Zápal plc

Od: Datum: 28.11.12 08:31 odpovědí: 3 změna: 28.11.12 12:03

Dobrý den chci se zeptat jak dlouho se léčí zápal plic?Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 28.11.12 08:59

To zaleží na tom jak je to onemocnění zavažné a zda nejsou žadné komplikace .Mém případě to bylo týden v nemocnici+3 týdny doma

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 09:01
avatar

Dobrý den. To záleží na tom, o jaký zápal plic se jedná. Může být akutní, chronický, jednostranný, či oboustranný. Záleží na příčině, jeho průběhu a také na tom, jakou má člověk imunitu. To je u každého jiné. Přidávám i odpověď lékařky, viz:

Odpověď odborníka:

Obecně - zánět plic a průdušek se ATB přeléčuje cca 2 týdny, pokud je pak sputum negativní a/nebo nález se hojící a další známky onemocnění ustupují/vymizely, není obvykle třeba ATB podávat dál. A obecně - zhojení zánětu plic tak, aby na RTG nebyl vidět, trvá cca 6 týdnů (a déle). A dále - poslechově nemusí být zánět plic rozpoznatelný a na RTG se také může zobrazit až později, takže je možné, že ho nebylo v počátku možné rozpoznat.

Zdroj: http://www.ulekare.cz/poradna…l-plic-a-zanet-prudusek-10446

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 28.11.12 12:03
Dobrý den. Jak říká správně Kapka. Záleží na tom,o jaký druh zápalu plic se jedná. Záleží také na tom,jak moc závažný stav to je a jak dlouho už trvá. Pokud nemocný třeba dva týdny pobýval v horách a nastydl a pak se to snažil další dva týdny prechodit,tak se bude léčit oproti tomu,kdo šel k lékaři hned,třeba půl roku místo pár týdnů. A ještě se mu to bude vracet a jak,jak říká Kapka, přejde to v zápal plic chronický.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.