Jak poznám alkoholika?

Od: Datum: 28.11.12 10:48 odpovědí: 19 změna: 29.11.12 21:06

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak poznám, že je člověk alkoholik? Dá se pokládat za alkoholika někdo, kdo celý víkend propije, od rána do večera a i přes tejden vypije několik piv? (o víkendu piva, ale i panáky). A může se člověku všechno plést, že neví ani kde je apod.? A bejt zlej na někoho, koho má vlastně rád?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.12 10:54

Pokud je to přítel, vemte nohy na ramena dokud je ještě čas. Ano, ten člověk je nejspíš alkoholik a zcela jistě se jeho agrese bude stupňovat. Bude tvrdit, že on má vše pod kontrolou a jednou by vás mohl i zabít.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.11.12 10:58

Ano- on si stále hledá záminky aby mohl pít a vymlouvá se , že vlastně ani nepije, že to bylo jen výjmečně. Tak od takových pryč.

Od: buss®
Datum: 28.11.12 11:02

Neztrácej čas a utíííkej pryč.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.11.12 11:04

Je to alkoholik, podívejte se na alkoholik.cz, jsou tam různé příběhy, včetně podobných, jako popisujete Vy...

Datum: 28.11.12 11:13

Alkoholici mají jedno společné znamení (teda ve skutečnosti jich je víc, ale tohle je obzvláště blbé..),

jsou to sedmilháři, lhaní je jejich přirozeností, dokáží si vymýšlet neuvěřitelné příhody a historky, kterým možná sami věří a kryjí tím svou závislost..

Ze začátku je to těžko odhalitelné, ale postupem času, kdy náhod a neuvěřitelných situací přibývá, začíná být vše jasné.

Datum: 28.11.12 11:19

Dobrý den. Alkoholikem se člověk stává tehdy, kdy je na alkoholu natolik závislý, že ztratí kontrolu nad pitím a nedokáže si říct dost.

Některé ze znaků podle kterých poznáte alkoholika (Zdroj: rodina-finance.eu):

1. Okna - výpadky paměti na dobu v opilosti s postupnou narůstající frekvencí.
2. Tajné pití - lahve poschovávané po bytě i jinde.
3. Trvalé myšlenky na alkohol.
4. Překotné nekontrolované pití.
5. Pocity viny.
6. Vyhýbání se narážkám na alkohol.
7. Neschopnost přerušit nebo zdržet se pití.
8. Vysvětlování důvodů proč se napil _ racionální.
9. Změny způsobu pití. Jsou vynalézaví, dokáží předejít odhalení.
10. Ztráta dosavadních přátel nebo rozchod s nimi.
11. Konání se točí kolem alkoholu.
12. Ztráta zájmu o vnější svět.
13. Nápadné sebelitování.
14. Vytváření tajných zásob alkoholu v domově, práci.
15. Zanedbání přiměřené výživy.
16. Pokles sexuálního pudu.
17. Pravidelné ranní doušky.
18. Výskyt prodlouženého pití - tahy.
19. Snížení rozumových schopností.
20. Nedefinovatelné úzkosti.

doplněno 28.11.12 11:24:

Alkoholismus je závislost, nemoc. Dá se vyléčit, ale na to je třeba pevná vůle, přiznat si, že člověk má problém a chtít ho řešit musí chtít člověk sám.

Datum: 28.11.12 11:38

Myslím, že už tady bylo vše výstižně řečeno a na Vaši otázku zcela odpovězeno, jen malý dovětek z vlastní zkušenosti. Pokud se jedná o Vašeho přítele a Vy ho milujete, nemyslete si, že ho zachráníte či ho zachrání či předělá Vaše láska. Kdysi před mnoha lety jsem slyšela v rádiu příběhy žen, které si myslely, že "napraví" či "zachrání" své muže alkoholiky a tvrdě si naběhly. Já si tenkrát (teď už vím, že velmi naivně) myslela, že mně se to stát nemůže... A stalo. Potkala jsem skvělého kluka a přehlížela, že pravidelně pije, že se téměř každý týden opíjí a vyhledává společnost podobných lidí... Dokonce jsem si ho vzala, protože jsem si myslela, že naše láska ho napraví... Nenapravila, do roka jsme se rozvedli...

