Jak se vyrovnat s nevěrou

Od: Datum: 06.11.12 22:15 odpovědí: 17 změna: 07.11.12 16:49

Je normální, že se nejsem schopná vyrovnat s partnerovou nevěrou i po víc než roce? Jinak máme velice pěkný vztah a je nám spolu fajn, ale při sebemenším problému to vždycky vyplave na povrch. Miluju ho, ale bolí to futr stejně - moc :( . Už na to teda tak často nemyslím, ale když si vzpomenu... Jak dlouho to ještě může trvat. Mohla by pomoct nějaká poradna? Máte někdo podobné zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.11.12 22:20

Kontaktuj psychologa, manželskou/partnerskou poradnu, kámošku/y... Někdo potřebuje takový ´zážitek´ okecat, někdo logicky rozebrat...

;)

Každopádně je ale nesmyslné si takovou ´fťákovinou´ kazit náladu či vztah... Význam nevěry je silně přeceňován...

*smich*

doplněno 07.11.12 16:29:

To Andrea1: ROFL... Bosorka není sto se srovnat s partnerovou nevěrou - a ty jí radíš další ´pecku do palice´ - pak nebude vědět, co ji má ´hryzat´ víc...

*haha**uf*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 22:32
avatar

Může to trvat po zbytek vztahu, u někoho i do konce života. (Na nevěru podle mne nelze zapomenout.)

doplněno 06.11.12 22:34:

Otázkou je také, co k nevěře vedlo. Poměrně často je to skutečnost, že jednomu z partnerů ve vztahu něco chybí.

doplněno 06.11.12 23:45:

Mně by na tom vadilo obojí. 2 měsíce - to není "jenom úlet" - asi bych také nědokázala znovu začít věřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 22:45

Já nevím co chybělo.*nevi* Byli jsme spolu tři roky a bylo to nádherný, pak se ozvala ex něco pořešit a už v tom lítal. Trvalo to asi 2 měsíce a mě na tom nejvíc vadí ne ta nevěra, ale že mi byl schopný lhát do očí takovým způsobem, že jsem se styděla, že ho podezřívám. Oskarový výkon.

Teď se chová ještě líp než před tím, ale teď tu chybí hlavně z mé strany důvěra. Nevím jak to zpracovat, aby se to dalo zase do pohody.

Datum: 06.11.12 23:27

Kdo podvedl jednou, pravděpodobně podvede znovu. To je věc charakteru. Někdo v sobě tuhle vlastnost má, jiný nikoli. Je naprostá hloupost odpustit a myslet si, že už se to nestane. Buď to přijmete a budete s ním i s vědomím, že vás sem tam podvede, nebo to nepřijmete a pak se s ním rozejděte. Věřit někomu, kdo už důvěru zradil, může jen blbec a ten si zaslouží být zrazen znovu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ondra12345
Datum: 06.11.12 23:33

Nebylo by nejlepší si vše(úplně) vyříkat s partnerem na rovinu? :)
Ikdyž je to někdy nepříjemné mně vždy pomohlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knopka*
Datum: 06.11.12 23:40

Je to hnus,chápu to ale berte to tak že partner stále zůstává s vámi,kdyby mu po vašem boku bylo naprd tak by vás přeci by už opustil.Hlavně mu to nevyčítejte!Udělal chybu,jsme jen lidi.Pokud to není pravidelný záletník zkuste to potlačit v sobě,jistě má jiné skvělé vlastnosti které v něm ocenujete :).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 07.11.12 00:06

Často to není nevěra jako taková, která zruinuje vztah, ale její následky. Sama říkáte, že mu zcela nevěříte - to je závažný problém, který vás uvnitř žere a časem začne žrát i jeho, zaprvé proto, že většinou se pochybnosti dříve či později začnou nepřímo projevovat tím, že ten, kdo nevěří, hledá zástupné problémy a záminky k rozepřím (často podvědomě), případně že ten, komu není věřeno začne být frustrován, že přes jeho snahu nedochází ke změně.

