Nejste přihlášen/a.
Tohle není typické pro cukrovku, pro cukrovku je naopak zvýšená hladina cukru a snížená jen jako komplikace při chybném dávkování léčby. Může to být ale jiná porucha, soustředil bych se na štítnou žlázu a samozřejmě na slinivku. Taky to může být jen snížený tlak, který se hypoglykémii pocitově trochu podobá. Důkladně to prodiskutujte s lékařem, případně si pořiďte glykoměr a tlakoměr a v těch kritických chvílích si to měřte a zapisujte, ať máte lékaři co ukázat.
@milancukrar: nenapsal jsem, že vím, co mu je. Jen co mu pravděpodobně není. Poradil jsem mu co má dělat, aby to objasnil.
Ale k hypochondrii - nemyslím, že je tazatel hypochondr, ale mí k tomu trochu našlápnuto. Opravdu důrazně radím nevěnovat se tolik čtení informací na internetu a nevyvozovat nějaké závěry sám. Od toho je lékař. Nenápadně se to rozjíždí, pak člověk začne panikařit, přepadají ho úzkosti. Takže to chce klid a postupovat s rozvahou a hlavně nedělat podle internetu nějaké závěry nebo snad dokonce něco na sobě aplikovat.
Dobrý den, Vy poznáte přesně, že jde o hypoglykemii? Myslím, že když někdo tvrdí, že žije zdravě, tak do "mekáče" vůbec nechodí a v cukrárně se nepřecpává sladkým. Což si nechat udělat vyšetření u lékaře a místo možná vědět určitě? Zdravím!
martin122 - pokud Vám internet diagnostikoval hypoglykemii, tak máte i tu cukrovku (dle internetu).
Ovšem, lékař by možná nesouhlasil.
martin122 - já myslím, že když máte tuto obtíž již dva roky a každý den, tak je už čas na návštěvu lékaře.
Martine, co kdybyste si v internetu přečetl něco o zánětu vaječníků? Zjistil byste, že máte všechny příznaky. → To je nebezpečí všech laických "čtení příznaků nemocí (nejen) v internetu".
Zajděte k lěkaři, popište mu příznaky a jejich interpretaci nechtě na něm. (K určení dignózy opravdu nestačí si jenom něco přečíst v internetu.)
Neměly by Vás zajímat ani názory lidí, kteří mají chorobu, kterou "jste si sám diagnostikoval", neměly by Vás zajímat ani v případě, že by Vám chorobu diagnostikoval lékař. Každý jste jiný a každému pomáhá něco jiného. Co pomůže jednomu, může druhému uškodit.
Máte dvě možnosti: Jestli opravdu máte zdravotní problémy, řešit je s lékařem. A pokud se jenom něco domníváte, nechte to plavat. Jinak dopadnete tak, jak píši v prvním odstavci.
Pokud by jsi byl diabetik tak by jsi měl hyperglykemii (zvýšenou hladinu cukru v krvi)! Pokud by jsi se léčil jako diabetik inzulínem při předávkování či se po dávce inzulínu včas nenajedl vzniklo by nebezpečí hypoglykemie (nízká hladina cukru v krvi)
! Proto jako diabetik musím krom léčby inzulínem, dodržovat dietu a pohyb!
Hypoglykémie u nediabetiků?! : diasvet.cz/...
Martine, promiňte, ale v 18ti letech mne zajímali úplně jiné věci jak příznaky různých nemocí. Píšete, že potíže máte 2 roky a pak zase, že stav není akutní. U lékaře se zastavte, uleví se vaší hlavě. . Až opět usednete k internetu, otevřete si raději porno a věřte, že si na cukrovku nevzpomenete.
Ad martin122 - takže nejdříve se snažím vyhodnotit situaci, zjistit příčinu problému a pokud nedojdu k nějakému závěru, navštívim doktora.
Jak hodláte zjistit příčinu vaší hypoglykemie - opět interneticky? Neměl by k onomu závěru spíše dojít váš lékař? Už jen proto, že příznaky mohou mít i jiný než diabetický původ.
Myslím že nás tu zase někdo pěkně krmí ,že by opět nějaký troll?!
