce před tím, než to mělo byt mě nechala. Vím, že to chce čas a todle období, kdy toho všeho lituji jednou přejde :/.

Ty vidíš posunutí to bydlení, ona třeba něco úplně jiného.

0x

Dobrý den, Petře,

přečtěte si to s nějakým odstupem znovu. Mně přijde, že to nebylo "z ničeho nic" → odpověď ohledně jednání své partnerky máte ve svém vyprávění.

no předpokladal jsem, že když se něco děje, když se třeba blíží rozchod, je tu nějake období třeba dejme tomu měsíc dva, kdy si nerozumíte, hádate se, nespíte spolu a neříkate tomu druhému jak až se konečně nastěhujete do společného bydlení mu tam koupíte to a to a že tamta zed bude mit šedou barvu atd. (společné bydlení mělo byt za měsíc od rozchodu, takže to není tak vzdálená budoucnost). nepíšete mu, že se vám styská, neorganizujete si brigády a zkoušky tak, abychom stihli oslavu, která je za měsíc u její rodiny, protože původně to nevycházelo a neměli jsme tam jít. neplánujete za měsic a půl dovolenou, kam pojedete.

Jak vidíte, byl Váš předpoklad mylný. Zapomněl jste, že i v době, kdy "se něco děje", může fungovat určitá setrvačnost, zvyk apod. Rozchodu nemusejí předcházet hádky, rozchod může být výsledkem "chladné" úvahy.

0x

Jen jestli ho nemáš malýho a neutekla za nějakou pořádnou kládou? Souložil jsi ji dostatečně? A co tvoje vizáž? Nevypadáš jako podivín nebo úchylák? Nejsi slizký? Nesmrdíš? To by taky mohl být problém. Nekecal jsi nějaké nesmysly nebo úchylárny? Jsi normální? To by jí mohlo také odradit. Nejsi vyplešlý, máš svaly? Nejseš tlustej? Jak vidíš, důvodů může být mnoho. Co schnilé zuby a smrad z huby? Nejseš socka, máš dost peněz? Třeba utekla za nějakým movitým nabušencem, hezounem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]