Datum: 28.11.12 15:39

Všichni řekli všechno. A správně. Já jen dodám: I při podezření, že je alkoholik a navíc, má agresívní opici, utíkat, utíkat, utíkat!Hodně rychle a hodně daleko. Nevysvětlovat, nediskutovat. A hlavně:nevěřit! *bezim*

Ohodnoceno: 1x

Od: tomasgulas
Datum: 28.11.12 16:27

Alkoholicus semper mendex - alkoholik vždycky lže

Datum: 28.11.12 16:36

A ještě doplním, že existují "týdenní" alkoholici - Přes týden nepijí, zlískají se jen o víkendu. Měli jsme v práci takového, skoro nikdo o tom nevěděl, dokud po jedné takové pitce neskončil v nemocnici.

A s čtvrtletním alkoholikem chodila přítelkyně. Okouzlující, pracovitý. Jen jí ho jednou za tři měsíce přivezli domů pozvraceného a podělaného. Sliboval, málem na kolenou klečel, ale za tři měsíce všechno znova.

Od alkoholiků co nejdál!

Datum: 28.11.12 17:49

jj, kvartální alkoholici, tomu říkám liga *smich* Osobně nechápu, jak to může někdo čtvrt roku vydržet (když už je tedy alkoholik) a potom se ztřískat do němoty. Holt asi slušnej oddíl.

Od: lil*
Datum: 29.11.12 00:12

Děkuju všem za příspěvky. Já mám taky podezření a myslim si, že alkoholik je. Třeba řekne, že má něco na práci důležitýho a najdu ho v hospodě. Myslim si, že alkoholici ani neví, co udělali nebo řekli, že? Nebo spíš dělaj, že neví? A taky nevim, zda alkoholik v opilosti říká pravdu? Nebo může mít nějaký skraty? Jednou jsem ho totiž vůbec nepoznávala. Jako kdyby otočil o 180 stupňů.

Datum: 29.11.12 00:49

Cokoliv, co alkoholik řekne nebo udělá nebo plánuje, vždy vede k tomu, aby se mohl ožrat. Tak to prostě je. Svým způsobem je to dobrý stratég. Zase na druhou stranu - strategie končí v hospodě, tam ho najdeš.

Já, být na Tvém místě, mu dám prostě nůž na krk. Jednou se ožereš a nazdar. Stejně ta špatná potom budeš Ty, s tím nic nenaděláš...

Datum: 29.11.12 00:54

No jo, ale to mluvím o "obyčejných" alkoholicích, co si ožírají hubu denně. Tihlecti kvartální, s těmi nemám zkušenosti :)

Datum: 29.11.12 16:05

Tomáši, ještě jsem polepšeného alkolika na vlastní oči neviděla. I můj ex pije pořád a stále. *plac*jedině manžel od babyjagy je vyjímkou, věřím jí, že nepije. Jiného jsem nikdy neviděla a ani neslyšela jsem o něm. Takže žádná ultimáta nepomáhají, to mi věřte. Ani nože ne krku. Jen si dá větší pozor, aby se nedal nachytat.*sok*

doplněno 29.11.12 18:32:

Tomáši, fakt jste polepšený? Napravený? *hi* jestli jo, tak bych vás hrozně ráda viděla naživo. Jestli bude v létě sraz, tak tam pojedu jen skrz vás. Fakt!;)

Datum: 29.11.12 16:56

A co jsem já? ;)

Datum: 29.11.12 19:20

Myslím, že bych Vás ničím nezaujal. A o tom chlastu jsem to tady psal x-krát, viz nějaké diskuze z minula. Nevím, jestli je slovo napravený slovem vhodným, prostě jsem jednoho dne přestal (po 16 a půl pivech o půl paté ráno*haha* ) a už nezačal. No a za pár měsíců to budou tři roky. Ale zase jsem nědělal žádný bordel, byl jsem čisťounký, nezvracel jsem, takový alkoholik-albín *smich*

Datum: 29.11.12 20:46

To je skvělé. Možná opravdu není spojení "napravený alkoholik" úplně to pravé, ale na pojmenování přece nezáleží, důležitý je výsledek.

Datum: 29.11.12 21:06

Označením alkoholik se dost plýtvá. De facto tak lidé mohou označit každého, u koho se jim to bude hodit. Stačí, že chodí na pívo. Pro takového Nešpora je alkoholik pomalu i ten, kdo na něj (na ten alkohol :) )dostane chuť anebo pije dvě piva pravidelně týdně. Také je to dost o výdrži. Já vydržel dost a bez excesů, jiný by byl už mrtvý ve škarpě.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.