Už vidím mladý člověk, v podstatě ještě puberťáka,který tvrdí že mívá dva roky hypoglykemii a nejde k lékaři? trošku podivné.
To jsi sdělil novinku,diabetes dokonce můžou mít od kojeneckého věku ale ty si trochu pleteš pojmy a píšeš bludy,asi se nudíš!
Koukám, že se tu zase spíš poučuje než radí. No nic ...synek má diabetes 1.typu, takže mám zkušenosti nejen s diabetem, ale i se spoustou mýtů, které lidi (včetně řady zdravotníků) čerpají z povrchních informací o diabetu 2.typu.
Teoreticky by hypoglykemie po jídle měla nastat jen u diabetika po aplikaci většího množství inzulinu neodpovídajícího množství sacharidů v danému dennímu jídle. Jenže, když se můžou betabuňky zbláznit a produkovat malé nebo žádné množství inzulinu, tak proč by nemohly zmagořit na druhou stranu a po jídle ho produkovat nepřiměřeně mnoho? Různá reakce na různá jídla může souviset s glykemickým indexem jednotlivých potravin.
Pro začátek si můžete koupit glukometr a při pocitu hypoglykemie se změřit. Když budete mít pod 3,5-4, tak máte hypo. Glukometr stojí 500-1000Kč, občas je ale na netu přidávají zdarma k balení testovacích prožků. Balení proužků v lékárně stojí kolem 400Kč (50ks). Na tomto webu koncem roku dokupuju synkovi proužky, protože to co dostáváme od pojišťovny nám nestačí a zrovna mají akci s glukáčem hlidejsizdravi.cz/...
No a pak asi k lékaři a nechat si udělat glukozový toleranční test.
Vygooglil jsem nějaké základní informace, ale asi to už nechce googlit, ale měřit a případně léčit. diasvet.cz/...
Ani já nevím, co je tazateli. Jen se mu snažím podle svých zkušeností poradit a navést, kde a jak jednoduše zjistit víc. Nepoučuju ho.
Nejsem ve vašem vlákně, nereaguju na vás a vy jste si mne přesto sama vyzobla a máte potřebu zcela mimo téma poučovat i mě. No nic každej jsme nějakej, nebudeme dál zaplevelovat téma ...
Vy máte zkušenost se svým synem, ale stejně jako všichni ostatní nevíte, co je tazateli. Ani Vy jste jej "nevyšetřil přes internet".
Ale kuš, tazatel přece nechce vyšetřit přes internet. Chce se poradit předem než půjde k lékaři. Co na tom je špatného? A že i lékař se někdy utne je známo. Tak není na škodu, aby tazatel věděl něco více, proto se ptá.
Dobrý den. Jestli máte diabetes, nezjistíte na internetu, ale až po prohlídce u lékaře. Pokud byste měl cukrovku ve svém věku, tak byste měl asi tu 1. typu a pochybuji, že byste neměl jiné doprovodné příznaky - vysoká žiznivost, časté močení, dost možná i rychlý úbytek hmotnosti apod. Pokud nevíte, co říci lékaři, tak mu klidně sdělte to, co jste napsal sem na poradnu. On si s tím už nějak poradí. Minimálně vám tedy změří glykémii, anebo doporučí příště nečíst na internetu o nemocích. Možná, kdybyste si nastudoval něco o horečce omladnic, měl byste pocit, že trpíte i na tuto chorobu.
Musela jsem se podívat na Wikipedii, co to vlastně je za nemoc ,,hypoglykémie,,, kterou trpíte.
Myslím, že jste na to všechno šel od zadu.
Na W. se píše, že hypoglykemie se řadí mezi akutní komplikace diabetu, a též je častou komplikací léčby inzulínem!
Takže pokud jste si sám diagnostikoval hypoglykemii, tak jste si měl logicky již dávno určit, že máte cukrovku.
Protože hypoglykémie je následek - důsledek cukrovky.
Takové samolékaře, vyšetření a konečnou diagnózu /podepřenou internetovou diskuzí/ mají lékaři opravdu nejraději. Takže až k lékaři půjdete, tak mu neříkejte, co vlastně máte a to již dva roky.
