Vyndání stehů po operaci po 21 dnech?

Od: odpovědí: 16 změna:
Ahoj,před třemi týdny sem byla na operaci s nartem,mám asi 7stehů,zítra jdu na vyndani. Po 21dnech je ale celkem pozdě, stehy se vyndavaji tak po 12dnech, nebo ne?
mám pocit ze uz mi zarostly,kolem mám modřiny a okrajove nekrozy,bojím se ze mi ty stehy budou muset násilím vyrvat...vzhledem k tomu ze je to na místě kde je jen kůže a kosti,bude to asi poněkud bolet...mám strach
bolelo vás vyndavani stehů?Jak to probíhá?
Mám si s sebou pro jistotu vzít berle kdyby mi to museli zašít znovu a nemohla sem na to zase šlapat? Díky moc,straspytel :D
doplněno 23.08.17 18:16: Pridavam fotku
doplněno 24.08.17 11:29: Pro všechny,kteří me uklidnovali ;)
Mám po,jen to stiplo a tekla krev,ale pohodka
teď to ale celkem bolí,to je ale asi normální
Diky všem!

Vyndání stehů po operaci  po 21 dnech?
16 odpovědí na otázku

2x

Počet dnů pro odstranění stehů určuje operatér (záleží také na jakém místě těla se šilo - proto u někoho za týden, u jiného později). Co považujete za "okrajovou nekrozu", to patrně budou stroupky ze zaschlé krve. Kdyby se Vám rána nehojila a bolela, určitě byste lékaře vyhledala už dávno. Steh se tenkými nůžkami nastřihne a celá nit (i s uzlíkem) se lehce vytáhne. Nic při tom nebolí, nanejvýš ucítíte mírné štípnutí. Věřím, že odejdete bez berlí

doplněno 23.08.17 23:20:

Jizva je klidná. A nezapomeňte se v ordinaci zeptat, jak máte o zahojenou kůži dál pečovat. Ať to máte rovnou od svého lékaře - některý chce, aby si pacient jizvu lehce masíroval čistým, vepřovým sádlem (nesoleným), další lékař zastává jiný názor.

0x

Já měl před léty 12 stehů na břiše. Jak dlouho jsem je měl si nepamatuju, ale snad tvůj lékaž s termínem vytahování rozhodl správně. Asi se to liší případ od případu. Dělali mi to ambulantně, netrvalo to moc dlouho a bolesti byla jen trocha. Pokud nepotřebuješ berle teď, nebudeš je potřebovat ani potom. Hlavu vzhůru! *mala*

0x

Měla jsem stehy po štítné žláze. Lékařka se mnou mluvila a ani jsem nepostřehla, že je vyndala, nebojte, to nic není. Určitě Váš lékař ví, co dělá, proč tam ty stehy stále máte.

Nic Vám určitě znovu zašívat nebudou, ale doprovod si pro jistotu vemte s sebou.

0x

To mi nepovídej, že jsi v pohodě přežila operaci a vytahování stehů se bojíš?! To se mi nechce věřit! Vůbec se bát nemusíš. Nitečka je tenounká a do masa nezarostla. Vůbec nemusíš mít strach! je to chvilička a to přežiješ, i kdyby to sem tam štíplo. ;) Ale dám ti radu. Bolet to nebude, má to však jednu podmínku. Nesmíš myšlenkou ani zavadit o tancujícího medvěda. Pamatuj si to a zítra napiš. Budu tvou odpověď hlídat. Drž se a nepomysli na medvěda! *alene*

doplněno 23.08.17 18:27:

Kikus, neboj. Tohle šití, to se velice dobře a rychle párá. Nevyndává se to po jednom. Fakt, neboj. To bude dobrý! *hej*Co jsi dělala? Proč takový zásah?

Haha :D
Ja se bojím spíš toho ze nepůjdou vyndat,že zarostly; ((

Díky,snad to bude ok
osteofyty v nartu-tak mi je brousili :)

Mám po,přežila sem,jen to stiplo;)
celou dobu sem myslela na tancujiciho medvěda!i přes varování se vyplatilo!

0x

Vyndávání stehů je to poslední čeho bych se bál. Obvykle to nedělá ani doktor, ale pouze sestra. Niť se nůžkami přestříhne a pinzetou vytáhne a někdy to není ani cítit. Někdy to ale v nemocnicích dělají šlendryjánský. Když jsem byl vytahovat stehy na bříchu po operaci žlučníku tak mi údajně vyndali všechny a když jsem pak přišel na kontrolu k obvodní doktorce tak mi tam našla ještě 2 nebo 3 zapomenuté a nevyndané a vyndávala mi to ona. To stejné se stehy na tržné ráně na hlavě nad okem kde mi stehy nevyndali vůbec a závodní doktor se divil proč mi je nevyndali v nemocnici.

0x

A to vás pozvai doktor takhle dlouho, je fakt, žen i zašívali řeznou ráu na bérci, měla jksem plřijít za10 dní a pan doktor to ještě odložil o pár dní,Modřiný jsou normální, ale ta nekrézha nevím, to už by mělo být klidné a zahojené.

0x

Pozval me doktor až 15tý den s nohou a bylo to v pohodě, vytáhl ty stehy snad ve vteřině, je to ted zvláštní šití. Prvně s nohou 12tý den. S břichem 12tý den, vždy to vyndaval operatér, žádná sestra.

0x

Kikus, jaké to bylo? Jak to šlo? Bolelo to? A teď? Budeš rehabilitovat?

doplněno 25.08.17 06:51:

Vím, že se neptáš, ale musíš masírovat nejen jako tlakové masáže, ale také proto, aby podkoží nepřirostlo. Položíš bříško prstu na začátek jizvy a v kroužcích, s mírným tlakem, pohybuješ s kůží. Pak prst posuneš a opakuješ. Tak přes celou jizvu. Klidně i několikrát denně. Bude se lépe hojit to, co je pod kůží a není to vidět. Několikanásobná vlastní zkušenost. ;) Měj se moc hezky. :)

Bylo to v pohodě,dělala to sestřička,jen to stiplo,a trošku krev byla
teď příští týden rehabilitace,do te doby masirovat a tlakové masáže :)

Ne,Ja sem ráda za každou radu a vlastní zkušenost :) a slyšela sem ze taky pomáhá kartackovani (jemné opatrne ,,tření" kartackem na zuby) nemáte s tím zkušenosti?

Já jsem zaštopovaná jak turecká fangla. Je lhostené čím a jak mažeš nebo jak masíruješ. Musíš ale tak, aby to příliš nebolelo a aby jsi zbytečně nedráždila vývalou ránu. Jestli to máš suché, natři to obyčejným, nesoleným sádlem. ;) Až budou uzavřené boty a tobě to nebude dělat dobře, pohledej tejpování na rehabilitacích.

doplněno 25.08.17 18:19:

Jasně že jo. Na jizvu. Ve světě se dělají pokusy, že se tejpují bércové vředy a třeba lupenka. Moje mladá tejpuje klukům modřiny a menší zranění. Fakt se to hojí mnohem rychleji.

0x

Potři propolisem a masíruj jizvu měsíčkovou mastí nebo měsíč. olejem. To mi radili po operaci kyčle a opravdu to účinkovalo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]