Nejste přihlášen/a.
Buďte tak laskavi a sdělte mi kde bych našla vlnové rozsahy radiových stanic
Vlnové rozsahy? Ještě v minulém století se používaly převážně střední vlny (na přijímačích označené SV nebo z angličtiny MW) nebo dlouhé vlny (DV nebo LW) a také krátké vlny (KV nebo SW), které se poslouchaly zvláště v noci, kdy se po západu sluníčka změnami ionosfery mohly krátké vlny šířit na velké vzdálenosti.
Ve 2. polovině 20. století se začaly používat velmi krátké vlny VKV (protože se vysílá tak zvanou frekvenční modulací, označují se také jako FM), které mají ale malý dosah, doslova jen tak na obzor, takže je to vysílání místních stanic, v dobré krajině až sto kilometrů a tak záleží na tom, kde je chcete přijímat.
Přehled českých rozhlasových stanic je například na wikipedii (klikněte si na tento podtržený odkaz) nebo pokud chcete pouze v pásmu VKV, tedy od 88 do 108 MHz, na tomto seznamu.
Proto+že jednotlivé stanice(radia) mají pro příjem v různých oblastech různé vysílací frekvence,nejjednodušší je,na místě si postupně projíždět stupnici a jednotlivé frekvence si poznamenat.Stejně tak,když odjedeme na dovolenou,tyto poznatky už platit nebudou a nezbude,než si postup zopakovat.Radia,která mají stupnici digitální,nám práci ulehčí.Kromě toho při poslechu většina radií vysílací frekvence občas zmíní ve vysílání.
JABRAKA
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.