Hlášení příchodu do a ze zaměstnání

Od: Datum: 12.08.17 00:02 odpovědí: 9 změna: 12.08.17 13:42

Zdravím,

Musíte v práci ústně hlásit příchod a odchod nadřízenému? Já pracuji nově na dělnické pozici, a musím hlásit příchod na směnu, odchod na obědovou pauzu, příchod z pauzy, odchod ze směny, přičemž vše nadřízený zapisuje. Vše si také zároveň čipuji čipem na píchačkách.. Přijde mi to zvláštní a nesmyslné. K čemu je to dobré? Když přijde 50 lidí na směnu, a jeden nadřízený odšrtává příchody, dokonce i vzniká fronta, než každý začne pracovat

Děkuji za Vaše příspěvky..

doplněno 12.08.17 22:01:

Děkuji všem za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 12.08.17 00:19
nerozumim, asi neschopnost sefa mit prehled o svych podrizenych...
Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.08.17 00:46

To by mě docela zajímalo, co se stane, když má šéf dovolenou nebo marodí. Nejspíš se zavře fabrika, protože není komu nahlásit příchody a odchody a přes to vlak nejede*haha*

Takový šéf je zralý na Bohnice. Proto je nejlepší žádného šéfa nemít a proto jsem OSVČ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: pracovnik
Datum: 12.08.17 01:02

Děkuji za odpovědi. Je to docela velká firma. Není to jen o jednom šéfovi, ale je to vyžadováno vždy, třeba od mistrů. Taky mi to rozum nebere.

Od: rv
Datum: 12.08.17 07:45

Asi záleží od firmy a jejích zaměstnanců. Dříve se vyskytovalo, že jeden odpíchl za několik kámošů. Na vyšších pozicích to bývá zbytečné, mnohdy se pracuje i z domova a mimo obvyklou pracovní dobu.

Dovedu si představit, že je to i kvůli tomu, aby nadřízený zběžně ověřil, jestli je zaměstnanec schopen práce po včerejší bujaré akci.

Od: nikc®
Datum: 12.08.17 08:27

Na dělnických pozicích se to musí. Chce mít přehled o tom, kolik lidí přišlo nebo chybí a podle toho se zařídit. V malém obchodě zas když jsou dvě prodavačky, tak nejde udělat důkaz o tom, kdy šla jedna z nich domů. Co kdyby jedna řekla na tu druhou, že šla dřív a nebyla to pravda? Buďte rád, že můžete podat důkaz o tom, že tam jste. Nahlásit přestávky se musí i kvůli tomu, kdyby jste si udělal třeba úraz, tak jestli jste si ho udělal o přestávce nebo při práci, je důležitý. Divím se, že Vám to vedoucí neřekl. Zeptejte se ho někdy, abyste to věděl od něj přesně. Od toho tam je.

doplněno 12.08.17 10:31:

Já někde píšu, že je nemá?

Ohodnoceno: 2x

Od: mot
Datum: 12.08.17 10:07
vzdyt pise,ze tam ma cipy...

Datum: 12.08.17 08:40

My jsme zase mívali Knihu příchodů a odchodů. Někdy to vypadalo, že šéfa ani tak nezajímá, co jsme udělali, jako to, že jsme se zapomněli zapsat. Měli jsme z toho srandu, ale neprožívali jsme to. *smich2*

Od: rv
Datum: 12.08.17 11:44

Ale to je proto, že evidence pracovní doby zaměstnavatelem je povinná - hrozí pokuty. A to přesto, že mnohý zaměstnavatel i zaměstnanec to nepotřebují (a obtěžuje je to), protože je pro něj důležité, aby zaměstnanec udělal, co je potřeba a ne kolik času nad tím stráví.

Datum: 12.08.17 13:42

Samozřejmě že ne. Od toho máme čipy. A žádné pracoviště u nás ve fabrice není tak velké a nepřehledné, aby mistr pět minut po šesté nevěděl, koho tam má - stačí jen zvednout zadek z kukaně a rozhlédnout se po hale.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.