Ztráta propadlého OP

Od: Datum: 13.08.17 00:18 odpovědí: 13 změna: 14.08.17 18:39
Dobrý den, chci se zeptat.. Mám si vyzvednout občanský průkaz, který jsem si byla vyřídit, prototože mi končila jeho platnost. Minulý týden jsem si zašla na úřad ho vyzvednout..Jenže..Jaksi jsem nemohla starou občanku najít. A tak se Vás chci zeptat co mám dělat dál. Jestli mám jít na úřad to hlásit? Nebo rovnou policii? A jestli je pravda, že mi opravdu paní novou občanku nesmí vydat bez té staré? Mockrát děkuji za odpověď
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.17 00:40
avatar

Měla byste to nahlásit na policii, možná Vám dají nějaký papír pro úřad. Občanku novou Vám budou muset vydat. A nezapomněla jste třeba, že Vám ji někdo ukradl z kapsy, z kabelky? To byste neplatila ani pokutu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aenka
Datum: 13.08.17 09:47
No, že by mi ji někdo ukradl to si fakt vědoma nejsem
. Spíš abych ji neměla někde doma zapadlou. Ale ať hledám jak hledám, tak se mi dobře schovává. Ale jde mi i o to..Kdyby se nedej bože stalo, že by ji někdo ukradl s propadlou platností, je možné aby se mohlo stát nějaké neštěstí v podobě půjčky a podobně? :(
Datum: 13.08.17 12:04

Nespletla jste se se strátou občankou?. Když jste si byla dát udělat nový OP, protože vám starý končil, tak si ho paní na úřadu nechala a dala vám potvrzení. Takový papírek, kterým se prokazujete svoji totožnost. Má platnost dva měsíce. Když ale byste chtěla někde nějaký úkon, který se týká peněz, tak se musíte prokázat jiným průkazem pasem.

Také se mě stalo, že jsem tento papír ztratila. Respektive byla jsem v nemocnici na operaci a doklady jsem měla uložené v nemocničním trezoru. Při vydání dokladů když jsem šla domů z nemocnice jsem si nezkontrolovala jestli mám v peněžence všechny doklady. Přišla jsem na to až když jsem si šla pro nový OP a paní na úředě na mě chtěla ten papír a já ho neměla. Zapsala mi tam do předávání nového OP, že doklad byl ztracen. Nový OP mi vydala. Také jsem se bála aby ten doklad někdo nezneužil. Ale měl krátkou platnost a k tomu aby si někdo na mě vzal půjčku nebo vybral peníze nesloužil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alenka
Datum: 13.08.17 15:24
Já si právě nejsem jistá jestli si ho nechala.. Paní mi nic neřekla když jsem si ho tam byla vyzvedávat, ještě mě seřvala, že ji zdržuju otázkama co nevím. Při vyřízení nové jsem dostala jen malý papírek o informaci o kódu..A když jste to ztratila, tak jste šla na magistrát?
Datum: 13.08.17 12:22
avatar

Když požádáš o nový OP, tak ti vrátí starý s ustřiženým rohem a k tomu potvrzení. Těžko by někdo zneužil ustřižený OP. Spíš bych se přikláněl k tomu, že máš starý OP založený v tom potvrzení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.17 15:23
avatar

Proč na policii? Toto se hlísí na úřadu s místní působností.PČR ani MP s tímto nemá co do činění ,jedině pokud jde o krádež,pak tedy PČR.


doplněno 13.08.17 19:44:

A takhle se to opravdu dělá?Hmm zajímavé že mně ani manželce toto neudělali, celou dobu než jsem starý odevzdal byl celý včetně všech růžků! znehodnocen byl až jsem jej odevzdal a dostal nový!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obcanka
Datum: 13.08.17 15:11

Jako že jste si šla OP již vyzvednout, ale nenašla jste starý OP a na úřadě Vám řekli, že nový bez starého nevydají? Proč jste to nevyřešila přímo tam? Třeba říci, že jste jej ztratila po cestě na úřad? Nevím, zda tomu dobře rozumím. Ale ztráta se hlásí na obecním úřadě, krádež na policii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alenka
Datum: 13.08.17 17:04
No zjistila jsem, že starou občanku nemám až tam když jsem šla vyzvednout novou. Nepoužívám občanku vůbec a ani jsem nevěděla, že mám mít právě tu starou..Tak jsem ji tam na přepážce hledala jak blbec a nenašla.
Datum: 14.08.17 08:31

Já jsem na to přišla stejně jako vy, až když jsem si šla pro nový OP. Paní na mě chtěla ten papírek, já ho začala hledat v peněžence a zjistila jsem, že ho nemám. Tak paní napsala do počítače k předání nového OP, že náhradní doklad byl ztracen. Jinak nic neřekla a dala mi nový OP. Ale přece vám musela říct co chce. Jestli starý OP nebo náhradní doklad (ten papírek).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.17 20:52
avatar

Alenka v 17.04: Naučte si dělat každý den, lépe večer předcházející den, kdy vycházíte z domu /škola, zaměstnání/ jednoduchou revizi kabelky, batohu.

Zkontrolujte peněženku, abyste tam měla nějaké drobné a papírové. Váš denní limit.

Pokud nosíte každý den platební kartu, tak ji zkontrolujte v tajné přihrádce. Já ji mám v batohu přímo na zádech, kapsička pod gumičkou.

Dále kontrola jízdní karty - dokladu /v praze Lítačka, či karta na vlak/, to při ruce, vždy v pravé krajní kapsičce.

Průkazka zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Tyto dvě věci vždy spolu v malé taštičce s vizitkami. Nevytahujete je každý den, tedy na batohu těžko přístupná kapsa z venku, kam se dávají pouze tenoučké věci, víc se tam ani nevejde.

Záležitost na 3 minuty. A nikdy se nemůže stát, že něco nebudete mít.

Vše tedy nosím zvlášť oddělené, v kapsičkách na zip v kabelce /batohu/, nebo malých taštičkách na zip.

Jde o systém, který si brzy osvojíte. Každá věc má svoje místo a nikdy se nemění. Vždy víte, kam sáhnete a co tam najdete. Malé, berevné kapsičky na zip koupíte v krámku ,,Vše za 35 Kč,,. Mívají i 6 v jedné a jsou od nejmenší do větší /jako matrjoška/. Upotřebíte i na kosmetiku.

Z bezpečnostních důvodů je vše oddělené. Když Vám něco ukradnou, tak máte vše zbývající. Kromě zmizení celé kabely, či batohu. Pokud chlapi nosí vše v jedné peněžence dohromady i s vizitkami a adresou, potom je malér.

Na klíče si dejte barevnou šňůrku, jsou i reklamní zadarmo s karabinkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.17 21:23
avatar
Batoh na zádech je výzva pro zloděje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.17 09:33
avatar

V batohu máte různé kapsičky, kam ruka nedosáhne. Volně máte deštník, a různé krámy. Pokud máte peněženku navrchu, tak je problém. Někdo schová peněženku až úplně na dno. Zkuste mít batoh na zádech, peníze až dole a ať Vám někdo sáhne až dolů bez Vašeho vědomí.

V tlačenici batoh stejně sundavám, aby člověk nezabíral místo.

Všimněte si, jak se špatně prochází v tramvaji okolo člověka, který má na zádech takový objem. Zabere místa za dva. Chce to trochu ohleduplnosti k ostatním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.17 18:39
avatar

Na policii je to zbytečné, ale jděte na magistrát, tam kde novou občanku, Vše s Vámi vyřeší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.