Ukončení prac poměru,zákonná doba na podpis

Od: Datum: 27.11.12 15:29 odpovědí: 1 změna: 27.11.12 15:49

Zdravím, v zaměstnání hromadně propouštějí. Je nějaká zákonem daná doba do kdy se musím rozhodnout . Je předpoklad že nabídnou více verzí. jak je to sodstupným? V lednu 2013 to bue rok co mě přijali,můžou mě propustit bez 2 měsíční výpovědi? Děkuji moc


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.12 15:49
 
avatar

Výpověď je jednostranný právní krok, k němuž zaměstnavatel nepotřebuje souhlas zaměstnance. Zaměstnanec svým podpisem nevyjadřuje vůli ukončit pracovní poměr, jde pouze o potvrzení převzetí výpovědi.

Nepotvrdíte-li zaměstnavateli převzetí výpovědi Vy, nechá si zaměstnavatel potvrdit svědky, že jste výpověď odmítl převzít nebo Vám výpověď zašle poštou.

V obou případech se bude výpověď považovat za doručenou, a to i v případě, že byste si ji na poště nevyzvedl.

Žádná zákonná lhůta stanovena není, ale nepředpokládám, že by zaměstnavatel na Váš podpis čekal dlouho.

Výpovědní doba činí minimálně dva měsíce a začne běžet od prvního dne měsíce následujícího po doručení (nikoliv hned po odeslání) výpovědi druhé straně.

___ Jinak by tomu bylo v případě dohody o rozvázání pracovního poměru - k dohodě je potřebný souhlas obou stran. V tomto případě skončí pracovní poměr dnem uvedeným v písemné dohodě (dohoda na sebe neváže výpovědní dobu).

___ Případné odstupné by záviselo na tom, jaký důvod výpovědi by zaměstnavatel ve výpovědi nebo v písemné dohodě uvedl.

doplněno 27.11.12 15:53:

Odkazy:

Dohoda o rozvázání pracovního poměru (§ 49)

Výpověď ze strany zaměstnavatele (§ 52 písm. a - h)

Odstupné (§ 67)

Ohodnoceno: 1x
 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.