Cukrovku můžete mít již od malička, existuje dětský diabetes, ale předpokládám, že byste určující příznaky nepřehlédl /žízeň, časté močení/.
Jak píší rádcové přede mnou, navštivte lékaře a požádejte o celkové vyšetření a změření tlaku, tzv. preventivní prohlídku. Součástí je i též sreening krve.
To je asi to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Dvouleté pozorování nemá pro Vás nijaký význam, naopak Vás zbytečně psychicky zatěžuje a aniž byste to tušil, jste pernamentně ve stresu a neustále se po každém jídle pozorujete.
To může mít devastující dopady na Vaše psychické zdraví.
Každou léčbu jakékoliv nemoci je dobré začít včas, takže neotálejte. Konečný nález zazní od lékaře, není třeba chodit k doktorovi už s konečnou diagnózou.
Mě je skoro 62 let a v životě by mě nenapadlo, že bych mohla mít cukrovku. Kdybych měla nějaké příznaky, tak jdu okamžitě na vyšetření a nepozorovala se 2 roky. Obnáší to po 18. hodině již nic nejíst a po ránu na lačno odběr krve, záležitost pěti minut a podle místních možností Vám sestra řekne, kdy budou výsledky. Je možný test i na jiné biochemické vyšetření z krve. Většinou se dělá výše cholesterolu.
Jinak já ji nemám. Byla jsem minulý měsíc na odběru krve /při změně obvodního lékaře v rámci vstupní lék. prohlídky/ a mám všechny hodnoty jako mladý člověk.
Hypoglykémie je sice komplikací nesprávné léčby diabetu, ale může vzikat i jinak. Například snižená produkce kortizolu (antagonista inzulínu), nadměrná produkce inzulínu (z různých důvodů včetně nádorů beta buňek) a spousta dalších možností.
Říkáte, aby šel ryuchle k doktorovi, já ale naopak chápu, že s návštěvou otálí a pořádně prověřuje příznaky, aby měl doktorovi co říct. Když přijde a řekne - mě se po jídle občas motá hlava, tak mu doktor na to asi nic neřekne.
Lékaři studují mnoho let na tento obor a i poté se vzdělávají celý život. Přesto mnohdy lékař musí postupovat vylučující metodou. Že mnohé nemoci mají podobné příznaky je mi jasné.
Pokud má tazatel nějaké problémy, tak si myslím, že chyba je na záčátku na straně rodiny. V 16 letech by rodiče měli mít přehled o zdraví dítěte a dojít sami s dospívajícím k lékaři.
Právě proto píšu, že by neměl otálet, protože projev, který popisuje, může signalizovat i jinou nemoc. Jíme třikrát - čtyřikrát - pětkrát denně, takže si myslím, že za dva roky 365+365×4 /průměr/ = 2.920 pozorování je víc než dost, aby mohl nějaké příznaky již detailně doktorovi popsat.
Omlouvám se, jestli Vám moje reakce nebude po chuti. Trošku jsem to úmyslně nadhodnotila.
Konečně mi někdo otevřel oči! Já to mám také tak, jen jsem nevěděla, že to je hypoglykemie. Po obědě si musím vždycky vzít něco sladkého, protože jinak nemám pocit, že oběd skončil, že jsem najezená. K McDonaldovi spíše nechodím, ale to že nebažím po sladkém, bude tím, že si dám Colu. Ta je sladká. A to jsem si nadávala, že jsem rozmlsaná! A ne! Je to hypoglykemie. To je úleva, že jsem konečně našla příčinu.
Kolegové rádci, tazatel položit otázku:
Nemůže to být cukrovka?
To mu sdělí jedině doktor, po mnoha vyšetřeních. Určit ne po internetu, přestože mnozí mají příznaky podobné v rodině.
Věřte, že nejlepší rada je, poslat ho k lékaři.
Paní Ivez má pravdu.
