Vytržená osmička zub

Od: Datum: 13.08.17 08:47 odpovědí: 9 změna: 13.08.17 19:12

Dobrý den přeji.

Třetí den mám vytrženou spodní osmičku, zákrok byl otřesný, vytžení trvalo asi 35 minut. Zub se při zákroku rozdrtil a zbytek zubu s kořenem zubař páčil a páčil.Mám pořád velké bolesti.

Snažím se tu bolest co nejvíce překonat abych nebral pořád prášky. Beru cca každých 8 honin IBALGIN 400. Co si myslíte, jak dlouho to ještě může bolet? Na té stomatochirurgiii kde mě zub vytrhli, mně řekli, že to pár dnů může mírně bolet, ránu si začínám pomalu vysávat ústy, necítím žádný hnis, ani se mně nezdá, že by byla rána opuchlá..JEN TA BOLEST..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.17 11:06
avatar

Nevysávat, neproplachovat a ani jinak nedráždit! Dát celé puse klid a pohov. ;) Mě to čeká zítra!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vilik
Datum: 13.08.17 11:39
Ránu maximálně vyplachujte například corsodylem.
Bolest je individuální. Ibalgin není ostuda. Pokud by však trvala déle nebo by se zhoršila, budete muset k lékaři.
Já bych zkusil vydržet do úterý a pokud by nemizela, tak bych k němu šel.
doplněno 13.08.17 18:49: Satam, opravdu si nemyslím, že je to zubařem. Nemám už žádnou osmičku a největší - týdenní bolesti jsem měl právě po obou zákrocích od dvou specialistů-stomatochirurgů, kdy můj lékař usoudil, že na tyto 2 zuby si sám netroufne. Ostatní dva vyjmul sám a po dvou hodinách jsem o zákroku nevěděl.
Doporučení jsem dostal vždy takové, že mám jíst brufen v maximální dávce, kloktat corsodylem v koncentraci 0,2%, v případě škubání v ráně vyhledat lékaře, může jít o zánět.
V jednom případě jsem strávil 4 dni v posteli, ve druhém jsem musel později k lékaři, dokonce mi tehdy tekla i krev z nosu.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 13.08.17 11:41
Ibalgin 400 je bonbon pro děti ,na tohle je slabý.
Zítra si nechejte svým lékařem předepsat Aulin.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.08.17 11:42

To stejné jsem zažil když mi na vojně doktor (zubař!) stejným způsobem vytahoval osmiku... Jako dnes si pamatuji, že mi říkal že je to tak velký zásah do těla, že bych měl tehdy v civilu 2-3 dny neschopenku... To jsem měl dvě injekce na umrtvení a přesto to bolelo jako kdyby mě mučil Mengele... Cca tři dny jsem kloudně nespal a budil jsem se tak, že jsem měl ráno spacák od krve... Tak, že možná varianta i u Vás, tehdy Ibalgin nebyl, cpal jsem do sebe Alegenu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.17 13:18
avatar

400 je málo ,měl Vám předepsat 600.Manžel ji taky jednou musel chvilku brát .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.17 13:30
avatar

No nechci vás strašit, mě to trvalo tři týdny a bala jsem antibiotika.Opravdfu nevysávat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.08.17 13:38

Změňte zubaře, je nešikovný a vy tím trpíte. Moje zubařka mi trhala osmičku, která měla "zamotané" kořeny. Zub v lokální anestézii vrtačkou rozřezala na 3 kusy, které pak šikovně a odborně vydloubala. Skoro nic jsem necítil. Pak mi řekla, kdyby to bolelo, až to přijde k sobě, abych si vzal Ibalgin. Ani mi ho nepředepisovala. Po odeznění anestézie sice jsem malou bolest cítil, ale ne takovou, abych ji musel zahánět prášky a během dvou dnů jsem již o ničem nevěděl. A toto jsem zažil u dvou osmiček, ty další dvě byly o něco lepší, takže úplně bez problémů.

Takže ještě jednou - váš zubař je nešikovný, zkuste ho změnit.


doplněno 13.08.17 21:12:

Vskutku zajímavé, jak někteří znají mé pocity a reakce po trhání osmiček lépe, než já sám. Asi odevzdám OP a zařadím se mezi nesvéprávné, protože patrně nikdo jiný, než nesvéprávný nemůže takový blábol z úst vypustit*smich2**smich2**smich2*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karhan
Datum: 13.08.17 18:27

S tou výměnou zubaře bych tedy počkal... Mě trhali osmičku před cca 2O lety taktéž na stomatochirurgii. Kořeny byly rostlé pod předchozí zub a osmička narostla už zkažená. Vysekávali mi to takovou dřevěnou paličkou, jaká je v domácnosti na naklepávání řízků. Trvalo to asi hodinu, zákrok samotný nebolel, bylo to umrtveno. Ale potom jsem měl několik dní oteklou tvář a modřinu přes celou tvář. Vím, že jsem mohl několik dní pít pouze brčkem, pusu nebylo možno otevřít. Bral jsem antibiotika a byl 2 týdny na neschopence. Měl jsem tam několik stehů, které cca po týdnu vytáhli. Zahojilo se to dobře. Ránu rozhodně nevysávat, pouze vypláchnout opatrně vlahým odvarem z heřmánku, příp. Corsodyl.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mnd®
Datum: 13.08.17 19:12

Vtip týdne - po dvou dnech nevědět o trhání osmiček *smich* . To že nemáte osmičky musíte vědět až do své smrti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.