Kolik bere úředník na úřadu práce?

Od: odpovědí: 24 změna:
urednik uradu prace co shani lidem praci pracuje 10 000 mesicne nebo za kolik pracuje
24 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar naufrago

Vždyť platy těchto lidí jsou veřejně dostupné, jak to, že se tu hází čísly, z nichž ani jedno není přesné?

Pro rok 2017 je plat referenta zaměstnanosti (je-li to přesný termín, nevím) mezi 14540,- a 21920,- dle odpracované doby.


doplněno 02.10.17 20:37:

Ta moje poznámka je samozřejmě reakcí na příspěvky keplera a aloiseb...


doplněno 03.10.17 17:55:

majsterjoe, asi jak kde. Já když chodila na ÚP, tak "holky" jely jednoho člověka za druhým, sotva jsem zavřela dveře, už se do nich hnal jiný. Často obhroublý, blbý nemakačenko, co si na ni vyléval svůj vztek na systém. Bral byste to za ty peníze?

Ano, já vím, že je plno míst, kde úředníci stihnout v pracovní době všelicos a nechci je plošně bránit. Ale poté, co jsem zkusila i lehkou a středně těžkou manuální práci říkám, že kdyby mi moje současná práce nevynášela o 30-50% více, tak ji možná dělat nebudu. Mnoho úřednické a podobné práce je totiž práce hlavou. Že mě večer po renovaci oken bolelo celé tělo a sežrala jsem na posezení tabulku čokolády a že mě po celodenním stání v papírnictví bolí nohy jako čert, to všechno je totiž NIC proti tomu, když člověka bolí mozek. Lehce fyzicky (práce na baráku) jsem schopná pracovat 12 hodin denně, ale po 5-6 hodinách učení zažívám něco, co neumím ani popsat. Ale ta bolest mozku je asi nejtrefnější. Takže... nepředřou? Práce hlavou není vidět.

Nadruhou stranu úředníci na UP se moc nenadřou.

 


2x

25 čistého nebo hrubého? *smich* Řekl bych, že ani jedno, možná po 20 letech praxe. Kamarád tam dělal asi před 8 rokama a podle tabulek bral 11 čistého.


doplněno 02.10.17 20:39:

aloisb: 30 tisíc? No pokud by měl ten úředník 10 tisíc osobní ohodnocení, pak ano

Státní úředníci dostali v polední době dost přidáno. Ti s praxí alespoň 10 let mají přes 30 000 Kč měsíčně.

To je opravdu legrační představa. Ale kdo ví - není úředník jako úředník. Nakonec platové tabulky jsou běžně přístupné na internetu, jen stačí odhadnout, v jaké platové třídě jsou zařazeni ti, kteří přijímají a "opečovávají" uchazeče o zaměstvání - tipovala bych tak nanejvýš 9. třídu.

 


1x
avatar kepler

Ještě jsem neslyšel o úředníkovi na ÚP, který by lidem sehnal práci. Podle mého odhadu ale dostává tak okolo 25 litrů.

 


1x

Referent zaměstnanosti - poradce pro zprostředkování je název podle mého pro pracovníka přepážky, který má na starosti evidenci a péči o nezaměstnaného člověka. Další odborníci, trošku nad touto pozicí mají opět více, též podle roků na pozici a doloženého vzdělání. Vzhledem k novému, služebnímu zákonu může být nakonec všechno úplně jinak.

Plat se pohybuje v rozmezí 19 725 - 29 528 Kč.

Nezapomínejme, že pracovníci státní správy mají stravenky, mají příspěvek na dovolenou /řádově tisíce korun/, mají dotované lístky /nebo zcela zdarma/ do divadel, koncerty a pod., myslím, a to nevím určitě, že stále dostávají v pololetí příspěvek na dovolenou /tak jsme tomu říkali/ a na konci roku další vánoční prémie. /13. a 14. plat/

Prosím bez záruky, možná, že to všechno nemají, ale je též možné, že mají ještě něco naopak navíc, čerpala jsem z toho, co mě řekly moje kamarádky, zaměstnané u soudu a ve školství. Specielně ve školství jenom mávly rukou a usmívaly se, ve skutečnosti prý to upozorňování na nízké platy není až tak pravda, jsou velice spokojené.

Z řad zaměstnanců státní správy se rekrutují voliči strany, která je právě v ten čas u vesla. Tedy i přidání, navýšení platů st. zaměstnancům, nyní před volbami, má svůj důvod.

Ještě jedna důležitá věc. Na mnoha místech se nepracuje plných 8 hodin, ale jsou tam zkrácené úvazky. Takže ten plat je potom úměrně nižší.

Pohanka - vy máte zase dnes svůj den. Plkat musíte do všeho a nic nemáte povrzeno, maximálně dodáte informace z 15 let staré, kweré dávno nejsou pravdivé. A ještě vás někdo oboduje, ufff !

Co si vy myslíte, je tazateli u zadele. Např : a to nevím myslím, určitě, že stále dostávají v pololetí příspěvek na dovolenou /tak jsme tomu říkali/ a na konci roku další vánoční prémie. /13. a 14. plat/

Nebo uveďte konkrétního zaměstnavatele, ale z roku 2017, pak se omluvím já za neznalost .

K dotazu : kamarádka na ÚP pracuje 3 roky za 15 600,- Kč hrubého.

