Nejste přihlášen/a.
Je to drahá zkušenost - musíte komunikovat s věřitelem a zjišťovat možnosti. Pokud nebudete aktivně řešit, bude dluh stále jen narůstat!
Případné trestní oznámení na bývalou přítelkyni nemá právní podklad. K platbám (ručení) jste se upsal.
ehmmm. kolega ručil kamarádovi a řešil 3 roky přes právníky a exekutory navrácení částek. Měl obrovské štěstí - rodiče kamaráda chtěli mít kluka bez dluhů a po těch letech tedy zajistili dostatek peněz na vše dle soudního příkazu.
Podvod ze strany přítelkyně na tazatele to není, pokud toto neplánovala předem. Ovšem neplacení beztrestné také není.
Stav bude následující - tazatel bude řešit dluh s věřitelem - domluví splátky a bude platit dál za někoho cizího. Na bývalou přítelkyni podá trestní oznámení a bude se soudit o finanční vyrovnání. Ona nic nemá - jen exekuce. Tazatel tedy bude platit právníky a soudní poplatky, ale v případě vyhraného soudu stejně nic nedostane, protože kde nic není, ani smrt nebere.
K aktuálním dluhům tedy přidá dalších 30-50tis za soudní výlohy, právníka apod.
je nemovitost napsána na ni? nahlizenidokn.cuzk.cz/...
A jaká je nejjednodušší cesta k penězům pro věřitele? No přece přes vás - spoludlužníka-ručitele.
Budova se v případě soudního nařízení napíše na katnem exekuční nařízení prodeje. Nemovitost se prodává léta (mám "známého", co si vesele bydlí v exekučně zabaveném domě od r. 2005 - dokonce si ho opravuje, stěhovat se nemíní). Nemovitost exekučně zabavenou s rodinou uvnitř NIKDO nechce - vystěhovat člověka je totiž nemožné.
Poznáte, když budete požadovat od bývalky navrácení vámi placených splátek ...
A není to tak hrozné, jak to píšu - JE TO HORŠÍ!
Budete totiž jen platit nebo se začnete chovat stejně - všechno načerno, život v pr...
Ale má právní podklad! Pán se sice upsal a vůči věřiteli je teď ve špatné pozici. Ovšem to, že ho svým neplacením bývalá přítelkyně do současné situace dostala, to bych viděl na přečin podvodu, se kterým by si šikovný právník měl poradit.
@jmlc: Neviděl bych to zas jen pesimisticky. Pořád tam nějak figuruje ten barák, možná i zatížený tou půjčkou.
Souhlasím se Sebod, podvod by se těžko prokazoval. Úvěr před pěti lety, z toho poslední rok nesplácí → čtyři roky splácela (podle mne by se těžko prokázal úmysl nechat splácet tazatele).
Nevidím to ani na trestní oznámení → dostat se do finančních obtíží není trestný čin. Ani ukončení vztahu není trestný čin (každý má právo se rozhodnout a vybrat si, s kým bude žít).
Nikdo z nás neví, proč neprovedou exekuci na dům, to by věděl exekutor.
O úvěrový podvod se nejedná - respektive nebude prokazatelný:
Tr. z. § 209 Podvod
(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci .
Proč není provedena exekuce na majetek bez dalších informací lze jenom hádat - může být "napsaný" na někoho jiného, mohou být potíže s jeho prodejem atd. Zkuste kontaktovat exekutora.
Svých peněz byste se mohl domoci jedině žalobou podle
NOZ § 2991
(1) Kdo se na úkor jiného bez spravedlivého důvodu obohatí, musí ochuzenému vydat, oč se obohatil.
(2) Bezdůvodně se obohatí zvláště ten, kdo získá majetkový prospěch plněním bez právního důvodu, plněním z právního důvodu, který odpadl, protiprávním užitím cizí hodnoty nebo tím, že za něho bylo plněno, co měl po právu plnit sám.
ale to bude trvat dlouho a s nejistým výsledkem. Nakonec - podepsal jste dobrovolně.
Nejedná se o trestný čin nýbrž o vaši blbost! Ale nebuďte smutný, nejste první ani poslední! Buďte rád, že to není třeba o nulu víc!
Jste ručitel. Stát se ručitelem na něco, na co nemám volný peníze a můžu o ně při nejhorším přijít, je pitomost nejvyšší třídy.
Ale hlavně - pro banku jste ručitel. Pokud ona přestane platit, banka nic neřeší a jde za ručitelem. Tak to funguje ručitelství. Teď musíte peníze po ní vymáhat vy. Zajděte do právní poradny, podejte na ní žalobu, pošlete na ní daňovou kontrolu. Udělejte to co nejdřív, než převede barák na někoho jinýho.
Tady všichni melou o trestním oznámení. To klidně můžete podat, ale to není na věci to zásadní. Ona poškodila vás, že neplatila a nechala uplatnit ručení, musíte jí o tu částku žalovat a pak se teprve spustí kolotoč exekucí na ní. Trestní řízení může běžet i nemusí, na tom to nezávisí.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.