Exekuce na účet

Od: ® odpovědí: 6 změna:
avatar radek1980

Dobrý den.Chtěl bych se tak zeptat,jestli je možné nějak zjistit,jestli má člověk kterého znáte,exekuci na svůj účet,a nebo ho má obstavený.Jestli existuje nějaký způsob jak to zjistit...U toho člověka vím.Jméno příjmení,datum narození,rodné číslo,kde bydlí,jakou má banku,atd...Prostě celkově.Myslím si,že ten člověk,se za to stydí říci pravdu...Že má nějaké problémy,co se týče peněz,prostě placení celkově... Dá se to tedy,nějak zjistit?Myslím tím nějaké stránky,atd... Děkuji za odpověď.

6 odpovědí na otázku

 

 


0x

Ne, to jestli má exekuci na účtě se nikde nedovíte. Ale jestli má exekuci, tak je velice pravděpodobné, že exekutor na účtu je.

 


0x
avatar ben

Dobrý den, oficiálně to nezjistíte. Ovšem, může se Vám např. stát to, že pravidelné platby toho člověka na Váš účet (třeba nájemné) začnou chodit z jiného účtu. To může znamenat obstavení účtu, ale nemusí. Tam je dobré být pozorný. Zdravím!

 


0x

Na České poště si můžete zažádat o Výpis z registru exekucí. Ale tam jen zjistíte, jestli je proti člověku vedena exekuce a kdy byla podána. Ale na kolik, z jakého účtu je případně strhávána, to ne. Stačí u přepážky říci jméno, příjmení, datum narození. Stojí to myslím 50 nebo 100Kč. Jedno z toho. ceskaposta.cz/...

 


0x

Tady lze zjistit: ceecr.cz/... Z výpisu zjistite kdy, jaký soud ex. vydal a na jakou částku. Platí se 60 kč za jeden krok, takže doporučuji si zaplatit kredit alespon 120 kč, abyste si mohl určitou exekuci rozkliknout a podívat se oč jde.

Pozor na centrální registr dlužníků - zaplatíte poplatek a stejně nic moc nezjistíte, protože v registru je velký kulový!


doplněno 04.08.17 14:50:

sebod: myslíte nešvar místních "zkušených"rádců odpovědět za každou cenu na každou otázku? *smich* Tazatel se ptal na ex. na účet, to samozřejmě nezjistí, ale jestli má exekuci, tak to zjistit lze, jak jsem zde popsal.

 


0x

Proč někteří odpovídáte na to, na co se tazatel neptal? Nějak se tento nešvar tady začíná rozmáhat ;)

 


0x
avatar iz

Není možné to zjistit. Informace o cizím účtu Vám nikdo neposkytne. Mohl byste pouze zjistit, jestli je proti dotyčnému vedena exekuce.

Jestli exekutor obstavil účet nezjistíte. V případě exekuce účet bývá obstaven často, ale to neznamená, že tomu tak je i v tomto případě. Jedině se zeptat dotyčného.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]