Milane, prosím o vysvětlení, co se v této rubrice může radit kromě věty " běž k lékaři". Dejte konkrétní příklad, nerozumím tomu. Pokud nic jiného, tak nechápu k čemu tahle rubrika zde je. Děkuji za vysvětlení.
cukrovko,
Radit můžete, jak uznáte za vhodné. Je to Vaše právo se vyjádřit k čemu chcete a jak chcete. Tak jako Vy se můžete vyjádřit, může se vyjádřit i jiný, že není dobře radit o nemoci po internetu. Tazatel dal jednoduchý dotaz, zdali má cukrovku. Ví snad někdo na dálku, zdali jí má? To kritizuji a posílám ho na vyšetření. Podle svého názoru. Páč já mám taky příznaky cukrovky, vždy při anamnéze u různých lékařů mi sdělí, že to je asi cukrovkou. Ujišťuji je, že nemám cukrovku a jsem sledován diabetoložkou pravidelně. Kámoš s úsměvem sděluje, že jsem jen špatně vyšetřen. Odebere mne krev, změří přístrojem a sdělí...vídíš, to jsou hodnoty cukrovkáře.
A stále jí nemám.
Tady musím souhlasit s cukrovkou. Spousta zdravotníků nemá ponětí o diabetu 1.typu a hubnoucí neodhalené diabetičky označují za anorektičky. Podle zkušeností rodičů dětí s DM1 řadu lékařů i zdravotníků u kolabujícího dítěte vůbec nenapadne tato diagnóza a až po několikadenním putování po špitálu a pobytu na ARu to náhodnou napadne např. sestřičku na rentgenu.
Přečtěte si třeba tyto příběhy
diasvet.cz/...
diasvet.cz/...
Veronika008
Myslel jsem to tak, že souhlasím s poradcem jménem cukrovka. A vložené linky jsou pro rádce, kteří spoléhají na to, že lékař poradí a odhalí diabetes. Jsou o příběhy mladých lidí, u kterých sakra dlouho trvalo, než jim přišli na správnou diagnozu.
Podobné zážitky má i podstatná část rodičů diadětí, kteří několik týdnů až měsíců běhají po doktorech a škemrají o vyšeření a po záchytu diabetu si vyčítají, že ty příznaky byly tak jasné, tak proč na to nepřišli sami. Ale ještě víc se diví, že na to nepřišli všchni ti lékaři ...
Jen poopravím - přečetla jsem 1.příběh - u slečny se ale jedná o hyperglykémii ! Píše: ...měla jsem hodnotu 30.
Glukoza: normoglykemie ( = cukr v normě; zdravý jedinec): 3,5 - 6,5 mml/l
hyperglykemie ( = vysoká hladina cukru; zde se rozlišují stadia od porušené gluk. tolerance po různé stupně diabetu tj.cukrovky):
vyšší než 6,5 mmol/l
hypoglykemie ( = nízká hladina cukru)
nižší než 3,5 mmol/l
Ale příběh je pravdivý, diabetes se často projeví právě velkou a poměrně rychlou ztrátou hmotnosti.(Další příznaky popsané v příběhu - časté močení, žízeň. Rozostřené vidění je známkou spíše už těch hodně vysokých hodnot glukozy).
Neplést hyper a hypoglykémii!
Jinak se trošku bojím, že tazatel se skutečně příliš pozoruje a ještě dané věci nepříliš rozumí.
Pro tazatele: 99% mladých jsou zdraví lidé a nehrozí u nich žádné cukrovky ani rakoviny ani nic podobného. Nepozorujte se tolik a zkuste na to jít někdy normálním zdravým rozumem. Chuť na sladké po hlavním slaném jídle, obzvláště tučném, je přece zcela normální.
První část příspěvku je reakce na odkaz výše - příběh Sáry. Pochopila jsem (ale možná špatně), že jste jej tondac uvedl jako příklad hypoglykemie.
Nevykládejte tady, že se snažíte jíst zdravě, když se v Mc Donaldovi cpete přepálenými hranolky a hamburgry a v cukrárně zblajznete extrémní množství sladkého. Kážete bludy!
Hypoglykemii sám nezjistíte. Pokud máte možnost, půjčte si od někoho glukometr, skoro každý diabetik má tento přístroj doma. Dal mi ho lékař zdarma. Píchnete se do prstu, stačí maličká kapička krve a proužkem si jistíte hodnotu. Měla by být kolem 5,5.
