Zápis do veřejného rejstříku

Od: ® odpovědí: 3 změna:

Dobrý den,

mám prosbu, neví někdo, kolik času je na zapsání změny ve veřejném rejstříku? Googlil jsem, ale čas nikde nepíšou.

Díky.

3 odpovědi na otázku

 

 


3x
avatar bruno2

V zákoně o veřejných rejstřících se m.j. praví:

§ 96 (1) Rejstříkový soud provede zápis nebo rozhodne o návrhu usnesením ve lhůtě stanovené jiným zákonem, jinak nejpozději do 5 pracovních dnů.

(2) V případě návrhu na zápis přeměny právnických osob nebo v případě, že se spis nenachází u rejstříkového soudu, protože byl předložen jinému soudu, zejména k rozhodnutí o opravném prostředku nebo o příslušnosti soudu, provede soud zápis nebo rozhodne o návrhu bez zbytečného odkladu.

§ 98 (1) Neprovede-li rejstříkový soud zápis ani o návrhu nerozhodne ve lhůtě uvedené v § 96 odst. 1, považuje se navrhovaný zápis za provedený dnem následujícím po uplynutí této lhůty; to neplatí, byl-li před uplynutím této lhůty návrh vzat účinně zpět.

(2) Rejstříkový soud promítne zápis do 2 pracovních dnů ode dne, kdy se takový zápis považuje podle odstavce 1 za provedený.

Ustanovení týkajících se vašeho dotazu je více, proto doporučuji pročíst si §§ 90 -102 zák.č.304/2013 Sb.v platném znění


doplněno 29.07.17 21:18:

Aha, tak to byste musel napsat o který rejstřík a o jaký zápis jde. Např.u obchodního rejstříku se hovoří o 60 dnech, u spolkového rejstříku jsou v některých případech stanoveny lhůty 6 měsíců, v jiných pak 1 rok. Pokud není lhůta dodržena, má to pro právnickou osobu určité dopady. Lhůty v dalších rejstřících jsem nezkoumal.


Mě jde o dobu, do kdy musím změnu nahlásit ne rejstříkový soud.
doplněno 29.07.17 22:07: Super, děkuji. Takže 60 dní.

 


0x
avatar iz

Tipla bych si 30 dnů → ale jistě to nevím.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]