Nejste přihlášen/a.
Dobrý den. Vše je podle podmínek každé ze smluv. Pokud není nic zásadního změněno oproti zákonným pravidlům, po svatbě se řeší vše jako SJM - společné jmění manželů. Opět může být jinak, třeba při sjednání předmanželské smlouvy. Pojistné plnění dostane ten, kdo je uveden ve smlouvě. Není-li uveden, dědí manželka, děti,... Úvěry a dluhy jsou za manželkou - pokud je nechce přijmout v dědictví určitým způsobem může odmítnout všechno dědictví vč. příjmů z pojištění... nelze odmítnout dluh a chtít pojistné plnění. Leasing ani úvěr nepropadá - převede se na manželku nebo předčasně ukončí.
V případě podobných situací se ukončení úvěrů řeší bez jakékoliv pokuty či poplatků...
Ne - na hromádce je podle mého názoru žití špatné. Nějaké to případné plnění nebo řešení dluhů nemůže mít vliv na naplnění vztahu-manželství. Pokud takto chcete politikařit, není rozumné se vázat, nejste dostatečně zralý na vztah.
auto na leasing není vaše, můžete kdykoliv ukončit splátky, auto vrátit a úvěr z mládí snad odplatíte, ne? V případě vaší smrti by se stal součástí dědictví a na vaši ženu by dopadl natvrdo.
A co se toho celého pojišťovacího melounu týká. Dobře se podívejte na podmínky plnění vaší životní pojistky. Abyste se nedivil, co jste vlastně podepsal. Sice máte životní pojistku, ale ta se nemusí vztahovat třeba na rakovinu nebo na infarkt nebo na úraz pod vlivem alkoholu a zrovna tak se nemusí vztahovat na úraz, který vznikne jako následek nějaké nebezpečné zábavy. Stačí abyste se vymlel na kole, narazil hlavou do patníku a neměl na hlavě přilbu. V tu chvíli pojišťovna plnění pokrátí nebo rovnou zamítne.
[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem @kapkanadeje z důvodu porušení pravidel poradny. ]
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.