Neposlouchá mě ruka

Od: Datum: 27.11.12 20:40 odpovědí: 20 změna: 28.11.12 21:39

Ahoj, je mi 15 let. Stalo se mi to ted před půl hodinou. Chtěl jsem otočit "knoflík" na pračce, normálně jsem ho otáčel a během toho najednou to nešlo, jak jsem se snažil sebe víc bylo to strašně těžký, druhou rukou to šlo. Pak teda nakonec jsem to otočil tou rukou, která mě neposlouchala. No a teď mi to začlo být divné, protože sem psal domácí úkol a mám v ruce divný počit když píšu. A když jsem psal dlouho, tak najednou chvilkama přestávala "fungovat" místo písmena jsem udělal nějakou čmáranici, úplně mě ta ruka ujížděla. Mám strašně moc překlepů na klávesnici, musím si to pořád upravovat. Jinak všechno cítím a chvilkama je v poho, ale třeba po pěti minutách najednou začne blbnout tak 10-20 sekund. Jako by mi nepatřila.Děkuji Ještě sem to neříkal rodičům.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.12 20:44
avatar

Ahoj. Tak to rodičům řekni a vypozorujte to společně. Nemusí to znamenat nic, ale může jít o nějaký začínající zdravotní problém třeba. Pokud se to bude opakovat často a budeš mít pocit, jakoby Ti ta ruka ani nepatřila, nedala se ovládat, pak určitě navštiv lékaře.

doplněno 27.11.12 21:13:

Kdy jde o zdraví, tak to není žádná hloupost. A dej vědět když tak, jak jsi dopadl u lékaře. Držím palce, aby to bylo dobré.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fino97*
Datum: 27.11.12 20:46

To bude neco s nervama,me takhle zacinala migrena...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rukaav
Datum: 27.11.12 21:02

Díky za odpovědi, už to vědí a pozorovali, říkali že někdy divně ruku ovládám. Ale zrovna se to moc neprojevovalo, mamka chce jet semnou k mojí dětské doktorce, byl jsme tam nedáno kvůli něčemu jinému a nechci aby si o mě myslela, že s každou blbostí letím k doktorovi.

Od: askmenow*
Datum: 27.11.12 21:08

Myslím, že návštěva lékaře je na místě. od toho lékaři jsou, dobrý lékař by si o tobě rozhodně nic takového nemyslel, tak se neboj.

doplněno 27.11.12 21:41:

No, pokud o ní máš pochybnosti, zkus prodiskutovat s rodiči změnu lékařky. Nevím, jak přesně se to dělá u dětských lékařů, ale čekala bych, že to bude stejné, jako u praktických lékařů pro dospělé - že existuje ten, ke kterému patříš dle obvodu, který tě vzít musí, ale ty sám máš právo ho vyměnit za kteréhokoli, který tě přijme (což závisí na něm a jeho kapacitních možnostech).

Pokud seznáte, že se vám to na dva roky, než půjdeš k doktorovi pro dospělé nevyplatí, trvejte s rodiči na tom, ať vám aspoň napíše až tam půjdete doporučení na vyšetření u specialisty, pravděpodobně neurologa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 27.11.12 21:13
avatar

Ahoj, jak už bylo napsáno, jde pravděpodobně o nějaký problém s nervy. Je dobré, že ses svěřil rodičům. Může jít o zanedbatelný problémek, který není třeba řešit a člověk si na něj zvykne. Ale může to být i "varování", předzvěst nějakého většího problému, který je lépe podchytit co nejdříve. Lékař Ti po vyšetření řekne víc, přeji Ti, aby to dobře dopadlo!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rukaav
Datum: 27.11.12 21:38

Děkuji mockrát

Nechci házet hnůj na mojí doktorku, ale už má nějak 70 let a při jednom vyšetření udělala chybu a museli jsme jezpřes celé město pro nějaké papíry. Takže místo u doktora (specializovaného) v 8 ráno u dveří, jsme tam byli v po půl desáté. Před 3 lety měl brácha příušnice, ona je nepotvrdila a myslela si, že má něco méně závažného. Fakt se k ní bojím, že mi řekne že to nic není a řekne nějakou narážku, ať se nebojím atd... Poznal jsem hodně doktorů a doktorek a jsou strašně komunikativní a když se zeptám na nějakou hloupou otázku, tak se zasmějí a odpovijou mi. Ale moje pediatrička by si z toho udělala srandu (jako že jsem debil nebo tak) a poslala by mě do háje.

Od: tomasgulas
Datum: 27.11.12 22:04

Není přeci problém doktora/doktorku změnit, v dnešní době ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 27.11.12 22:12

To vypadá na jasnou mrtvičku! Hlavně včas odhadni, která půlka těla ti ochrne a rychle si přešoupni ptáka do tý druhý nohavice! Držím ti palce!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.12 22:17
avatar

K doktorovi a RYCHLE! Může to být mrtvice!

