Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Kolik hodin na doktora?

Od: kokojacek odpovědí: 9 změna:

Dobrý den,kolik hodin platí na lékaře pokud k němu dojíždím cca 15km

 

 

9 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

iz*
hodnocení

1x

Není stanoven žádný počet hodin. Zaměstnanec je povinen vyšetření i ošetření u lékaře absolvovat přednostně mimo pracovní dobu.

Pouze v případě, že vyšetření nebylo možné absolvovat mimo ni (a lékař to potvrdí), poskytne zaměstnavatel omluvené volno s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu.

 

hodnocení

0x
avatar diesel

Pokud myslíte propustku tan na nezbytně nutnou dobu pokud se nedá stihnout (např vyšetření na spec.klinioce v Praze a jste třeba TA= nedá se stihnout v prac době ,pak je celá pracovní doba omluvena.

 

svatoslav
hodnocení

0x

Návštěva lékaře bývala - dle ZP - 4 hodiny... Zaměstnavatel může tolerovat

čtyři hodiny, déle ne...mrkněte do Zákoníku práce ještě znovu..

Návštěva lékaře bývala - dle ZP - 4 hodiny... Zaměstnavatel může tolerovat čtyři hodiny, déle ne...mrkněte do Zákoníku práce ještě znovu..

Mýlíte se. K ZP existuje prováděcí předpis - Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. - a ani jedna norma o nějakých 4 hodinách nehovoří.

1. Vyšetření nebo ošetření

a) Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout (dále jen "nejbližší zdravotnické zařízení"), pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu.
b) Bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu; náhrada mzdy nebo platu však přísluší nejvýše za dobu podle písmene a).

jenda2*

Většinou se dává 3 hod. pro lékaře v místě pracoviště, v jiném městě až celý den. Neuvažuje se auto ale vlak, autobus.

iz*

To není správný postup. Např. v době chřipkové epidemie nebo u lékaře, který neumí správně rozvrhnout čas, může člověk v čekárně strávit i více času, přestože byl objednán na konkrétní hodinu.

jenda2*

Takto to u nás funguje a máme přes tisíc zaměstnanců. Probíhají pravidelné audity na docházku. Podle vás nebude správné asi nic. To už tak někdy je...

iz*

O kterém (byl by prosím odkaz?) zákoníku práce píšete? Znám verze snad od roku 1965, ale na toto se nepamatuji. Mám dojem, že vždycky šlo o nezbytně nutnou dobu, nikoliv o stanovený počet hodin. (Mohu se samozřejmě mýlit.)

Jen tak mimo soutěž - já si osobně nemohu vybrat jít v MIMOPRACOVNÍ době-to bych se NIKDY k lékaři nedostal neboť žádný nepracuje déle jak do 16:00 kdy končím a v pátek kdy končíme ve 14:00 teprve žádného neseženu,Teda pokud nejde o úraz -pak je to jasné!

Ale jinak je dle ZP doba nezbytně nutná!

Moji dva ze tří zaměstnavatelů za posledních dvacet let tolerovali a toleruje na propustku=razítko 4hodiny!

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]