Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, chci se optat, ví někdo, jak je to s díškem u pokladních v supermarketech, když jim chci nechat nějaké drobné?
Slyšela jsem, že třeba v Albertu musí pokladní díško dát podniku, tedy tam už díško, když tam náhodou zajdu, nedávám.
Ví o tom někdo něco více, případně jak je to možné, že si to pokladní nemohou nechat, aniž by to prasklo...?
Ráda bych nechávala díško, ale jestli jim to sbalí vždy podnik, tak nechci dávat nic.
Děkuji
Máte pravdu, že si to pokladní nechávat nesmí. Dělám teď v drogerii, dýška dostávám a nic si nesmím nechávat.
Tak Dýškem myslí pravděpodobně to, že má třeba zaplatit 97kč, dá jim 100 a ty 3 koruny ať si nechají pokladní pro sebe.. Jinak nevím, proč by si to pokladní nemohli nechávat, nikdo na to nepříjde, že jim někdo dal o 3kč víc, prostě si ty 3koruny hodím do kapsy a hotovo a když to takhle za den udělá několik lidí, tak už můžu mít i za směnu 20kč v kapse..
Občas jsem zaokrouhlila příjemné usměvavé slečně v Kaufu a jednou se jí na to ptala. Prý to musí odevzdávat s tržbou,do kapsy nesmí,mají nad sebou kamery. Tak má holka smůlu a já už nedávám nic. Holky mají těžkou práci za pár babek tak proč jim nepřilepšit, když mě to bolet nebude.Každého věc,někdo by dal a někdo ne
Nechávat spropitné v supermarketu je opravdu neobvyklé. Napadá mě, že je to firemní politika, aby nedocházelo v budoucnu k nějakým nedorozuměním s vracením peněz, nebo spekulacím, které by mohly firmu poškodit, třeba v médiích. Pokladny jsou většinou pod kamerou.
Pokladní má odpovědnost za stav financí na pokladně, při nedostatku dorovná rozdíl ze svého, při nadbytku je to snad ještě horší (může být na ni pohlíženo, že někoho okradla, nevrátila správně).
V obchodech žádné "dýško" nedávám, neboť vůbec, ale opravdu vůbec nevidím ani ten nejmenší důvod. Je to odvozeno od slova spropitné a to se nechává v restauracích, nebo hospodách, na přilepšení číšníkovi třeba za to, že byl ochotný. Navíc, v supermarketech se kasírky střídají u kas a žádná v jedné kase nesedí celých osm hodin, peníze průběžně musí odevzdávat a kalkulovat a nad sebou má kamery. kdyby si strkala koruny do kapsy, přišla by o práci. A pak, jakou speciální službu pro mne dělá? Žádnou, jednoduše mi namarkuje zboží a je to. Ale jestli vám to udělá dobře a máte pocit, že jste někomu pomohla, když jste nechala v kase pětikorunu, tak to dělejte. Ale chudák ženská z toho nemá vůbec nic a ještě by jí to někdy mohlo svést k tomu, že by si to do kapsy dala a ještě ji za to vyhodí. Když jí chcete udělat mermomocí radost, tak jí něco kupte, zaplaťte a pak jí to darujte jako pozornost. To si vzít může, ale ne peníze.
Peníze / rozdíly / v obchodě se dělí na manko a přebytek. Přebytky jdou do "mimořádných příjmů", manka platí zaměstnanci dle smlouvy o odpovědnosti. Okamžitá manka platí přímo pokladní ten samý den nebo jim je strhnuto z platu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.