Příznaky CMP v přehledu:

Náhlá slabost, necitlivost a porucha hybnosti tváře, horní a dolní končetiny na jedné polovině těla
Brní Vás tvář nebo úplně ztuhne – nemůžete se usmát, zapískat, polykat
Neovládáte svou ruku, je jako bez citu a vypadávají Vám z ní věci

doplněno 27.11.12 22:21:

CMP-cévní mozková příhoda. Nemusí to končit hned smrtí, může se to dokonce i spravit "samo". Vyšetření je NUTNÉ!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 27.11.12 23:36
Neznamená,že když má pacient nehybnou končetinu,tak musí mít nutně CMP přeci ;) a zrovna takhle mladý kluk. Může tomu tak být,ale šance je malá a s největší pravděpodobností by se to rychle a rychle zhoršovalo,protože když už to prdne,tak to tam teče o sto šest. Spíš je to buď namožená ruka ze sportu nebo způsobení úderem do hlavy nebo přerušení odstup v oblasti zad. Ale v žádném případě nepopírám Váš názor,máte pravdu ;) jen ho chudáka nestrašte
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.12 23:45
avatar

Nemusí, to netvrdím. Ale raději ať bude za hypochondra u doktora, než za zdravého v márnici. Tak mladý kluk to může mít třeba z přemíry masturbace, co já vím. Mrtvice se nemusí nutně náhle zhoršovat tak, že to prdne rychle a rychle, může to být prvotní příznak, později to může přijít najednou a je konec...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fino97*
Datum: 28.11.12 16:41

Proboha,nestras ho,jeste mu z toho psychickeho vypeti zacne chlupatit ruka*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 27.11.12 23:20
Ahoj. Neměl jsi v poslední době nějaký úraz? Nespadl jsi na zem na zadek třeba? Nebouchl Tě do hlavy někdo při tělocviku třeba? Jde o to,že můžeš mít neurologický nález. Třeba parézu. To je částečná nemožnost hýbat danou končetinou. Musí se to řešit na neurologii,kam Ti napíše žádanku dětská doktorka. Jestli se to zhorší,musis okamžitě na neurologii do nemocnice nebo aspoň na polikliniku,aby Tě vyšetřil neurolog. Teď mě napadá,neměl jsi klíště nebo bodnutí hmyzem v poslední době? To by mohlo mít vliv a v tom případě to urychleně řeš! Držím palce!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.11.12 00:35
avatar

Hele, kamaráde, většina z nás jsme v tomhle oboru jen teoretikové, a máme jen pár životních zkušeností. Je zde jedna výjimka, což je rádce "cobrak", to je člověk "od fochu", jeho rady ber určitě daleko vážněji, než ty ostatní...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 28.11.12 10:09

cobrak a drejl, řekl bych.

A pak ještě má osoba, jakožto gynekolog amatér *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 28.11.12 08:18

Podle mně je to malá paresa některého ze tří nervů, které ovládají motoriku ruky - n. ulnaris, radialis, medianus. Osobně bych si tipl na radialis. Příčin může být spousta, někdy třeba i jen prodělaná virosa, ale existují i vážnější - obával bych se hlavně demyelinisačních onemocnění. Neurologické vyšetření a EMG vyšetření naprosto nutné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: rukaav
Datum: 28.11.12 16:56

Děkuji za odpovědi, ty hloupé rady ignoruji. :)

No... před měsícem mi odebírali krev a moč, prostě testy na všechno. Posledí dobou se mi často stává, že když třeba sedím u PC, v lavici, nebo v autobuse a mám nohu v nějaké poloze, tak se začně po chvilce strašně cukat, ale jako hodně. To samí s rukou, někdy se mi stane, že vstanu a najednou málem spadnu (podlomí se mi noha, jako by mi vůbec nepatřila). Často mám mravenčení v končetinách a poslední dobou mi často hodně známích říká, že jsem strašně bledý, jestli mi nění špatně. Když jsem šel minulý týden na PH metrii byl jsem strašně bledý (jinak sem byl v poho), tak doktorka mi udělala odběry ještě jednou, kolik mám v sobě různých látek atd... A za týden jdu do nemocnice, budou mi 24 hodin sondou, která povede přes noc až do krku měřit žaludeční šťávy. A mám často, teda každý den ledové ruce a chodidla. Dneska ve škole mě ruka docela poslouchala, ale někdy mi ujela.

Od: cobrak*
Datum: 28.11.12 19:47
Nechci chytračit a dělat nějaký závěry a strašit,ale s tím brněním nohou. Můžeš si ji jen přesedět nebo přeležet a proto Tě brní a mravenčí. Je mám normální. Pokud se Ti to děje třeba když sedíš v normální pozici nebo normálně ležíš,můžeš mít trombózu a to je docela problém a musí se to léčit. Takže pokud Ti mohu poradit,zajdi si s doporučením od obvodní doktorky na tu neurologii a také na hematologii. Každopádně to zacni řešit ještě tenhle týden! Mohl bych se Tě vyptávat přes mail na spoustu věcí a pravděpodobně bych Ti dokázal říct,co Ti je,ale neudělám to,protože Tě musí vyšetřit přímo doktor v nemocnici a udělat Ti všechny možný testy. A myslím si,že by se Ti mělo udělat EKG srdce. Takže hned ráno za obvodní a chtěj po ní všechno,co jsem Ti řekl. Jasný?
Ohodnoceno: 2x
 
Od: tomasgulas
Datum: 28.11.12 21:38

Jasný cobraku. Je to jasné i Tobě, rukaave? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 28.11.12 21:39

Jo a nezapomeň napsat, jak jsi dopadl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.