Naboural me autobus a domluva nikde

Od: Datum: 28.11.12 12:56 odpovědí: 7 změna: 28.11.12 21:45

Dobry den, pred pul mesicem se mi stalo ze na krizovatce me tukl autobus, tak jsem jel za nim a na dalsi krizovatce jsem ho doutikal na cervenou. Pan otevrel okenko a ze to pry budeme resit pres pojistovnu a dal mi na sebe telefon. Takze to chapu jako domluvou. Najednou padla zelena a pan ujel. Znam jeho poznavaci znacku i podnik ve kterem dela. Mam svedky z meho automobilu. Pan nejdrive ze vse zaplati (skoda cca 6800kč), a ted uz mi ani neodepisuje. Pokud by doslo na nejhorsi, jaka mam prava? Jak mohu postupovat? dekuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.12 13:17

Seate, vy jste nešika, těžko budete dokazovat, že Vám způsobil škodu. Vy jste porušil předpis, že jste nesepsal záznam o nehodě. Sice by se to dalo navléknout že ujel od nehody, ale stále jste v tom, že jste měl volat policii a nebo sepsat záznam a předložit policii, aby vypátrala viníka. .

Datum: 28.11.12 13:42

Presne tak , nemate nikde sepsane nic o nehode. A pan se vam jen tak uz neozve. Budeli dostatecne zapirat tak mu i projde.

Od: buss®
Datum: 28.11.12 13:48

Před půl měsícem? A na co jste čekal, je přece stanovený postup při nehodě... Jděte za zaměstnavatelem,

Od: seat
Datum: 28.11.12 14:18

Pan mi slibuje ze vse uhradi, ted jsem se s nim spojil a rika ze to uhradi, jen porad posouva dobu. V ten moment jsem na te krizovatce nevedel co delat, nikdy se mi to nestalo. A pokud mate za zadkem 15 troubicich aut atd, tak je to narocny. dekuji za vase odpovedi. Toho zamestnavatele budu popr kontaktovat. dekuji

Od: lucius*
Datum: 28.11.12 14:26

Někdy stačí i PČR, nám se stalo něco podobného a stačilo aby strážník došel udělat budubu, že máme svědky ať se snaží. Pro řidiče výhružja zabavení papírů je dostatečná.

Datum: 28.11.12 20:22

Zkuste zajít na policii, co kamerový systém? Nenií křižovatka pod kamerou? Policie má přehled a záznamy se uchovávají...

Od: asd*
Datum: 28.11.12 21:45

Seat, pokud bys ťuknul autobus, tak řidič zastaví, zavolá policii a sepíše se nehoda. Že lidi v buse někam spěchají by bylo vedlejší. Měl jsi udělat přesně to samé. Teď ti zbývá vyzvat ho k okamžitému uhrazení škody, pokud hned nezaplatí tak policie a svědci - bylo to ujetí od nehody kterou způsobil (to bylo už to že jsi za ním musel jet na další křižovatku).

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.