Chování k rodičům

Od: Datum: 27.11.12 19:12 odpovědí: 9 změna: 28.11.12 07:33

Dobrý den, chtěl bych se chovat dobře k rodičům a být normální a bavit se sněma, jenže nejsem na tom psychycky teď dobře, mám problémy ve škole a celkově mě všechno štve a v takové situaci nejde na jakoukoliv otázku jen blbě odseknout


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 27.11.12 19:19

A co trocha sebeovládání? Než odsekneš, napočítej na prstech do dvanácti a třikrát se pořádně nadechni...

;)

Koneckonců - pokud by sis zvyk ´odsekávat´ zafixoval, taky by se mohl projevit náhlou bolestí obličeje - od někoho, kdo s tebou nebude mít tolik trpělivosti, jako tví rodiče...

:-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.12 19:19
avatar

Dobrý den. Každý má někdy špatnou náladu, to je jasné. Ale právě rodiče jsou dětem oporou, když se zrovna třeba nedaří. Buďte rád, že je máte a snažte se více kontrolovat. A když už Vám to někdy "ujede" není přece problém říci - omlouvám se, mám špatný den, nechtěl jsem být protivný...Rodiče to jistě pochopí a i Vy se budete cítit lépe. Slušnost vůči rodičům se vždycky vyplatí. Přeji Vám, pokud je nějaká depka občas na obzoru, brzy jí zahnat a nepropadat tomu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.12 19:30
avatar

A co ti v tom brání? Psychický stav ani neúspěch ve škole neospravedlňují nevhodné chování k rodičům ani k širšímu okolí.

Zamysli se nad tím, proč tě všechno štve, a co bys mohl udělat pro změnu tohoto stavu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.12 19:44
avatar

No a co tak třebas se s problémy ve škole rodičům svěřit? Nepomohli by? Minimálně aspoň vyslechnout by měli, jsou to vaši rodiče. Asi tak - pokud vám stres přerůstá přes hlavu, tak pak takové to odseknutí, vybuchnutí jde ruku v ruce s tím stresem. Jenže když to rodičům neřeknete, tak nebudou vědět, proč se tak chováte. Já bych svého syna určitě vyslechla a mám pochopení pro jeho trápení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.11.12 20:11

Každý z nás má nějaké trable a přece po sobě neštěkáme. Myslíš, že rodiče nemají problémy? Jistě mají, ale na tebe je nepřenášejí. O svých potížích s nimi promluv, když situaci nezvládneš, tak existuje slůvko pardon, promiň ... Myslím, že nejsi ztracený případ, když se zde ptáš, tak si chybu uvědomuješ. Chce to jen přehodnotit v tvé hlavě. Držím pěsti - mnoho štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 27.11.12 20:50

No, to si musíš zvládnout sám v hlavě.

Dobré je, že víš, v čem děláš chybu a co je tvůj problém. Takže vždy, když se s rodiči uvidíš, hned na to mysli, že si na to musíš dát pozor. Pokud se to stane, neboj se omluvit.

Myslím, že dobrý napad by bylo i si s rodiči sednout a říct jim, že tě mrzí, že to děláš, že je máš rád, ale že ti to vždy ujede, že máš poslední dobou takové a takové problémy a proto že je pro tebe těžší se ovládat. Jistě ocení upřímnost a férový přístup.

I po tomto hovoru je však potřeba se dále snažit, není všespásný, jen jim dává možnost tě pochopit a třeba brát tvé nemístné výlevy o něco lépe.

Pokud nemáš rád otázky, které ti pokládají tradičně na začátku hovoru, začni hovor sám, ptej se ty. Zeptej se, jak bylo v práci, na návštěvě u přátel, nebo co si mylsí o přímé volbě prezidenta, to je jedno, prostě ukaž snahu komunikovat ze své strany ty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 27.11.12 22:44

Dobrý den.

Také jsem rodič a také se mi stalo, že mi syn jednu dobu dost odsekával. I on mi tvrdil, že ho někdy všechno štve. Ptala jsem se ho, co všechno. Ani mi pořádně nedokázal odpovědět. Vlastně ani neměl důvod odsekávat. Byl v "blbém"věku, jak říkávám. To ale není omluva. Řekla jsem mu, že jeho chování mě mrzí, pochopil to a snažil se kontrolovat. Ne vždy úspěšně. A časem ho to přešlo úplně. Je dobré, že si tedy své chování uvědomuješ. Snaž se s rodiči promluvit, vysvětli jim, že tím odsekáváním vlastně nic nemyslíš. Kontroluj se. Rodiče jsou od toho, aby pokládali i otravné otázky a Ty jim odpovídej. I když se to nezdá, myslí to s Tebou dobře a ví, proč se o Tebe zajímají. Hodně trpělivosti Tobě i jim.:)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hop®
Datum: 27.11.12 22:49
avatar

A kolik Ti je let?

Ne, není to úplně důležité, ale "ron" Tě asi trošku dost pochopila, viď?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.11.12 07:33
avatar

Chtělo by to trochu přehodnotit své chování. Když si uvědomíš, že rodiče Tě zplodili, vychovali od maličkého červíčka, živili, šatili /a činí to dodnes/, zasloužili by si od Tebe trochu slušnosti.

Omlouvám to Tvým "telecím" věkem. V té době jsou podle mladých rodiče ti staří páprdové, kteří nemají pochopení pro mladé. Snad toto období přejde a zase si začnete rozumět.

Buď k nim vstřícnější, zaslouží si to. Pokud jim svěříš své problémy ze školy, budou rádi za Tvou důvěru, kterou jim projevíš a uvidíš, že Ti pomohou nějakou dobrou radou. Než odsekneš, rozmysli si odpově´d. Přijdeš brzy na to, že to rodiče opravdu s Tebou nemyslí zle. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.