Partnerskou poradnu )společně), případně terapeuta (jen vy, ať si vše urovnáte v hlavě) klidně vyhledejte, považovala bych to za přínosné.

A komunikujte vzájemně na rovinu a buďte v komunikaci fér. Když se přete o nějaké věci, nevytahujte nic starého. Když vás něco starého trápí, řešte to v klidu a včas, ne až to ve vás bouchne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.11.12 05:35
avatar

kdyz mu to budete pri sebemensim problemu vycitat, odejde sam, a vyresi to za vas :) Pokud vam za to stoji, tak to date, holt nektera expritelkyne ma porad sve kouzlo a kdyz rekne pojd, tezko se odolava... rozhodne bych to nebral tak vazne, u chlapa to moc neznamena... u zeny nevernice bych mel strach, ta se nejdriv zamilovava a pak az milence pousti do gatek, to uz je pak pozde

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 07.11.12 05:59

Po roce? Tuto otázku sem polož tak za 10 let, bude-li ještě aktuální. Odpustit můžeš, ale už na to nikdy nezapomeneš - tohle je už navždycky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.11.12 07:46
avatar

ladaadal *palec*a navíc, nikdy nebudete mít jistotu, že se to nezopakuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 07.11.12 08:30

Babčo já vím, jen jsem tazatelku nechtěl ještě víc stresovat;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 07.11.12 10:26

vyrovnat se s nevěrou možné , já bych šel o dům dál . Když bych byl nevěrný a manželka to přešla , proč si to nezopakovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.12 10:53
avatar

Zdravím. Je jisté, že nevěra velmi silně narušuje vzájemnou důvěru partnerů. Je to určitě událost, která zraní každého, kdo ji prožije. Každý člověk, který ztratí v životě něco cenného, potřebuje kromě času, I někoho, kdo s ním sdílí jeho pocity, starosti a je jeho oporou. Neměla byste na toto zůstávat sama. Každý člověk je jiný a každý potřebuje jiný díl času, než je schopen se s tímto vyrovnat. Může zde pomoci psychoterapeut. Obraťte se (dle místa svého bydliště) na Poradnu pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy. Tam byste mohla najít pomoc při řešení svého problému. Přeji Vám brzské zlepšení situace a život bez trápení...

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: patriktorri*
Datum: 07.11.12 14:47

Hlavní je vždy jen jediná otázka: milujete ho a on miluje Vás? Pokud můžete s jistotou odpovědět ano, je všechno ostatní víceméně nepodstatné. Můžete mu odpustit a zároveň zdůraznit, že odpustit neznamená zapomenout, aby věděl, že si Vás má proč vážit.

Obecně je zvláštní, že ve skutečnosti není problém sex s někým jiným, ale to, že Vám partner lhal. Je to prostě podvod a zrada. Partner ovšem nemůže nelhat, když ví, jak byste se na jeho nevěru dívala, resp. jak se na to dívá společnost. Jednoduše: sexuální nevěra není skutečný problém. Navíc platí, že věrnost není zaručena u nikoho, takže nedejte na ty, co říkají "udělal jednou, udělá znovu". Může klidně dojít i na Vás osobně i když dnes si to třeba neumíte představit. Berte skutečnost, jaká je.

Pravděpodobně by se Vám opravu ulevilo, kdybyste se někomu svěřila. Je v podstatě jedno jestli to bude psychoterapeut, farář nebo jestli svůj příběh napíšete třeba sem. Zvažte to.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 07.11.12 15:10

věrnost si zaručuje každý sám .Někdo je podvodník , někdo né .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 07.11.12 16:22

No nevím, když máte stále psychické problémy. Možná by Vám na psychiku pomohlo oplatit mu to stejnou mincí. Navíc by byla větší jistota, že pro příště si něco takového udělat rozmyslí pokud bude chtít manželství udržet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 07.11.12 16:49

a když nebude tak se rozejdou a bude klid

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.