Jaký příspěvek na dovolenou? Jaké dotované nebo dokonce zdarma lístky? 13. a 14. plat jsem opravdu kdysi měla, bylo to před rokem 1998 v České pojišťovně, pak to vzal do ruky Kellner a bylo po žížalkách. Teď pracuji na úřadě, ale asi není úřad jako úřad, jak už jsem podotkla. Jo, máme stravenky, ale to už je skoro standard. Mám od první třídy kamarádku a spolužačku, učí na střední škole, neustále pláče o peníze, ale když viděla moji výplatní pásku, dívala se dost nevěřícně a zeptala se, jestli "za tohle" opravdu dělám. O platech učitelů si myslím svoje. Moje práce zřejmě není až tak užitečná. Já se jenom starám, aby lidi měli doložené na ČSSZ všechny svoje důchodové nároky, aby za ně zaměstnavatelé odeslali evidenční listy se správnými údaji, aby měli vyplacenou nemocenskou ze správného vyměřovacího základu a další takové nepodstatné věci.

Pohanka: všechno bez záruky,nevíte, jste úplně mimo! Proč komentujete za každou cenu?! 13. a 14. plat? Kde ho maji?

 


0x

U toho bych chtěl byt jak za to prauje

 


0x
avatar jmlc

No znám jednu slečnu, co na úřadu sociálním (kdy na ni každý řve) s ohledem na praxi dostává nějakých 14tis... V životě bych to nedělal - raději lopatou házel. Nechat si srát na hlavu a s tím státním "vybavením"... hnus velebnosti.


doplněno 02.10.17 20:37:

já byl nejblíž *ua*


doplněno 02.10.17 20:40:

JJ, to jsem tak jednou dostal nabídku dělat kontrolora na finančním úřadu - resp. chtěl jsem se o tu práci i ucházet, než jsem zjistil platové podmínky. Ten plat přímo křičí po úplatcích, a na úplatky já nemám žaludek. Tak jsem raději šel do soukromého sektoru...

 


0x

Manželka byla před 1/2 rokem na ÚP a nabízeli jí i přesně tuto práci. Jestli si dobře pamatuji, tak to vycházelo cca 14tis hrubého. Benefity nestojí ani za řeč...

Snad po 20letech by měla 20tis hrubého.

 


0x

a právě proto stále tvrdí, že státní zaměstnanci by neměli být placeni tabulkově, ale od úkolu...a je mi jedno jestli je to policajt, doktor nebo úředník...tady máš základ..a podle výkonu dostaneš bonus.. doktor za operaci/vyléčeného pacienta, hasič za zásah, úředník na pracáku za sehnané místo člověku...jak v soukromém sektoru...a bylo by po starostech

To mě pobavilo - představila jsem si chirurga, jak za rohem podráží lidem nohy a následně jim léčí zlomeniny, hasiče, který pod rouškou noci podpaluje kontejnery, aby mohl hasit... *smich* jen na tom ÚP by to měli složitější ;).

no směšné to sice je...ale vemte si takového obvoďáka...v 99% pozná tak popř.. rýmu a angínu a na zbytek věcí posílá pacienty ke specialistovi..max. tak píchne sestra injekci nebo dá štempl na nemocenskou..tak to tam nemusí ani sedět..a ti hasiči? když to vezmu ze stavebního hlediska, tak ty baráky jsou tak prošpikovány všelijakýma bariérama a vychytávkama, že tam v životě dneska nemůže hořet..na druhou stranu beru když letí třeba k bouračce a tak..to se nadřou..o tom žádná..

V baráku nemůže v životě hořet a hasiči nemají co na práci, kromě těch boraček? Jak tedy vysvětlíte, že v roce 2016 došlo k 16 253 požárů se škodou 3 378 246 000 Kč a usmrceno bylo 124 osob.

 


0x

Kdyby to byl opravdu dobrý úředník, tak ať dostane za práci dobře zaplaceno. Problém je, že na úřadech apod. dělá spousta lidí, kteří tam nemají co dělat. Na menších městech je tam nalezlých spousta známých známých, s nimiž jakékoliv jednání je k vzteku, dobrý učitel třeba je poklad, ale znám taky učitele, kterému je 30, žije sám s rodiči, bojí se jich, auto mu nepůjčí, učí němčinu a v životě nebyl za hranicemi - maminka má o něho strach - a to učí na soukromé střední škole němčinu a občanku nebo co. Toto je tragédie dnešní doby, ne úředníci.

Soukromý život učitele nemusí souviset s kvalitou výuky.

 

A já znám zase jednoho, co mu je 35 let, je panic, flegmatik, intelektuál, jinak je ale úplně normální a bere přes 40 tis. čistého měsíčně... Kdo je víc za vodou... ;)

 


0x
Ve státní správě na obyčejných místech jsou relativně nízké platy.Je to hlavně o odpracovaných letech ve státní správě. ... Mladí jsou tedy placeni nic moc.Slušně jsou placeni vedoucí odborů atd.
Ještě dost hloupé a zavádějící je uvádění platu v čistém... To zpravidla uvádějí jenom hlupáci...

 


0x

Řekla bych, že obyčejní referenti zaměstnanosti se středoškolským vzděláním budou tak v 9. platové třídě, takže berou dle odpracovaných let od nějakých cca 16.500 Kč do nějakých cca 25.000 Kč (hrubého samozřejmě). Můžou mít v zásilosti na konkrétním úřadě nějaké osobní ohodnocení navíc, protože například v Praze by asi za takové prachy nikdo nepracoval. Ale to osobko rozhodně není nic, na co by se mohli spolehnout a s čím by mohli automaticky počítat.

Jinak nějaké stravenky, 13. a 14. platy, příspěvky na dovolenou nebo leháro v práci a popíjení kafíčka, jak tady někteří píší - to berte s rezervou.

 


0x
avatar lidus

Dcera Bc plat po 5ti letech praxe 16 500 , stres a nadávky od lidí,dělala na soc. dávkách, dnes dělá asistenta v MŠ za plat 17 000 užívá si božský klid v pohodě u práce studuje a zvládá své 2 děti. Jestli si myslíte, že práce úředníka končí zavřením okýnka jste na omylu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]