Jak poslat fakturu pro zaplacení na PayPalu?

Od: Datum: 06.11.12 20:40 odpovědí: 9 změna: 08.11.12 12:44

Dobrý den,

nevíte někdo když chci někomu poslat fakturu, kterou si sám vyplním jak ji dotyčnému poslat?

Neumím dobře na paypalu. Neporadí mi někdo?

Jméno účtu dotyčného mám, jen nevím jak mu mám poslat a vyplnit fakturu k zaplacení.

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.11.12 21:04

Zkuste podrobněji popsat, co potřebujete/chcete - posílat fakturu na PayPal je nesmysl...

doplněno 06.11.12 21:57:

V menu PayPal, třetí položka zleva je Request Money, v submenu opět Request Money (tentokrát je to položka druhá zleva), doplníte Recipient´s email address (adresa PayPal účtu), Amount (částka), vyberete měnu platby a zatrhnete, za co je platba Goods (zboží) nebo Services (služby) - a kliknete na Continue...

;)

Na další stránce je požadavek zobrazen pro kontrolu a případnou opravu, je možné také dotyčnému napsat e-mail... Pak stisknete Request Money - to je vše...

doplněno 06.11.12 21:58:

Mohu doplnit i ´skríny´ - ale myslím, že není třeba...

;)

Ohodnoceno: 2x

Od: mikkyl
Datum: 07.11.12 12:28

Jste super

Chtěl bych se ještě zeptat když kupující má měnu v dolarech a já v českých korunách co mám dát v žádosti? Je to v podstatě jedno? Přepočítá se to vždy na mou českou měnu?

A ještě když chci napsat něco do poznámek kde to mohu napsat?

Mockrát Vám děkuji

Datum: 07.11.12 12:46

Měnu je lépe zadat tu, v níž máte veden účet (přepočet se pak realizuje u plátce)... Poznámku je možné dopsat do textu emailu...

;)

Datum: 07.11.12 21:19

Díky moc Jen ta poznámka se tam dá nějak napsat třeba za jaké zboží je platba? Nějak to určitě jde, už jsem takovou žádost dostal, nevím však jak to tam napsali?

Datum: 08.11.12 12:44

Je to možné vyplnit v Create Invoice, do Send to zadat PayPal účet plátce, do Item Name/ID jednotlivé položky (včetně ceny za jednotku, množství a daně), odesílá se tlačítkem Send...

Datum: 06.11.12 21:15

Dobře popíšu to přesněji.

Kdysi se mi stalo že jsem objednával nějaké zboží z ciziny, nadyktoval jsem prodejci své jméno paypal účtu a oni mi poslali na paypal tzv "fakturu" k zaplacení. Otevřel jsem paypal a podíval se na mé transakce a jen otevřel tu nezaplacenou, zkontroloval, zda sedí popis a zaplatil.

Toto samé bych chtěl já udělat mému dotyčnému, myslíte, že by jste mi poradil?

Děkuji

Datum: 06.11.12 21:49

Pošlete dotyčnému název svého účtu a částku co má zaplatit.

Datum: 06.11.12 21:52

Ano to znám,

ale jak udělat to co jsem psal níže?

Nevíte to někdo?

Datum: 06.11.12 22:01

Musel bych vidět reálný příklad.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.