Kempování v ČR - vaše zkušenosti

Od: ® odpovědí: 3 změna:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s kempováním v České republice. Jaký máte názor na kvalitu kempů, vaše osobní zkušenosti, různé vychytávky - co je dobré mít s sebou sbaleno kromě běžného vybavení, jaký stan máte a podobně. Děkuji za případné odpovědi.

3 odpovědi na otázku

 

 


3x
avatar ben

Dobrý den, patrně očekáváte rady konkrétnější (na konkrétní místa), ale poskytnu několik snad stále platných zkušeností. Před postavením stanu si dobře prohlédněte "plac" - nesmí tam být mraveniště a žádné kameny. Nestavte si stan pod svahem - za bouřky to může stan vyplavit. Stan postavte raději dále od WC (zápach) a restaurace (noční hluk). Je dobré (spíše pro dobrý pocit) stan zamykat (visací zámeček na zdrhovadla). Nenechávat tam cenné věci (vím, že cenné je v podstatě vše). Za deště se nedotýkejte celtoviny - může začít protékat. A stan postavte pevně, aby odolal větru. Na potraviny je dobré mít uzavíratelné dózy (mravenci jsou potvory). Dnes už by neměl být nikde problém s pitnou vodou a ani teplou na umývárně či v kuchyňce. No, možná ještě něco přidám, až se více zamyslím (a také neznám Vaše zkušenosti). Zdravím!


doplněno 19.08.17 18:26:

A mít pořádnou a nabitou svítilnu!

 


2x

Svět se mění a s ním i kempování. Pryč je doba, kdy se jezdilo kempovat s "áčkem", kolem kterého člověk vykopal odvodňovací stružky, nafoukl matračku a bylo. V případě deště pak bylo zapovězeno dotknout se celty, polonazí táborníci vybíhali s nasazením vlastní kůže do deště, prohlubovali a prodlužovali svá "vodní díla" a koho to nevypláchlo, byl king. Vrchol vybavení byl propanbutanový vařič.

Dnes je běžným zařízením kempu kuchyňka s veškerým vybavením, sprchy s teplou vodou, wifi a snad všechno, na co si vzpomentete. Stany mají samonosné konstrukce (osobně preferuji typ, kde "tyčky" jsou navlečeny do vrchní nepromokavé plachty a vnitřek se zavěšuje až do "hotového" stanu). Podlážky jsou opravdu nepromokavé, takže odvodňovací stružky většinou nejsou třeba. Dotyk s mokrou plachtou stanu už není trestán nekonečnou sprchou a tak dále. Propanbutanový vařič má do půl kila, lze si přibalit kempigový set židliček a stolu o velikosti většího diplomatického kufříku. Leží se na karimatkách (matračky pro zhýčkané jsou pořád v kursu, jen tolik neuchází jako jejich prababičky). S čím má dnes táborník problém? Kde nabít mobil, svítilnu a jiné elektronické vymoženosti (nezapomenout nabíječky, powerbanku, kablíky). Kde uchovat potraviny (lednice bývá beznadějně plná) - řešíme použitím chladicích cihliček - v mrazáku je víc místa a cihličky Vám nikdo nesní a nevypije. Občas je nedostatek drobných (teplá voda je obvykle za 20 Kč).

Co se nezměnilo? Občas teplá voda dojde, občas není toaletní papír, někdo Vám vybere jídlo z ledničky, stan je pořád dobré zamykat. Místo u WC, restaurace a hlučných sousedů je za trest. Věčně chybí šňůra na prádlo, kolíčky a spousta dalších drobností. A lidi mají k sobě dál, než dřív. Ale pořád je okolo dost dobrých duší, které půjčí, pomohou, poradí...

 


2x
avatar jethro

S kvalitou kempů v ČR nemám sebemenší problém. V dnešní době jsou i ty nejzapadlejší vybavené tak, že člověk prakticky nic nepostrádá. Vozíme s sebou malý plynový vařič, ale už hodně dlouho jsme ho nepoužili - všude jsou vybavené kuchyňky.

Spíš mám tak trochu problém s chováním lidí. V naprosté většině nechápou, že stan není zvuková izolace a že i běžný hovor v jednu v noci může rušit lidi v poměrně značném okruhu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]