Nebo zajděte k lékaři, po odběru krve bude jasno hned. Ale cukrárny a toho Donalda začněte obcházet obloukem a nelžete sám sobě, jak zdravě baštíte. Chce to hodně zeleniny, maso vařené, dušené, pokud možno ne smažené a ne tučné. Necpat do sebe naráz velké porce, jíst menší, ale častěji.Je to tak. Jaga.
Pokud někdo z rodiny cukrovku má, je šance, že jste ji "podědil". Mně toto dědictví dala matka.
Přidám ještě jedno - poslední výzkumy ukazují, že důležitější prevence vzniku cukrovky je dostatek pohybu. Stačí pravidelná chůze jednou denně hodinu. Pravěký člověk měl v době hojnosti velký přísun živočišných tuků, ale každý den se hodně naběhal, proto neměl metabolický syndrom, i když měl břicho.
Vliv životního stylu ale platí pro cukrovku 2.typu (podstatný vliv mají i genetické předpoklady).
Pokud tazatelovy problémy budou mít něco společného s cukrovkou, tak to bude cukrovka 1.typu, která je nezávislá na životním stylu pacienta. Je to autoimunitní onemocnění, na který má pravděpodobně vliv všeobjímající chemie kolem nás.
Tondo, ještě jednou: Nikdo se neumí vyšetřit sám ani jednoznačně interpretovat výsledky vyšetření, vždy je k tomu potřeba znát další věci a souvislosti, které zná jenom lékař každého z nás.
Nikdo ještě nenašel způsob, jak někoho vyšetřit přes internet. Čtení článků o různých nemocích vede právě k tomu, s čím se tu poměrně často setkáváme.
Má-li kdokoliv podezření, že jeho lékař nenechal provést všechna potřebná vyšetření, nebo pochybnosti o závěru svého lékaře, může si prostřednictvím své zdravotní pojišťovny vyžádat další konzultaci u jiného lékaře. A to je jediný rozumný postup.
Podporovat někoho v jeho laickém názoru je nejen nezodpovědné, ale i hloupé. To by si žádný laik neměl dovolit. Proč myslíte, že lékaři nediagnostikují ani neordinují "přes internet"? Jenom proto, že chtějí mít plnou čekárnu? To asi ne, že?
ivzez, ještě jednou:
Tazateli neradím, aby nechodil k lékaři, ale aby si za pár stovek pořídil glukometr s testovacími proužky a změřil se při pocitu hypoglykemie. Pokud bude mít pod 3,5-4, tak má hypo. Dále mu doporučuji, aby si zašel k lékaři a nechal si udělat glokózový toleranční test.
Ta teorie o lékaři a zdravotní pojišťovně ja fakt dobrá. My jsme e synem běhali po všech čertech, než jsme je dokopali k odběrům. Argumentovali, že byl pár měsíců před tím na předoperačním vyšetření, při kterém se ale kupodivu nedělal test na cukr. Přečtěte si tyto příběhy, jak lékaři diagnostikují diasvet.cz/... diasvet.cz/...
Během oběda s jedním obchodním partnerem se při hovoru o rodině zmínil o problémech s dcerkou, kterou pediatrička kvůli mykóze v intimních místech posílá po všech čertech od kožního po dětskou gynekologii. Tak jsem se ho zeptal, jestli náhodou není v poslední době unavená, nezhubla, hodně nepije a nemočí. Když mi to potvrdil, tak jsem mu citlivě vysvětlil, o čem je cukrovka a doporučil mu, aby na tu pediatričku vlítnul a nechal dcerce změřit cukr. Za pár dní mi děkoval, že je to sice v prd... a cukrovka to je, ale že alespoň konečně vědí na čem jsou. A od té doby jsou naše pracovní obědy delší a týkají se i předávání informací a nadávání na některé lékaře, ale i ód na diabetická centra. Jo a ta jejich pediatrička ani neměla v ordinaci glukometr (jako většina) a nejdřív chtěla přinést moč, pak jim laskavě vystavila poukaz na odběr krve. No a v den odběru, když ji dorazily výsledky, jim osobně volala, že musí okamžitě nastoupit do nemocnice. Asi si o tom konečně něco přečetla ... a já jsem ordinoval od stolu v restauraci ;-/
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.